Kultura i Promocja

Chór CANTICUM IUBILAEUM w nowych strojach!

1411 Chór CANTICUM IUBILAEUM w nowych strojach!

W minioną sobotę w dniu 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM wykonał w limanowskiej bazylice koncert pt. Tobie Ojczyzno.

Informator Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

1411 Informator Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Informujemy, że ukazał się kolejny numer Informatora Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapraszamy również na stronę internetową, na której znajdują się aktualne wydarzenia, a także harmonogram zajęć dla słuchaczy.

NOWE OBLICZE WYSTAWY ZABYTKOWYCH DEWIZEK

1411 NOWE OBLICZE WYSTAWY ZABYTKOWYCH DEWIZEK

Zapraszamy na otwarcie zmodernizowanej wystawy stałej „Historia w dewizce zapisana” do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej.

Profesor Nęcki o konflikcie

1411 Profesor Nęcki o konflikcie

Wykład odbędzie się już dziś tj. 14 listopada (wtorek) w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. M.B. Bolesnej 13). Początek o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

VII Niepodległościowy Złaz Turystów na Jabłońcu

1011 VII Niepodległościowy Złaz Turystów na Jabłońcu

W niedzielę 5 listopada br. już po raz siódmy na jabłonieckim wzgórzu zaroiło się od dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozpoczął się VII Niepodległościowy Złaz Turystów na Jabłońcu

Jutro wernisaż plakatów Mirosława Rymara

0911 Jutro wernisaż plakatów Mirosława Rymara

Jutro w limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki (ul. M.B. Bolesnej 13, I piętro) o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż plakatów krośnieńskiego artysty grafika Mirosława Rymara.

Tobie Ojczyzno

0611 Tobie Ojczyzno

Zapraszamy na koncert Tobie Ojczyzno w dniu 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po koncercie rozpocznie się w limanowskiej bazylice uroczysta msza św. z udziałem Chóru Mieszanego CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika.

PODHALAŃSKIE PIĘKNO ZAKLĘTE W SZKLE

0311 PODHALAŃSKIE PIĘKNO ZAKLĘTE W SZKLE

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza w piątek 10 listopada 2017 roku na otwarcie wystawy prac Zofii Majerczyk Owczarek „Malarstwo na szkle”.

Nabór na zajęcia i warsztaty w LDK na sezon 2017/2018!

3110 Nabór na zajęcia i warsztaty w LDK na sezon 2017/2018!

Limanowski Dom Kultury rozpoczyna zapisy na warsztaty i do zespołów w sezonie 2017/2018. Do 6 listopada, chętni mogą zapisywać się w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury, który aktualnie znajduje się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym numer 4 przy ul. Reymonta 3 w Limanowej osobiście bądź telefonicznie.

Odbył się III Spacer Historyczny po Limanowej

3110 Odbył się III Spacer Historyczny po Limanowej

W niedzielę 29 października 2017 r. odbył się „III Spacer Historyczny po Limanowej”. Mimo ekstremalnie niesprzyjającej pogody na cmentarz parafialny przybyła liczna grupa mieszkańców Limanowej, aby zapoznać się z przeszłością tej nekropolii.

archiwum wiadomości