Kultura i Promocja

Zgłoś szopkę i grupę kolędniczą do konkursu. Termin dobiega końca!

1412 Zgłoś szopkę i grupę kolędniczą do konkursu. Termin dobiega końca!

Tradycyjnie, jak co roku w limanowskiej Bazylice organizowany jest Konkurs Szopek i Grup Kolędniczych. Konkurs odbędzie się 23 grudnia 2018 r. (niedziela) o godz. 7.00 (bezpośrednio po Mszy Świętej) w Sali Misteriów Domu Pielgrzyma przy parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Wernisaż wystawy „Święty na ustach, Święty w sercach”

1212 Wernisaż wystawy „Święty na ustach, Święty w sercach”

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Święty na ustach, Święty w sercach – w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża”.

104. ROCZNICA BITWY POD LIMANOWĄ

0612 104. ROCZNICA BITWY POD LIMANOWĄ

Burmistrz Miasta Limanowa wraz z Limanowskim Stowarzyszeniem Historii Ożywionej Jabłoniec 1914 serdecznie zapraszają na obchody 104. rocznicy Bitwy pod Limanową. Uroczystości odbędą się w dniu 16 grudnia br. (niedziela).

KONKURS SZOPEK I GRUP KOLĘDNICZYCH

0412 KONKURS SZOPEK I GRUP KOLĘDNICZYCH

Tradycyjnie, jak co roku w limanowskiej Bazylice odbędzie się Konkurs Szopek i Grup Kolędniczych. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowej - podkreślenie i propagowanie pięknej tradycji szopki polskiej oraz kolędowania z uwzględnieniem akcentów regionalnych. Trwa przyjmowanie zgłoszeń!

Podsumowanie 44. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza

2811 Podsumowanie 44. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza

25 listopada, w niedzielę, w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej, odbyło się zakończenie 44. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza. Komisja podkreśliła wysoki i wyrównany poziom występujących i pogratulowała każdemu nie tylko talentu, ale przede wszystkim pasji i zaangażowania w pracę jaką wykonują dla popularyzacji folkloru i ludowych tradycji.

Jubileusz 20-lecia CANTICUM IUBILAEUM

2011 Jubileusz 20-lecia CANTICUM IUBILAEUM

W sobotę, 17 listopada, odbył się w limanowskiej bazylice uroczysty koncert i dziękczynna msza święta z okazji 20. rocznicy powstania Chóru Mieszanego CANTICUM IUBILAEUM przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Consonans dla Niepodległej

1511 Consonans dla Niepodległej

Zespół Consonas działający przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wykonali utwór „Kocham wolność”. Do piosenki uczniowie nagrali własny teledysk.

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Łososinie

1511 Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Łososinie

100 lat temu zakończyła się I wojna światowa, a na mapach świata na nowo pojawiła się Polska, uciśniona wcześniej pod zaborami. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej wraz z parafią pw. Wszystkich Świętych zapragnął tę radosną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcić w wyjątkowy sposób.

Wystawa „Życie poezją utkane”

1311 Wystawa „Życie poezją utkane”

W czwartek 8 listopada w Miejskiej Galerii Sztuki działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbył się wernisaż otwierający wystawę pt. „Życie poezją utkane”. Swój dorobek artystyczny prezentują: Anna Baran – malarz, rysownik, fotograf, Aleksander Majerski – rzeźbiarz, który zajmuje się również malarstwem i poezją oraz Krzysztof Augustyn – kompozytor, pianista, artysta koncepcyjny.

Koncert patriotyczny „Tobie Ojczyzno”

1311 Koncert patriotyczny „Tobie Ojczyzno”

7 listopada br. w sali koncertowej przy Placu Św. Benedykta w Szczyrzycu znów zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego „Jeszcze Polska nie zginęła”, który rozpoczął koncert pieśni patriotycznych „Tobie Ojczyzno” zorganizowany dla uczczenia 100 – rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

archiwum wiadomości