Kultura i Promocja

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego  nagrodził Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM!

1308 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrodził Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM!

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika, działający przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej otrzymał nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 20. rocznicy powstania chóru. Nagroda została przyznana za całokształt pracy artystycznej oraz liczne nagrody , które chór zdobył w swojej działalności. To już druga taka nagroda w historii Chóru Mieszanego CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej.

Leszek Mordarski odznaczony Srebrnym Krzyżem Małopolski

1008 Leszek Mordarski odznaczony Srebrnym Krzyżem Małopolski

Podczas oficjalnego otwarcia Dni Limanowej – 21.07.2018 r. Przewodnicząca Sejmiku Urszula Nowogórska i radny Małopolski Grzegorz Biedroń wręczyli Panu Leszkowi Mordarskiemu SREBRNĄ ODZNAKĘ HONOROWĄ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO - KRZYŻ MAŁOPOLSKI.

0808 "Limanowianie" na 55. Tygodniu Kultury Beskidzkiej

Działający przy Limanowskim Domu Kultury Zespół Regionalny „Limanowianie” im. Ludwika Mordarskiego wystąpił podczas 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej na scenie w Żywcu oraz Szczyrku i Makowie Podhalańskim.

Odpust Partyzancki w Szczawie - 18-19 sierpnia 2018

0708 Odpust Partyzancki w Szczawie - 18-19 sierpnia 2018

Powiat Limanowski wraz z Gminą Kamienica, jest organizatorem uroczystości pn. „Odpust Partyzancki w Szczawie” w dniach 18 – 19 sierpnia 2018 roku, który równocześnie będzie powiatowymi obchody upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

0608 "Wazonów z pięknymi kwiatami nigdy nie za wiele" - zapraszamy na wystawę

Od 1 sierpnia br. w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można podziwiać prace, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Wazonów z pięknymi kwiatami nigdy nie za wiele”. Konkurs został przeprowadzony przez Środowiskowy Dom Samopomocowy w Limanowej a prace konkursowe zostały wystawione w PCIT.

Spotkanie DKK dla Seniora

0608 Spotkanie DKK dla Seniora

W stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, we wtorkowe popołudnie 31.07.2018 r. przypomniana została postać Marii Skłodowskiej- Curie (1867-1934), kobiety- wybitnego naukowca, dwukrotnej noblistki z dziedziny fizyki i chemii.

Cudowna Moc Bukietów

0308 Cudowna Moc Bukietów

Zapisy na darmowe warsztaty pod nazwą "Cudowna Moc Bukietów" już ruszyły. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Pozytyw zabrzmiał w Limanowskiej Bazylice

0208 Pozytyw zabrzmiał w Limanowskiej Bazylice

27 lipca w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej miał miejsce pierwszy koncert XXI Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Ireneusz Wyrwa zabrał słuchaczy w muzyczną podróż przez barokową Europę przy pomocy pozytywu – przenośnych organów.

0108 "Oto człowiek" - malarstwo i rysunek

26 czerwca w Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż otwierający wystawę pt. „Oto człowiek”. Autorami wystawy są limanowscy artyści: Agnieszka Pałka i Jacek Stanisz – zaprezentowali swoje obrazy, których tematem jest człowiek, jego piękno, fizyczność oraz duchowość.

archiwum wiadomości

GALERIA