Choinka zdobi już rynek!

1212 Choinka zdobi już rynek!

Wraz ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Miasto Limanowa wygląda coraz bardziej świątecznie. Na większości latarni zostały powieszone ozdoby świetlne. W sumie założono ok. 270 ozdób na słupach oraz udekorowano ważniejsze obiekty miejskie między innymi: Bibliotekę i Muzeum. Na rynku trwają prace związane z usytuowaniem bombki świetlnej oraz choinki.

151. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego

0612 151. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego

Wczoraj, w samo południe pod pomnikiem uhonorowano rocznicę narodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Współtwórca niepodległej Polski, urodził się 5 grudnia 1867 roku w Zułowie pod Wilnem. Pochodził z zamożnej rodziny ziemiańskiej, w której pielęgnowano polskie tradycje i patriotycznego ducha.

Inauguracyjna Sesja Rady Miasta i zaprzysiężenie Burmistrza Miasta Limanowa

2311 Inauguracyjna Sesja Rady Miasta i zaprzysiężenie Burmistrza Miasta Limanowa

Nowo wybrana Rada Miasta Limanowa właśnie rozpoczęła swoją działalność. Ślubowanie radnych i burmistrza, wybory przewodniczącego i komisji złożyły się na pierwszą sesję Rady Miasta Limanowa nowej kadencji.

Zaproszenie na I Sesję nowo wybranej Rady Miasta Limanowa

1911 Zaproszenie na I Sesję nowo wybranej Rady Miasta Limanowa

Na podstawie postanowienia Komisarza Wyborczego w Nowym Sączu, Burmistrz Miasta Limanowa zaprasza na I Sesję nowo wybranej Rady Miasta Limanowa, która odbędzie się w dniu 22 listopada 2018 r. o godzinie 10 00 w sali narad Urzędu Miasta Limanowa.

WSPÓLNY PATRIOTYZM - PODZIĘKOWANIE

1311 WSPÓLNY PATRIOTYZM - PODZIĘKOWANIE

Burmistrz Miasta Limanowa składa podziękowania za przygotowanie i sprawne oraz bezpieczne przeprowadzenie uroczystości stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada 2018 r. w Limanowej.

Narodowe barwy na Miejskiej Górze

0911 Narodowe barwy na Miejskiej Górze

Na okoliczność 100-lecia niepodległości, u podstawy monumentalnego Krzyża Jubileuszowego na Miejskiej Górze, limanowianie przymocowali 20 metrową biało-czerwoną flagę, by w ten sposób dodatkowo uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Miasto Limanowa BLISKO mieszkańców

0711 Miasto Limanowa BLISKO mieszkańców

Miasto Limanowa dołączyło do ogólnopolskiej aplikacji BLISKO, za pomocą której będziemy mogli na bieżąco informować mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach bezpośrednio na ich telefony. Aplikacja dla użytkowników jest bezpłatna.

Rekordowy VIII Niepodległościowy Złaz Turystów na Jabłońcu

0711 Rekordowy VIII Niepodległościowy Złaz Turystów na Jabłońcu

Z uwagi na frekwencję, tegoroczny złaz na Jabłońcu okazał się być rekordowym. Być może wpływ na to miała setna rocznica wskrzeszenia Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Faktem jest, iż rok w rok liczba uczestników dynamicznie się zwiększa. Tradycyjnie dopisała aura. Jabłonieckie Eucharystie są widać mile przyjmowane tam u góry, w niebiesiech, skoro usłużne anioły rozganiają chmury, by ogrzać pielgrzymów promieniami słońca.

Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości w Łososininie Górnej

0611 Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości w Łososininie Górnej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 im. św. Jana Kęt z Limanowej Parafia pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej zapraszają na uroczystość Narodowego Święta Niepodległości.

archiwum wiadomości