Dziś jest: 2015-04-18 Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

Film Promocyjny:

WIADOMOŚCI

 • 2015-04-17

  Honda Valkyrie i Gold Wing w Limanowej

  Unikalna prezencja motorów Honda Valkyrie i Honda Gold Wing, odbędzie się dnia 1 maja br.(piątek) w godzinach 10.00-13.00 na limanowskim rynku. Będzie to pierwsze spotkanie ,,VALCÓW'' w naszych okolicach. Podczas imprezy można będzie zobaczyć drogowych tytanów, z olbrzymią ilością chromów oraz niepowtarzalnym wyglądem, zapewniających wygodę, trwałość i bezpieczeństwo. Organizatorem imprezy jest Marek Czamara, a odbywa się ona pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy.

 • 2015-04-17

  Spotkanie z witrażem

  Zajęcia odbywają się w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej (Park Miejski). Warsztaty są prowadzone przez pracowników muzeum, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu witraży oraz pracy także z najmłodszymi. Muzeum dysponuje odpowiednim sprzętem, materiałami oraz zabezpieczeniami do przeprowadzenia zajęć.

 • 2015-04-17

  Małe skryptorium – warsztaty z kaligrafii i iluminatorstwa w każdy piątek!

  Zajęcia odbywają się w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej (Park Miejski). Warsztaty są prowadzone przez panią kustosz Lidię Marek-Jurkowską, która od lat ćwiczy kaligrafię i iluminatorstwem oraz posiada doświadczenie w prowadzenie zajęć edukacyjnych o tej tematyce. Muzeum dysponuje odpowiednim sprzętem, materiałami oraz zabezpieczeniami do przeprowadzenia zajęć.

 • 2015-04-16

  Przerwa w dostawie wody

  Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. zawiadamia mieszkańców Osiedla Metalowców oraz ul. Granicznej i przyległych, że w dniu: 17.04.2015r. (piątek), w godz. od 8.00 do ok. godz. 17.00, nastąpi przerwa w dostawie wody.

 • 2015-04-15

  Miasto Limanowa członkiem Stowarzyszenia „Forum Gmin Beskidu Wyspowego”

  Inicjatorzy oraz organizatorzy akcji Odkryj Beskid Wyspowy powołali do życia stowarzyszenie Forum Gmin Beskidu Wyspowego. Ma ono zajmować się nie tylko organizacją akcji, ale pozyskiwaniem środków zewnętrznych na rozbudowę małej infrastruktury turystycznej oraz organizowanie imprez turystycznych i kulturalnych. Limanowa jest jednym z członków stowarzyszenia.

 • 2015-04-15

  Specjalne wydanie "Informatora Miejskiego"

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem "Informatora Miejskiego", który ukazał się na okoliczność jubileuszu 450-lecia nadania praw miejskich miastu Limanowa przez króla Zygmunta Augusta. Informator opisuje m.in. początki miasta, rozwój miasta na polsko-węgierskim szlaku wina, Limanową w czasach galicyjskich, w okresie pierwszej i drugiej wojny światowej oraz w okresie PRL'u i w latach współczesnych

 • 2015-04-16

  Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej

  ZARZĄDZENIE NR 78/2015 BURMISTRZA MIASTA LIMANOWA z dnia 16 kwietnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej ul. Reymonta 3 dla którego organem prowadzącym jest Miasto Limanowa.

 • 2015-04-13

  450-lecie nadania Limanowej praw miejskich

  (…) My Zygmunt z Łaski Bożej Król Polski (…) za pewną wiedzą naszą i przyzwoleniem senatorów naszych (…), szlachetnemu Stanisławowi Jordanowi z Zakliczyna (…) zgadzamy się i dopuszczamy, aby mógł we wsi krakowskiej położonym, miasto o nazwie Ilmanowa umieścić, założyć i wznieść tak by trwało po wsze czasy (…)

ZOBACZ WSZYSTKIE >>