Otwarcie stadionu po modernizacji

1806 Otwarcie stadionu po modernizacji

17 czerwca br. na stadionie MKS „LIMANOVIA” odbyło się święto sportu. A że sport łączy pokolenia świadczyły o tym dwa turnieje: turniej skrzatów i turniej oldbojów. Zorganizowanie ich było możliwie dzięki doskonałej bazie sportowej – zmodernizowanemu ostatnio stadionowi sportowemu MKS LIMANOVIA im. Romana Szumilasa.

Remonty dróg miejskich

1506 Remonty dróg miejskich

Poprawia się stan techniczny miejskich dróg. Poniżej prezentujemy postępy w wykonywanych robotach drogowych.

Budowa węzła przesiadkowego przy ul.Targowej

1506 Budowa węzła przesiadkowego przy ul.Targowej

W kwietniu rozpoczęła się przebudowa placu manewrowego zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ul. Targowej. Jest to pierwsza część zadania w ramach realizowanego usprawnienia komunikacji miejskiej.

Ponad 40 nowych mieszkań

1406 Ponad 40 nowych mieszkań

Miasto planuje budowę dwóch bloków mieszkalnych, aby w ten sposób pomóc rodzinom w uzyskaniu mieszkań. Jeden blok na osiedlu Zygmunta Augusta, w którym powstanie 20 mieszkań, a drugi na osiedlu przy ulicy Fabrycznej z 22 mieszkaniami.

Sprzedaż hotelu niezbędna, aby dalej mógł funkcjonować

1306 Sprzedaż hotelu niezbędna, aby dalej mógł funkcjonować

Hotel „Siwy Brzeg” funkcjonował nieprzerwanie od 1979 roku, lecz lata świetności ma już dawno za sobą. W międzyczasie przechodził jedynie drobne remonty, dlatego też część hotelowych pomieszczeń nie spełniała już wymogów przepisów przeciwpożarowych, a także współczesnych standardów.

Limanowa przystąpiła do projektu „Małopolski Tele-Anioł”

1106 Limanowa przystąpiła do projektu „Małopolski Tele-Anioł”

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda podpisał list intencyjny dotyczący przystąpienia do współpracy przy realizacji projektu pn. „Małopolski Tele-Anioł” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie nowego bloku

0506 Spotkanie z mieszkańcami w sprawie nowego bloku

Zapraszamy mieszkańców bloku nr 7 przy ul. Zygmunta Augusta na spotkanie informacyjne w sprawie budowy nowego bloku. Zebranie jest odpowiedzią na liczne pytania ze strony zaniepokojonych mieszkańców jak ta inwestycja wpłynie na warunki ich zamieszkania.

Nowa taryfa opłat za wodę i ścieki

2405 Nowa taryfa opłat za wodę i ścieki

Informujemy, że od dnia 24.05.2018 r. wchodzą w życie nowe taryfy opłat za wodę i ścieki.

REWITALIZACJA PARKU MIEJSKIEGO ROZPOCZĘTA

1805 REWITALIZACJA PARKU MIEJSKIEGO ROZPOCZĘTA

18 maja br. w limanowskim magistracie podpisano umowę na pierwszą z trzech inwestycji rewitalizacyjnych miasta zagospodarowanie terenu wzdłuż potoku Jabłonieckiego oraz Parku Miejskiego. Postępowanie przetargowe wygrała firma WOLIMEX Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe z Limanowej.

Sieć wodno-kanalizacyjna i instalacja fotowoltaiczna tematem narady

1405 Sieć wodno-kanalizacyjna i instalacja fotowoltaiczna tematem narady

11 maja 2018 r. w limanowskim magistracie odbyła się kolejna Rada Budowy w związku realizacją Projektu pt. „Rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w ramach aglomeracji Miasta Limanowa z wykorzystaniem energii odnawialnej dla oczyszczalni ścieków” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności.

archiwum wiadomości