Sport i Edukacja

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w Szkole Podstawowej Nr 3

1212 Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w Szkole Podstawowej Nr 3

Dnia 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu traktującego o prawach najmłodszych - Konwencja o prawach dziecka, 10 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej ochoczo i z radością włączyli się w obchody tych wydarzeń.

Wielka Gala IX edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła

1112 Wielka Gala IX edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła

Delegacja naszej szkoły w osobach pana dyrektora Alberta Golonki, pani Zofii Pachut oraz uczniów Natalii Gizy, Izabeli Pachut, Filipa Golonki, Kacpra Ludwiczka i Karola Gołuszki udała się dzisiaj do Krakowa, do Centrum Kongresowego ICE na uroczystą galę podsumowującą IX edycję konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Na galę zaproszone zostały szkoły, które osiągnęły najlepsze wyniki. Nasza placówka może poszczycić się zajęciem 10 miejsca w całym województwie małopolskim (zdystansowaliśmy 330 szkół) i 2 miejsca w powiecie, zaraz po Szkole Podstawowej w Mordarce.

Festyn Mikołajkowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4

0512 Festyn Mikołajkowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4

Tak jak w poprzednich latach pan dyrektor Albert Golonka wraz z Radą Rodziców ZSP Nr 4 zorganizowali Festyn Mikołajkowy. Dzieci mogły spotkać się ze świętym Mikołajem oraz poszaleć na sali gimnastycznej. Głównymi atrakcjami zabawy było dmuchane miasteczko, kostiumy świąteczne oraz słodycze.

Przegląd Artystyczny dla dzieci i młodzieży

0512 Przegląd Artystyczny dla dzieci i młodzieży

W związku z realizacją projektu pn. ,,ŁowiMY lokalne talenty” Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” organizuje Przegląd Artystyczny skierowany do dzieci i młodzieży. Przegląd Artystyczny skierowany jest do dzieci i młodzieży zamieszkujących obszar działania Stowarzyszenia LGD ,,Przyjazna Ziemia Limanowska”.

Mój wymarzony prezent mikołajkowy

0512 Mój wymarzony prezent mikołajkowy

4 grudnia br. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Limanowej, odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Mój wymarzony prezent mikołajkowy". Konkurs przeznaczony był dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, ze szkół podstawowych i II klas gimnazjów z terenu miasta Limanowa.

5 miejsce w IV Małopolskim Konkursie Wiedzy o Kulturze i Historii Stanów Zjednoczonych

0412 5 miejsce w IV Małopolskim Konkursie Wiedzy o Kulturze i Historii Stanów Zjednoczonych

W dniu 28 listopada 2018 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym odbył się IV Małopolski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Stanów Zjednoczonych organizowany przez Bibliotekę Główną, przy wsparciu merytorycznym Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.

Andrzejki w Miejskim Przedszkolu Nr 2

0412 Andrzejki w Miejskim Przedszkolu Nr 2

W miniony piątek w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej odbyły się Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom.

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 w pierwszej dziesiątce w województwie małopolskim

0412 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 w pierwszej dziesiątce w województwie małopolskim

Znane są już wyniki IX edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Od początku roku szkolnego 340 szkół z województwa małopolskiego podejmowało liczne akcje mające na celu uświadomienie dzieciom i dorosłym jak ważne jest bycie widocznym na drodze. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym prestiżowym konkursie – wysiłek się opłacił.

Dzień Pluszowego Misia w Miejskim Przedszkolu Nr 2

2611 Dzień Pluszowego Misia w Miejskim Przedszkolu Nr 2

Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest ukochaną przez wszystkie dzieci przytulanką. W piątek, 23 listopada obchodzony był w Miejskim Przedszkolu nr 2 Dzień Pluszowego Misia. Do obchodów tego sympatycznego święta przyłączyły się przedszkolaki wraz z wychowawczyniami i w tym dniu do przedszkola przyniosły swojego ulubionego misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Miejskim Przedszkolu Nr 4

2611 Światowy Dzień Pluszowego Misia w Miejskim Przedszkolu Nr 4

25 listopada swój dzień obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś, a o Jego święcie nie zapomniały przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 4.

archiwum wiadomości