Kultura i Promocja

BARWY JAZZU I NIE TYLKO – WERNISAŻ

1512 BARWY JAZZU I NIE TYLKO – WERNISAŻ

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza wszystkich w piątek 15 grudnia o godz. 17.00 na wernisaż artystyczny Jarosława Czaji w Dworze Marsów przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej.

Transgranicznie o Oravie i Zázrivej

1412 Transgranicznie o Oravie i Zázrivej

30 listopada w bibliotece odbył się panel z wykładami poświęconymi słowackiej Orawie i Zázrivej. Prelegentami była dwójka słowackich regionalistów. Panel był jednym z działał projektu „Transgraniczna spójność kulturalna”, który realizuje Biblioteka Orawska Antona Habovštiaka w Dolnym Kubinie (Słowacja) w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną.

Promocja książki

0412 Promocja książki "Antoni Józef Mars Herbu Noga"

W najbliższy piątek 8 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej i Bank Spółdzielczy w Limanowej zapraszają na promocję książki pn. Antoni Józef Mars Herbu Noga (1819-1905). Pamiętnik.

Spotkanie ze słowackimi regionalistami

2411 Spotkanie ze słowackimi regionalistami

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na panel z wykładami poświęconymi słowackiej Orawie i Zázrivej. Prelegentami będzie dwójka słowackich regionalistów. Odbędzie się on w limanowskiej bibliotece 30 listopada (czwartek).

Chór CANTICUM IUBILAEUM w nowych strojach!

1411 Chór CANTICUM IUBILAEUM w nowych strojach!

W minioną sobotę w dniu 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM wykonał w limanowskiej bazylice koncert pt. Tobie Ojczyzno.

Informator Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

1411 Informator Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Informujemy, że ukazał się kolejny numer Informatora Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapraszamy również na stronę internetową, na której znajdują się aktualne wydarzenia, a także harmonogram zajęć dla słuchaczy.

NOWE OBLICZE WYSTAWY ZABYTKOWYCH DEWIZEK

1411 NOWE OBLICZE WYSTAWY ZABYTKOWYCH DEWIZEK

Zapraszamy na otwarcie zmodernizowanej wystawy stałej „Historia w dewizce zapisana” do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej.

Profesor Nęcki o konflikcie

1411 Profesor Nęcki o konflikcie

Wykład odbędzie się już dziś tj. 14 listopada (wtorek) w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. M.B. Bolesnej 13). Początek o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

VII Niepodległościowy Złaz Turystów na Jabłońcu

1011 VII Niepodległościowy Złaz Turystów na Jabłońcu

W niedzielę 5 listopada br. już po raz siódmy na jabłonieckim wzgórzu zaroiło się od dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozpoczął się VII Niepodległościowy Złaz Turystów na Jabłońcu

Jutro wernisaż plakatów Mirosława Rymara

0911 Jutro wernisaż plakatów Mirosława Rymara

Jutro w limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki (ul. M.B. Bolesnej 13, I piętro) o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż plakatów krośnieńskiego artysty grafika Mirosława Rymara.

archiwum wiadomości