Kultura i Promocja

CANTICUM  IUBILAEUM  w walce z depresją

2202 CANTICUM IUBILAEUM w walce z depresją

Już w najbliższą niedzielę tj. 25 lutego Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM wystąpi podczas mszy św. w limanowskiej bazylice o godzinie 9:00, włączając się w ogólnopolską akcję "Muzyka w walce z depresją" W tym dniu chóry w całej Polsce występują podczas mszy świętych i dają koncerty. Do udziału w akcji zaproszono kilkadziesiąt aktywnych chórów z całej Polski.

„Powidoki” Michała Liszki

2202 „Powidoki” Michała Liszki

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Michała Liszki pt. ,,Powidoki". Obrazy, które będą prezentowane na wystawie to niesamowicie ciekawe kompozycje barw i światła. Każdy z obrazów nakłania do indywidualnej analizy i interpretacji – podkreślają organizatorzy.

Zapraszamy na „Szlak Maryjny”

1902 Zapraszamy na „Szlak Maryjny”

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest jednym z partnerów projektu „Szlak Maryjny – światło ze Wschodu” zrealizowanego w ramach programu Interreg Polska-Słowacja. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie oraz promocja szlaku pielgrzymkowego wiodącego po polskich i słowackich obiektach sakralnych – miejscach kultu Maryjnego. Projekt został zainspirowany średniowiecznym szlakiem pielgrzymkowym Camino de Santiago, prowadzącym do katedry św. Jakuba Apostoła Starszego w Santiago de Compostela.

W sieci artystycznych powiązań Karola Kłosowskiego

1902 W sieci artystycznych powiązań Karola Kłosowskiego

09.02.2018 r. w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy prac Karola Kłosowskiego. Licznie zebranych gości m. in. Wojciecha Włodarczyka Dyrektora Biura Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka, Jerzego Wronę Wiceprezesa Kongregacji Kupieckiej w Nowym Sączu oraz rodzinę Karola Kłosowskiego przywitała Magdalena Urbaniec Dyrektor Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej. Następnie głos zabrał Zygmunt Kłosowski wnuk Karola, który ze wspomnień o przodku utkał fascynującą gawędę o artyście wszechstronnym, człowieku który wierzył, że wszyscy ludzie są dobrzy.

KONCERT PASYJNY - Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu

0902 KONCERT PASYJNY - Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu

25.02.2018 r. (niedziela) o godz. 16.45 zapraszamy do Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej na KONCERT PASYJNY Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu. Wstęp wolny.

Wystawa poświęcona twórczości Karola Kłosowskiego

0702 Wystawa poświęcona twórczości Karola Kłosowskiego

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej serdecznie zaprasza w piątek 9 lutego 2018 r. o godz. 17.00 na otwarcie wystawy prezentującej projekty koronek Karola Kłosowskiego (1882-1971), która ze względu na szeroki zakres działalności twórczej artysty, będzie również obejmować jego dzieła malarskie, pastele, szkice oraz pamiątki z nim związane.

,,Czytaj – polecaj”

0502 ,,Czytaj – polecaj”

Z przyjemnością informujemy, że Oddział dla dzieci i młodzieży wzbogacił swój księgozbiór w sporą liczbę nowości wydawniczych.

Czas kolędowania ŚDS

0202 Czas kolędowania ŚDS

Kolędy, pastorałki i wspólne kolędowanie to niezwykle ważny element każdych Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewanie z najbliższymi nadaje niezwykłego klimatu świątecznym spotkaniom, czyni ten czas wyjątkowym.

LDK zaprasza na spotkanie w ramach projektu Synapsy

3001 LDK zaprasza na spotkanie w ramach projektu Synapsy

Limanowski Dom Kultury zaprasza na spotkanie w ramach trzeciej edycji programu Synapsy. 5 lutego 2018 r. godz. 12.00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w Limanowej, ul. Reymonta 3 - tymczasowej siedzibie Limanowskiego Domu Kultury - sala 54.

Wernisaż w Limanowskiej Bibliotece

2401 Wernisaż w Limanowskiej Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy twórczości Izabeli i Marii Podgórnych pt. ,,Nasz barwny świat". Wernisaż odbędzie się w czwartek 25 stycznia 2018 r. o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

archiwum wiadomości