Strona główna» Aktualności

Kultura i Promocja

Zapraszamy na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Władze miasta Limanowa zapraszają na obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W ramach programu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Limanowa, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej, Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz uroczystości na limanowskim rynku: koncert pieśni patriotycznych, program artystyczny i występ Zespołu Mażoretki z Niepołomic. Zapraszamy

• 19-04

"POCZEKALNIA" - PREMIERA TEATRU "CO SIĘ STAŁO?!"

Limanowski Dom Kultury zaprasza na najnowszą premierę Teatru „Co się stało?!”, od 2009 roku działającego przy LDK. 23 kwietnia o godz. 17:00, w sali widowiskowej LDK widzowie zobaczą „Poczekalnię” Krystyny Chołoniewskiej. Będzie to już ósma premiera Teatru „Co się stało?!”, druga w reżyserii Marcina Króla.

• 19-04

Kabaret Smile - zapraszamy na występ 22 kwietnia!

Limanowski Dom Kultury zaprasza na występ Kabaretu Smile, który odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2017 o godz. 16:00 w sali widowiskowej LDK.

Spotkanie z kompozytorem – Julią Seeholzer w Limanowskim Domu Kultury

Limanowski Dom Kultury i kierownik artystyczny Limanowskiej Orkiestry Kameralnej Sebastian Szymański zapraszają na spotkanie z Julią Seeholzer – kompozytorem muzyki klasycznej, która 21 kwietnia, w sali kameralnej LDK opowie o swojej pracy i muzyce.

• 18-04

Łączy nas kultura i natura - trzy polsko-słowackie projekty

Trzy wnioski złożone przez Miasto Limanowa w porozumieniu z partnerami słowackimi otrzymały dofinansowanie z Euroregionu „Tatry”, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020, w ramach projektu parasolowego pn. „Łączy nas natura i kultura”. Łączna wartość planowanych przedsięwzięć to około 110 tys. euro. Wszystkie projekty realizować będą miejskie jednostki kultury.

• 13-04

Andrzej Grabowski w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie ze znanym aktorem Andrzejem Grabowskim. Odbędzie się ono 24 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 17.00 w limanowskiej bibliotece (ul. M.B. Bolesnej 13, I piętro). Wstęp wolny. Zapraszamy.

• 10-04

Ona i jej uczniowie

„Ja i moi uczniowie”. To tytuł aktualnie prezentowanej w limanowskiej Galerii Sztuki wystawy. Jest szeroka stylistycznie, bo przedstawiane są: różnorodne malarstwo akwarelowe, pastel, fotografia oraz modelarstwo. Jest szeroka tematycznie, bo ogółem swój artystyczny dorobek eksponuje na ścianach galeryjnych ogółem aż kilkanaście osób. „Jest bardzo ciekawa. Skutecznie przełamuje nastrój tego brzydkiego, chmurnego popołudnia” – dało się słyszeć od uczestników wernisażu, który odbył się 6 kwietnia. Swoje prace prezentuje Agnieszka Pałka oraz jej szkolni podopieczni.

• 10-04

XXX Konkurs Palm Wielkanocnych

W minioną niedzielę odbył się w Limanowej XXX Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany przez parafię pw. Matki Boskiej Bolesnej oraz Urząd Miasta. Aż 58 palm stanęło do konkursu w trzech kategoriach: palm dużych – powyżej 8 m wysokości, palm średnich od 3 – 8 m, palm małych poniżej 3 m.

• 03-04

Chór CANTICUM IUBILAEUM znów na podium!

W sobotę 1 kwietnia br. w Żorach odbyła się już XII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. W przesłuchaniach wzięło udział 19 zespołów z całego kraju.

• 31-03

Zmiana godziny pracy Oddziału dla Dzieci

Informujemy, że od 1 kwietnia (w okresie wiosenno-letnim) ulegają zmianie godziny pracy Oddziału dla Dzieci. W poniedziałki, wtorki, czwartki oraz piątki zapraszamy od godziny 9.00 do 17.00. W środę i sobotę godziny pracy nie uległy zmianie i obowiązują jak wcześniej tj od 8.00 do 16.00, a w sobotę: od 8.00 do 14.00.

Archiwum Wiadomości >>

UWAGA! Zmiana terminu otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego - 28 kwietnia 2017, godz. 14.00!