Kultura i Promocja

Premiera Teatru „Co się stało?!” - „Wariaci” 27 października na scenie LDK

1810 Premiera Teatru „Co się stało?!” - „Wariaci” 27 października na scenie LDK

Limanowski Dom Kultury zaprasza na najnowszą premierę Teatru „Co się stało?!”, od 2009 roku działającego przy LDK. 27 października o godz. 18:00, w sali kinowej w budynku przy ul. Łososińskiej 23, widzowie zobaczą sztukę „Wariaci” do scenariusza Grzegorza Śmiałka. Będzie to już dziewiąta premiera Teatru „Co się stało?!”, trzecia w reżyserii Marcina Króla.

„Tu i teraz” - makrofotografia Lidii Sułkowskiej

1510 „Tu i teraz” - makrofotografia Lidii Sułkowskiej

„Tu i teraz” to tytuł aktualnie eksponowanej wystawy autorstwa Lidii Sułkowskiej – limanowianki, która zawodowo zajmuje się grafiką, ale jej pasją od kilku lat jest wymagająca ogromnej cierpliwości, ale i wiedzy czysto technicznej – makrofotografia.

„Mali Limanowianie

1510 „Mali Limanowianie" z dofinansowaniem w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Z przyjemnością informujemy, że wśród 231 wniosków rozpatrzonych pozytywnie w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”, znalazł się również wniosek Limanowskiego Domu Kultury na realizację zadania pn.” „Mali Limanowianie – pielęgnować tradycje ”.

Jeśli lubisz książki, odpowiedz na ankietę.

1210 Jeśli lubisz książki, odpowiedz na ankietę.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zachęca mieszkańców Limanowej do wzięcia udziału w badaniu ankietowym realizowanym przez Instytutu Książki. Wystarczy kliknąć link  http://czytelnicy.badanie.net/ Dziękujemy za poświęcony czas! Źródło: Miejska Biblioteka Publicz

Aktorzy Teatru „Co się stało?!” w XXII Jesiennym Festiwalu Teatralnym w Nowym Sączu

1210 Aktorzy Teatru „Co się stało?!” w XXII Jesiennym Festiwalu Teatralnym w Nowym Sączu

Marcin Król i Patryk Lupa – na co dzień aktorzy Teatru „Co się stało?!” działającego przy Limanowskim Domu Kultury wystąpią w spektaklu „Gałązka rozmarynu” podczas XXII Jesiennego Festiwalu Teatralnego.

CO ŁĄCZY MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH II RP JÓZEFA BECKA Z LIMANOWĄ? - otwarcie nowej wystawy stałej 19 października 2018 r.

1110 CO ŁĄCZY MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH II RP JÓZEFA BECKA Z LIMANOWĄ? - otwarcie nowej wystawy stałej 19 października 2018 r.

Kto budował wizerunek II RP, kim byli ci, którzy podjęli się trudnego zadania kształtowania polskiej polityki w pierwszych latach niepodległości? Zapewne nazwiska tych postaci są powszechnie znane z kart historii lecz czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek kim byli ci ludzie, skąd pochodzili, kto kształtował ich charaktery i systemy wartości.

Spotkanie z panem Kazimierzem Burnatem

1110 Spotkanie z panem Kazimierzem Burnatem

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej gościła w swych progach pana Kazimierza Burnata – poetę, publicystę, edytora, tłumacza wierszy z języka czeskiego i ukraińskiego, dziennikarza, animatora kultury, autora tomów poetyckich m.in.: Cichnące (2002), Żar zmierzchu (2010), Podniebienie niebios (2012).

„Tu i teraz” - wernisaż wystawy makrofotografii Lidii Sułkowskiej

0910 „Tu i teraz” - wernisaż wystawy makrofotografii Lidii Sułkowskiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy makrofotografii Lidii Sułkowskiej.

André Rieu „Amore – mój hołd dla miłości” – koncert holenderskiego wirtuoza skrzypiec na ekranie kina Klaps

0810 André Rieu „Amore – mój hołd dla miłości” – koncert holenderskiego wirtuoza skrzypiec na ekranie kina Klaps

Limanowski Dom Kultury i Kino Klaps zapraszają na retransmisję koncertu André Rieu „Amore – mój hołd dla miłość”, który miał miejsce 7 lipca na rynku w Maastricht w Holandii. 28 października o godz. 16:00 na ekranie kina Klaps obejrzymy i wysłuchamy romantyczne przeboje muzyki popularnej i klasycznej.

archiwum wiadomości