Kultura i Promocja

Orkiestra dęta „Echo Podhala” zajęła II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Laskowej

1206 Orkiestra dęta „Echo Podhala” zajęła II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Laskowej

W niedzielę, 10 czerwca, Orkiestra Dęta „Echo Podhala” wzięła udział w XVIII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Laskowej. Działający przy Limanowskim Domu Kultury zespół pod kierownictwem Marka Michalika, zdobył II miejsce oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1200 zł w kategorii Orkiestr działających przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach. I i III miejsca w tej kategorii nie przyznano.

LIMANOWA NA WARSZTAT  - wakacje z LDK

1206 LIMANOWA NA WARSZTAT - wakacje z LDK

Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w zajęciach i warsztatach podczas letnich wakacji, które rozpoczynają się już 25 czerwca 2018 roku. Jak co roku, na dzieci i młodzież czekać będą zajęcia i warsztaty, podczas których będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności artystyczne.

0606 "Królestwo Baśni" w muzeum

Otwarcie wystawy „Królestwo Baśni” w niedzielę 3 czerwca, sprawiło, że Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej w ciągu jednego dnia odwiedziło 664 osób. Zarówno dzieci jak i dorośli z entuzjazmem i spontaniczną radością podeszli do spotkania z bohaterami baśni, którzy pojawili się w limanowskim muzeum dzięki współpracy z Fundacją Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej z Nowego Sącza.

Uśmiechnij się! – Dzień Dziecka 2018 w Limanowej

0506 Uśmiechnij się! – Dzień Dziecka 2018 w Limanowej

Niedziela, 3 czerwca, w Parku Miejskim minęła pod znakiem tradycyjnego pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Na zaproszenie Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy i Limanowskiego Domu Kultury do Parku Miejskiego przybyły dzieci z rodzicami, a także publiczność kibicująca w tym dniu prezentacjom artystycznym Dziecięcej Triady Artystycznej oraz IX Limanowskiego Talent Show. Dobrej zabawie i uśmiechom nie było końca! Było też dużo powodów do dumy, wzruszeń, oklasków i gratulacji.

3000 FANÓW NA MIEJSKIM FACEBOOKU

0506 3000 FANÓW NA MIEJSKIM FACEBOOKU

Nasz facebook’owy licznik przekroczył właśnie liczbę 3000 fanów !!!

Spotkanie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

0406 Spotkanie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

We wtorkowe popołudnie 22 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej gościli Maria Ulatowska i Jacek Skowroński. Autorzy tworzą doskonały duet pisarski.

Wystawa „40 lat KTF”

0106 Wystawa „40 lat KTF”

„40 lat KTF” to tytuł aktualnej wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki, a jej wernisaż odbył się 25 maja. Wszystkich zgromadzonych miłośników fotografii przywitała dyrektor biblioteki Joanna Michalik, przedstawiając jednocześnie krótko historię Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego (KTF).

Wernisaż wystawy – 40 lat KTF

2405 Wernisaż wystawy – 40 lat KTF

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na otwarcie jubileuszowej wystawy fotograficznej członków Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego (KTF).

Noctu venerunt… - relacja z VII Nocy Muzeum w Limanowej

2305 Noctu venerunt… - relacja z VII Nocy Muzeum w Limanowej

W Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej w piątkowy wieczór odbyła się kolejna VII już Noc Muzeum w Limanowej dająca niepowtarzalną okazję zwiedzania Dworu Marsów nocną porą, a ponadto kolejnym powodem dla którego warto było 18 maja odwiedzić muzeum to specjalnie przygotowany seans filmowy, prezentujący filmy o Limanowej z lat 20/30-tych, 70-tych, 90-tych aż po współczesne nagrania.

Chór Chłopięcy zaśpiewa na Gwiaździstym Zlocie Szlakami św. Jana Pawła II w Piwnicznej

2305 Chór Chłopięcy zaśpiewa na Gwiaździstym Zlocie Szlakami św. Jana Pawła II w Piwnicznej

Chór Chłopięcy Bazyliki MBB w Limanowej został zaproszony na uroczystą Mszę św. z okazji XXI edycji Gwiaździstego Zlotu Szlakami św. Jana Pawła II.

archiwum wiadomości

GALERIA