Strona główna» Aktualności

Kultura i Promocja

 • 24-05

  Zabytkowa kasa fiskalna dołączyła do wystawy "Apteki mgr Klementyny Bączkowskiej"

  Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej właśnie przystąpiło do realizacji mikroprojektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i z budżetu państwa za pośrednictwem Związku Euroregion „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 • 22-05

  Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej wystąpi w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej

  Już w najbliższą niedzielę tj. 28 maja br. Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej wystąpi w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej Opiekunki Rodzin i Uzdrowienie Chorych. Zespół pod dyrekcją Marka Michalika został zaproszony do wykonania koncertu z pieśniami maryjnymi.

 • 18-05

  DZIEŃ DZIECKA 2017 – 28 maja zapraszamy do Parku Miejskiego!

  Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas DNIA DZIECKA, który odbędzie się 28 maja 2017 (niedziela) w Parku Miejskim w Limanowej.

 • 18-05

  "Limanowianie" nagrodzeni podczas 35. Druzbacki

  35. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA odbył się w dniach 11 - 14 maja w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu. Do tegorocznego konkursu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników (579 osób), a łącznie konkurs objął 168 prezentacji.

 • 18-05

  Zbliża się III Limanowska Wiosna Poetycka

  29 maja o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbędzie się trzecia już edycja Limanowskiej Wiosny Poetyckiej. Jej organizatorami są Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. Patronami honorowymi są starosta limanowski oraz burmistrz miasta Limanowa. Wstęp oczywiście wolny.

 • 17-05

  Była u nas Krystyna Mirek

  12 maja w limanowskiej bibliotece gościła Krystyna Mirek, jedna z najpoczytniejszych autorek powieści obyczajowych. Burza i sążniste wyładowania atmosferyczne które przetoczyły się nad Limanową nie przeszkodziły w zrealizowaniu tego spotkania. Fajnego spotkania.

 • 17-05

  Powiatowa Konferencja Bibliotekarska za nami

  Maj to Tydzień Bibliotek, maj to również czas w którym odbywa się tradycyjna, doroczna Konferencja Bibliotekarzy Powiatu Limanowskiego. Jest okazją nie tylko do wymiany bądź zdobycia merytorycznej wiedzy podczas wykładów i prelekcji, ale służy również konsolidacji lokalnego środowiska bibliotekarskiego. Oraz daje okazję do wzajemnego spotkania, wymiany poglądów i doświadczeń.

 • 17-05

  VI Noc Muzeum w Limanowej

  W sobotę 13 maja 2017 r. odbyła się szósta z kolei edycja Nocy Muzeum w Limanowej, w trakcie której, pomimo niesprzyjającej aury, Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, tłumnie odwiedzili mieszkańcy miasta oraz goście spoza regionu w tym miedzy innymi Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa, przedstawiciele Rady Miasta Antoni Dyląg i Adam Dębski oraz członkowie Rady Muzeum Jerzy Bogacz, Stanisław Król i Aleksander Majerski.

 • 11-05

  VIII Limanowski Talent Show - zgłoś się!

  Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w eliminacjach do VIII Limanowskiego Talent Show. Pierwszy etap konkursu, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy, odbędzie się 28 maja podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka w limanowskim parku miejskim.

 • 11-05

  Wymyśl logo bibliotece

  Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej ogłasza konkurs na swoje własne logo. – Nadajemy mu formułę zupełnie otwartą o zasięgu ogólnopolskim. Adresujemy do literalnie wszystkich pełnoletnich osób, które chcą, mają pomysł, generalnie - czują się na siłach do przygotowania takiego znaku graficznego. Gorąco zachęcamy do udziału i z niecierpliwością oraz sporą ciekawością już teraz czekamy na efekty prac uczestników konkursu. – informują organizatorzy.

Archiwum Wiadomości >>