Kultura i Promocja

Powstanie pierwsza w Polsce stała wystawa poświęcona Józefowi Beckowi

2304 Powstanie pierwsza w Polsce stała wystawa poświęcona Józefowi Beckowi

W Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej powstanie pierwsza w Polsce wystawa stała poświęcona Józefowi Beckowi – ministrowi spraw zagranicznych II Rzeczpospolitej.

17. edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”

2004 17. edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają w dniach 21-24 kwietnia na 17. edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni, bibliotek i instytucji kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych. Organizatorami Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Instytut Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Pokonywanie granic w obiektywie twórców COME ADN CREATE

1704 Pokonywanie granic w obiektywie twórców COME ADN CREATE

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej serdecznie zaprasza dnia 20 kwietnia 2018 r. (piątek) na godz. 17.00 do Dworu Marsów na niecodzienną wystawę przygotowaną przez Stowarzyszenie Come and Create, składającą się z trzech elementów: pokazu instalacji „Harmonia”, wystawy fotografii oraz projekcji filmu dokumentalnego „Exit”.

Konkurs plastyczno-literacko-fotograficzny

1304 Konkurs plastyczno-literacko-fotograficzny

Zapraszamy do udziału w konkursie pn. „Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej-Pomnik Konstytucji 3-go Maja” organizowanym z okazji 100. rocznicy poświęcenia Kościoła.

78. rocznica zbrodni katyńskiej

1004 78. rocznica zbrodni katyńskiej

Burmistrz Miasta Limanowa oraz Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej, organizatorzy obchodów 76. rocznicy zbrodni katyńskiej zapraszają w dniu 15 kwietnia 2018 r. do udziału w uroczystej Mszy Świętej będącej hołdem pamięci zdradziecko zamordowanych polskich jeńców wojennych w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni i innych miejscach kaźni za wschodnią granicą.

Dziękowali za 20 lat śpiewu w Łagiewnikach

1004 Dziękowali za 20 lat śpiewu w Łagiewnikach

W minioną niedzielę, w Święto Miłosierdzia Bożego, Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej pod dyrekcją Marka Michalika, wystąpił jak co roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Przesyłki ciszy – obrazy i słowa

3003 Przesyłki ciszy – obrazy i słowa

W piątek 23 marca w limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki odbył się niecodzienny wernisaż wystawy połączony ze spotkaniem autorskim z Beatą Zalot – malarką, pisarką, poetką, dziennikarką, podróżniczką. A to wszystko pod tytułem ,,Przesyłki ciszy – obrazy i słowa".

Kulig z okazji Dnia Kobiet

2303 Kulig z okazji Dnia Kobiet

Dzień Kobiet to międzynarodowe święto wszystkich pań, które obchodzone jest od ponad 108 lat. Tego dnia wszystkie kobiety mogą poczuć się wyjątkowo.

2203 "Przesyłki ciszy - obrazy i słowa"

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na niecodzienny wernisaż wystawy połączony ze spotkaniem autorskim z Beatą Zalot – malarką, pisarką, poetką, dziennikarką, podróżniczką. Będzie to ciekawe popołudnie z literaturą i sztuką – zapewniają organizatorzy.

IV Spacer Historyczny po Limanowej

1503 IV Spacer Historyczny po Limanowej

Dokładnie 249 lat temu, 14 marca 1769 roku wybuchł wielki pożar Limanowej. Ogień strawił między innymi drewniany kościół parafialny. Świątynia ta została wzniesiona na początku XVI wieku i była zbudowana w stylu gotyckim.

archiwum wiadomości

GALERIA