Sport i Edukacja

KONKURS WIEDZY O SEJMIE

3110 KONKURS WIEDZY O SEJMIE

W dniu 25 października 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej odbyło się spotkanie młodzieży z Panią Moniką Srzednicką-Raczkowską oraz Panem Ireneuszem Nowakiem - pracownikami Wszechnicy Sejmowej.

„Odblaskowa Szkoła

2510 „Odblaskowa Szkoła"

23 października w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 4 w Limanowej odbyło się podsumowanie akcji „Odblaskowa Szkoła". Akcja, która od wielu lat cieszy się zainteresowaniem w szkołach, organizowana jest przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Święto Pieczonego Ziemniaka w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej

2010 Święto Pieczonego Ziemniaka w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej

Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić.

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski JAN PAWEŁ II JAKO ARTYSTA

2010 IV Powiatowy Konkurs Recytatorski JAN PAWEŁ II JAKO ARTYSTA

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski JAN PAWEŁ II JAKO ARTYSTA już za nami. 18 października 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej spotkali się młodzi utalentowani przedstawiciele szkół z terenu Powiatu Limanowskiego, aby zmierzyć się z niezwykłą mistyczną twórczością literacką Karola Wojtyły.

Współpraca z Europejskim Forum Młodzieży w Szkole Podstawowej Nr 2 w Limanowej

1710 Współpraca z Europejskim Forum Młodzieży w Szkole Podstawowej Nr 2 w Limanowej

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej współpracuje z Europejskim Forum Młodzieży już od ponad roku. Współpraca ta odbywa się dwukierunkowo: poprzez zapraszanie wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży do szkoły w Limanowej oraz udział uczniów w obozach językowych organizowanych w ramach programu YouthMaSter.

Dzień Edukacji Narodowej i Święto Patrona Szkoły

1610 Dzień Edukacji Narodowej i Święto Patrona Szkoły

13 października 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz święta Patrona Szkoły- św. Jana z Kęt.

Dzień Edukacji Narodowej w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej

1610 Dzień Edukacji Narodowej w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 6-latki zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Kolorowy tydzień warzyw i owoców

1310 Kolorowy tydzień warzyw i owoców

Ten tydzień w grupie VI Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej jest poświęcony warzywom i owocom. Wszystkim działaniom w tych dniach przyświeca jeden cel - aby przedszkolaki zachęcać do codziennego spożywania darów natury, jakimi są pyszne owoce i warzywa!

Dzień Anioła Stróża

1010 Dzień Anioła Stróża

Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, który chroni przed niebezpieczeństwami dnia codziennego i czuwa przy nas cały czas. Drugiego października obchodzone jest w kościele katolickim Święto Aniołów Stróżów ustanowione już w roku 1670 przez papieża Klemensa X.

Ślubowanie klas pierwszych

1010 Ślubowanie klas pierwszych

6 października 2017 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 4 w Limanowej odbyło się ślubowanie uczniów klas 1a i 1b. Uroczystość rozpoczął dyrektor Albert Golonka, który powitał dzieci, ich rodziców i gości. Akademię przygotowały wychowawczynie klas pierwszych pani Bernadetta Natanek oraz pani Maria Hejmej.

archiwum wiadomości