13,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację miasta!

2202 13,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację miasta!

Miło nam poinformować, że Miasto Limanowa uzyskało 13,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dzięki pozyskanym środkom zrealizowane zostaną trzy zadania.

Lokalizacja pomnika Marszałka Piłsudskiego zatwierdzona

2202 Lokalizacja pomnika Marszałka Piłsudskiego zatwierdzona

Na ostatniej sesji Rady Miasta Limanowa radni Rady Miasta wyrazili zgodę na lokalizację i wzniesienie w Limanowej, pomnika przedstawiającego Komendanta Józefa Piłsudskiego na Kasztance, podejmując stosowną uchwałę.

Cześć i chwała Żołnierzom Wyklętym!

2002 Cześć i chwała Żołnierzom Wyklętym!

1 marca br. zapraszamy do udziału w powiatowo-miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ramach Obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pomnik Józefa Piłsudskiego

1602 Pomnik Józefa Piłsudskiego

W tym roku będziemy uroczyście obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dumni jesteśmy z tego, że oficjalne, państwowe obchody rozpoczęły się na ziemi limanowskiej. Kiedy Józef Piłsudski wspominał Limanową powiedział: „Tu czułem się w Ojczyźnie, czułem się potrzebny dla niej jako jej obrońca”. Pamiętamy o tych słowach, ale i o całym czynie zbrojnym tego wielkiego Polaka.

ICE PARTY w gorących rytmach!

1602 ICE PARTY w gorących rytmach!

W czwartkowe popołudnie miejskie lodowisko zgromadziło miłośników jazdy na lodzie, którzy ślizgali się po tafli w rytm muzyki DJ Daniela z Soundlight. Ice Party to wyśmienita mieszanka gorących rytmów i orzeźwiającego klimatu lodowiska. Stanowi wyśmienitą alternatywę dla osób chcących połączyć taniec z jazdą na łyżwach.

Apel Burmistrza Miasta Limanowa

0802 Apel Burmistrza Miasta Limanowa

Burmistrz Miasta Limanowa apeluje do wszystkich mieszkańców, a w szczególności do tych, u których nastąpiła już wymiana źródła ogrzewania o przekazanie takiej informacji do urzędu.

Ferie zimowe pełne atrakcji! (PROGRAM)

0702 Ferie zimowe pełne atrakcji! (PROGRAM)

Warsztaty tematyczne: muzyczne, plastyczne, zajęcia z robotyki, projekcje filmowe, teatrzyki, zawody, konkursy z nagrodami i dyskoteki na lodowisku, a także animacje na lodzie, bal karnawałowy – podczas ferii zimowych w Limanowej zaplanowano szereg wydarzeń. Sprawdź, co będzie działo się od 12 do 25 lutego 2018 r.

Kalendarz imprez miejskich w 2018 roku

0702 Kalendarz imprez miejskich w 2018 roku

Prezentujemy kalendarz imprez kulturalnych, turystycznych i sportowych, które będą miały miejsce na terenie miasta Limanowa w 2018 roku.

Odbiór zmodernizowanego stadionu LIMANOVIA

0502 Odbiór zmodernizowanego stadionu LIMANOVIA

W piątek (tj. 02.02.2018 r.) miał miejsce odbiór zrealizowanych prac w ramach inwestycji polegającej na modernizacji stadionu LIMANOVIA, która możliwa była dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Relacja z LXV Sesji Rady Miasta Limanowa

2901 Relacja z LXV Sesji Rady Miasta Limanowa

26 stycznia 2018 roku w sali narad Urzędu Miasta odbyła się LXV Sesja Rady Miasta Limanowa, w której uczestniczyło 15 Radnych. Po otwarciu Sesji i stwierdzeniu prawomocności obrad, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz przystąpiła do realizacji porządku obrad.

archiwum wiadomości