Strona główna» Aktualności

Kultura i Promocja

• 14-03

XXX Konkurs Palm Wielkanocnych! UWAGA - zgłoszenia do 6 kwietnia!

Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej oraz Urząd Miasta Limanowa organizują Konkurs Palm Wielkanocnych dla wiernych z parafii i mieszkańców miasta. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017r. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą w terminie do 6 kwietnia 2017r. mailowo na adres: promocja@miasto.limanowa.pl lub osobiście w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Limanowa.

• 09-03

„Wojewódzki Jarmark Wielkanocy w Limanowej”

Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu" z Limanowej we współpracy z Urzędem Miasta Limanowa organizuje „Wojewódzki Jarmark Wielkanocny w Limanowej”. Jarmark zaplanowany jest w dniach 7-8 kwietnia 2017r., a odbędzie się na Placu Targowym zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ul. Targowej i ul. Bulwary w Limanowej. Partnerem Imprezy jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

• 22-03

„W marzeń zachwycie” – konkurs ogłoszony

Limanowska Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła tegoroczną edycję cyklicznego konkursu poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej. Jego celem jest ujawnianie i promowanie talentów poetyckich oraz upamiętnienie postaci Zosi, córki pisarza Władysława Orkana. Adresowany jest on do mieszkańców Powiatu Limanowskiego. Termin nadsyłania tekstów mija 30 kwietnia.

• 22-03

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej Limanowa 2017 – zgłoś się!

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają do udziału w kolejnej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI TURYSTYCZNEJ LIMANOWA 2017. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniu 13 sierpnia 2017 r. w Parku Miejskim w Limanowej, na scenie amfiteatru.

• 21-03

"Inspiracje" w limanowskim muzeum

Wernisaż w Muzeum Regionalnym okazał się - tak jak było to zapowiedziane w tytule - inspirujący dla wszystkich, którzy przybyli na godzinę 17.00 do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej.

• 20-03

„Pasja” w Limanowskim Domu Kultury

Limanowski Dom Kultury i Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy zapraszają do obejrzenia „Pasji” w wykonaniu aktorów Teatru Amatorskiego działającego przy MOK w Szczawnicy. Przedstawienie odbędzie się 8 kwietnia 2017, o godz. 17:00 w sali widowiskowej LDK.

• 20-03

Cykl warsztatów iluminatorskich pt. „Kwiatki doktora Sebastiana Flizaka”.

Wszystkich zainteresowanych kaligrafią oraz zdobnictwem książkowym zapraszamy na cykl warsztatów iluminatorskich pt. „Kwiatki doktora Sebastiana Flizaka”.

• 16-03

"Inspiracja" w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej serdecznie zaprasza do Dworu Marsów 17 marca (piątek) na godz. 17.00, na wernisaż malarstwa olejnego i grafiki Mariana Ślazyka. Wystawa zatytułowana „Inspiracje” będzie prezentować dorobek twórczy artysty, który urodził się w Słopnicach i po latach powrócił by żyć i tworzyć w miejscu, które kocha.

• 15-03

Oto mistrzowie czytania

Od grudnia 2016 r. do 10.02.2017 r. w ramach corocznej akcji pn. "Pasowanie na honorowego czytelnika biblioteki publicznej" trwał konkurs czytelniczy „Tobie książko przyrzekamy”, którego organizatorem jest Oddział dla Dzieci limanowskiej biblioteki. 15 marca odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród.

• 14-03

Zobacz „Piękno Stworzenia”

W Miejskiej Galerii Sztuki do końca marca można zwiedzać nowo otwartą wystawę fotografii krajobrazowej oraz aerofotografii autorstwa księdza Marcina Gądka (parafia w Sowlinach). Nosi ona tytuł „Piękno Stworzenia”. Pierwszy człon tytułu od strony jakościowej i tematycznej charakteryzuje tę ekspozycję w stu procentach.

Archiwum Wiadomości >>

XXX Konkurs Palm Wielkanocnych - 9 kwietnia 2017r! UWAGA - zgłoszenia do 6 kwietnia!