Aktualności

#mamczasrozmawiac

2111 #mamczasrozmawiac

W piątek 17 listopada, ruszyła kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV.

Piknik TAURONA w Limanowej

2011 Piknik TAURONA w Limanowej

W sobotę, 18 listopada br. na limanowskim rynku odbył się piknik TAURONA. Imprezę zorganizowano z okazji otwarcia punktu obsługi klienta. Motywem przewodnim imprezy był wciąż gorący temat - ekologiczne sposoby ogrzewania domów i mieszkań. Ogrzewania, które będzie dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych.

Profesor Nęcki o konflikcie

2011 Profesor Nęcki o konflikcie

„Próbuję zrozumieć to, co ludzie między sobą i nawzajem robią” – tak w największym skrócie o swojej pracy mówił prof. Zbigniew Nęcki, jeden z najbardziej znanych i cenionych współczesnych psychologów społecznych. Gościł u nas 14 listopada.

Napisali…

2011 Napisali…

… i teraz czekają na wyniki. Śmiałkowie i amatorzy ortograficznych wrażeń 15 listopada przystąpili do tegorocznej edycji Limanowskiego Dyktanda, już trzeciej. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 29 listopada o godzinie 11:30 w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej.

LX Sesja Rady Miasta Limanowa

1711 LX Sesja Rady Miasta Limanowa

Zapraszam na LX Sesję Rady Miasta Limanowa. Sesja odbędzie się w sali narad Urzędu Miasta Limanowa w dniu 24 listopada 2017 r. o godzinie 10.00.

Przetarg na remont Limanowskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki

1711 Przetarg na remont Limanowskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki

Ogłoszony został przetarg na przebudowę i rozbudowę budynku przy ul. Czecha w Limanowej dla potrzeb Limanowskiego Domu Kultury oraz Miejskiej Biblioteki. Na składanie ofert zainteresowani mają czas do 22 listopada 2017 r.

W sobotę TAURON rozgrzeje Limanową

1711 W sobotę TAURON rozgrzeje Limanową

W sobotę, 18 listopada br. na Rynku w Limanowej odbędzie się rozgrzewający piknik TAURONA. Imprezę zorganizowano z okazji otwarcia punktu obsługi klienta. Motywem przewodnim pikniku jest gorący temat - ekologiczne sposoby ogrzewania domów i mieszkań.

„Plakaty” w limanowskiej Galerii

1611 „Plakaty” w limanowskiej Galerii

Różnego rodzaju sztuka artystyczna, o szerokim rozstrzale tematycznym, bywa eksponowana w limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki. Dość rzadko jak do tej pory prezentowana była ta poświęcona plakatowi. – Tym bardziej nam miło, że skoro już trafił do naszej Galerii plakat, to taki o bezwzględnie pierwszorzędnej jakościowo proweniencji. - podkreślają organizatorzy.

Biało – czerwona  statuetka   dla   „CONSONANSU”

1611 Biało – czerwona statuetka dla „CONSONANSU”

12 listopada br. w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbył się Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Śpiewam mojej ojczyźnie”. Honorowy patronat nad całym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Pan Andrzej Duda.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

1611 Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Rozpoczyna się jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych z gospodarstw domowych (sprzęt AGD, RTV, meble oraz inne elementy wyposażenia mieszkań). Zbiórka prowadzona będzie wg ustalonego harmonogramu oraz podziału miasta na rejony wraz z wykazem ulic.

archiwum wiadomości