Święto Narodowe Trzeciego Maja

1304 Święto Narodowe Trzeciego Maja

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, zaprasza mieszkańców do udziału w obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja wg załączonego programu.

Umowy na mikroprojekty podpisane!

2304 Umowy na mikroprojekty podpisane!

19.04.2018 r. w siedzibie Biura Związku Euroregion „Tatry” w Nowym Targu miało miejsce uroczyste podpisanie umów na realizację mikroprojektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa za pośrednictwem Związku Euroregion „Tatry”.

Już wkrótce ruszy skatepark!

2004 Już wkrótce ruszy skatepark!

Po udanym sezonie zimowym lodowisko ustępuje miejsce skateparkowi. Kończą się prace rozbiórkowe, z placu zniknęły już bandy, zdemontowana została również instalacja chłodząca. Obecnie trwają prace porządkowe by w najbliższym tygodniu zamontować mobilne urządzenia skateparku.

Delegacja gminy Wejherowo w  Limanowej

1804 Delegacja gminy Wejherowo w Limanowej

Wczoraj tj. 17 kwietnia br. Limanowa gościła przedstawicieli Wejherowa, gminy położonej w województwie pomorskim, na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego i Pradoliny Redy–Łeby. Goście poznawali nasze miasto oraz okolicę, spotkali się również z władzami miasta.

Wizyta węgierskiej delegacji na Jabłońcu

1804 Wizyta węgierskiej delegacji na Jabłońcu

16 kwietnia br., jabłoniecką nekropolię wizytowała kilkuosobowa delegacja węgierska z Instytutu i Muzeum Historii Wojen z Budapesztu, na czele której stał Pułkownik dr Vilmos Kovacs.

Limanowianie uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

1604 Limanowianie uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

Wczoraj w limanowskiej bazylice odbyła się uroczysta Msza Święta będąca hołdem pamięci zdradziecko zamordowanych polskich jeńców wojennych w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni i innych miejscach kaźni za wschodnią granicą. Podczas obchodów kolejnej, 78. rocznicy tych wydarzeń, pamięć zmarłych uczcili mieszkańcy oraz przedstawiciele samorządów, służb i instytucji.

Ewa Mól w czołówce najlepszych ekodoradców Małopolski

1304 Ewa Mól w czołówce najlepszych ekodoradców Małopolski

Są skuteczni, pracowici, zaangażowani, a przy tym bardzo sympatyczni. Pomagają mieszkańcom w uzyskaniu dofinansowania do termomodernizacji domu lub wymiany źródła ogrzewania na ekologiczne. Posiadają dużą wiedzę na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą smog i potrafią skutecznie edukować oraz udzielać porad w zakresie walki o czyste powietrze. Mowa o 60 ekodoradcach, którzy z ogromną determinacją pracują w 55 małopolskich gminach. Ich aktywność i zapał do pracy zostały docenione. Trzech najlepszych i najbardziej skutecznych w 2017 roku małopolskich ekodoradców otrzymało od wicemarszałka Wojciecha Kozaka gratulacje i wyróżnienia.

Ruszyła przebudowa LDK i budowa Biblioteki

1104 Ruszyła przebudowa LDK i budowa Biblioteki

Końcem marca miało miejsce przekazanie wykonawcy dokumentacji i placu budowy, obecnie, zgodnie z harmonogramem robót, trwają prace wyburzeniowe. Kolejnym etapem będą roboty murowe.

Wizyta Biskupa w Dziennym Domu

0604 Wizyta Biskupa w Dziennym Domu "Senior-WIGOR”

Wczoraj Dzienny Dom „Senior-WIGOR” w Limanowej odwiedził Ksiądz Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Biskupowi towarzyszył Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej Wiesław Piotrowski. W spotkaniu uczestniczył także Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Jolantą Juszkiewicz.

Zagospodarowanie Parku Miejskiego w Limanowej

0504 Zagospodarowanie Parku Miejskiego w Limanowej

Miasto Limanowa podpisało umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie dofinansowania realizacji projektu „Tworzenie i odnowienie zdegradowanej zieleni przy potoku Jabłonieckim wraz z kompleksem parku miejskiego w Limanowej oraz budowa infrastruktury do jej udostępnienia”.

archiwum wiadomości