Strona główna» Aktualności

Kultura i Promocja

 • 28-06

  Jadwiga Postrożna śpiewaczką operową 2017 roku!

  Pochodząca z Gminy Limanowa dr Jadwiga Postrożna została laureatką XI Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Kapituła Teatralnych Nagród Muzycznych w składzie: prof. Izabela Kłosińska, Tatiana Kwiatkowska, prof. Zofia Rudnicka, Jacek Boniecki, prof. Ryszard Karczykowski, Andrzej Pągowski, Jan Szurmiej oraz Iwona Wujastyk - Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego zdecydowała o wyborze spośród wielu nominowanych, najlepszych twórców w poszczególnych kategoriach.

 • 13-06

  Wakacje w Limanowej

  Bogata i różnorodna oferta zajęć edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych sprawia, że najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzić wakacyjny, wolny czas. Zapraszamy do zapoznania się z programem przygotowanym na LATO 2017.

 • 23-06

  OFPT 2017 - zgłoszenia trwają!

  Limanowski Dom Kultury zaprasza do zgłaszania się do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej 2017, który już 13 sierpnia odbędzie się w Parku Miejskim w Limanowej. W limanowskim amfiteatrze zabrzmią dźwięki najpopularniejszych utworów z nurtu piosenki turystycznej, a także twórczość zaproszonych gwiazd: zespołów "Dom o Zielonych Progach" i "Na Bani".

 • 20-06

  Dni Limanowej 29-30 lipca 2017

  Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na Dni Limanowej 2017. W dniach 29-30 lipca na placu przy Limanowskim Domu Kultury nie zabraknie dobrej, wspólnej zabawy oraz koncertów gwiazd, którymi w tym roku będą: Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Baciary oraz Turnioki.

 • 19-06

  43. Limanowska Słaza w tym roku wyjątkowo we wrześniu!

  Limanowski Dom Kultury pragnie poinformować o wcześniejszym terminie 43. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza. Festiwal w tym roku odbędzie się w dniach od 21 do 24 września.

 • 19-06

  Orkiestra „Echo Podhala” nagrodzona podczas XVII Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Laskowej

  W ubiegłą niedzielę, 11 czerwca, Orkiestra Dęta „Echo Podhala” wzięła udział w XVII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Laskowej. Działający przy Limanowskim Domu Kultury zespół pod kierownictwem Marka Michalika, zdobył II miejsce oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł w kategorii Orkiestr działających przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach. I i III miejsca w tej kategorii nie przyznano.

 • 19-06

  Jubileuszowe, XX Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Kolejny projekt Limanowskiego Domu Kultury uzyskał aprobatę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mowa o Jubileuszowych XX Letnich Koncertach Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Przyznana kwota dofinansowania to 20 000 złotych, co stanowi ponad 77 % budżetu zadania.

 • 09-06

  Fotoplener „Skarby Pogranicza” ogłoszony

  Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej w partnerstwie z Biblioteką Orawską Antona Habovštiaka w Dolnym Kubinie zaprasza do udziału w polsko-słowackim fotoplenerze realizowanym w ramach mikroprojektu pn. „Skarby Pogranicza”.

 • 08-06

  Folk pod gwiazdami – BACIARY i TURNIOKI na Dni Limanowej 2017

  29 lipca 2017, w sobotę, na scenie Dni Limanowej 2017 wystąpią Baciary i Turnioki, gwiazdy folkowego grania, zespoły łączące tradycję z nowoczesnością.

 • 06-06

  ”Tańce, stroje i instrumenty pasterskie regionu lachowsko – orawskiego”.

  Od kwietnia do grudnia 2017 roku Limanowski Dom Kultury w partnerstwie z Domem Kultury w Dolnym Kubinie realizować będzie polsko - słowacki projekt pn. ” Tańce, stroje i instrumenty pasterskie regionu lachowsko – orawskiego”.

Archiwum Wiadomości >>