Kultura i Promocja

IV Spacer Historyczny po Limanowej

1503 IV Spacer Historyczny po Limanowej

Dokładnie 249 lat temu, 14 marca 1769 roku wybuchł wielki pożar Limanowej. Ogień strawił między innymi drewniany kościół parafialny. Świątynia ta została wzniesiona na początku XVI wieku i była zbudowana w stylu gotyckim.

Ulotne zjawiska na obrazach artystycznego duetu  Magdaleny Stano i Macieja Zabawy

1503 Ulotne zjawiska na obrazach artystycznego duetu Magdaleny Stano i Macieja Zabawy

Czy zastanawiamy się czym jest przemijanie i jaką rolę odgrywa w nim nasza pamięć? Artystyczny młody duet z Tarnowa w piątkowe popołudnie 9 marca zmusił zebranych gości do zastanowienia się nad tą kwestią.

Koncert z okazji Dnia Kobiet

1203 Koncert z okazji Dnia Kobiet

W niedzielne popołudnie, 11 marca, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Limanowej odbył się wyjątkowy koncert dedykowany przez Burmistrza Miasta Limanowa kobietom z okazji ich święta.

Meandry pamięci, czyli wystawa „z-widzenia”  w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

0703 Meandry pamięci, czyli wystawa „z-widzenia” w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej w piątek 9 marca 2018 r. serdecznie zaprasza na godz. 17.00 do Dworu Marsów na wernisaż pod tytułem „z-widzenia” artystycznego duetu Magdaleny Stano i Macieja Zabawy.

Jeśli lubisz czytać i rozmawiać o książkach – DKK jest dla Ciebie-dołącz do nas !

0703 Jeśli lubisz czytać i rozmawiać o książkach – DKK jest dla Ciebie-dołącz do nas !

8 marca o godzinie 17.00 rozpoczynamy rozmowy o książkach. Interesujące pozycje książkowe zostaną dostarczone zainteresowanym czytelnikom przez WBP w Krakowie – Koordynatora małopolskich DKK.

,,Powidoki” w Miejskiej Galerii Sztuki

0603 ,,Powidoki” w Miejskiej Galerii Sztuki

W Miejskiej Galerii Sztuki do końca marca można zwiedzać wystawę malarstwa abstrakcyjnego Michała Liszki pt. ,,Powidoki”. Sam o swoim malarstwie mówi: ,,Nie stawiam pytań, nie daję odpowiedzi. Czasem wskazuję kierunek. Resztę pozostawiam odbiorcy, by mógł własny świat innym spojrzeniem zobaczyć." – słowa te idealnie określają sens i przesłanie obrazów.

,,Oczyszczanie organizmu – moda czy konieczność?”

0603 ,,Oczyszczanie organizmu – moda czy konieczność?”

We wtorkowe popołudnie 27 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbył się wykład Marka Dudka pt. ,,Oczyszczanie organizmu – moda czy konieczność”. Celem spotkania było zaznajomienie uczestników z zagadnieniem oczyszczania organizmu oraz świadomymi wyborami w zakresie m.in. odżywiania.

„Polsko-słowackie braterstwo broni – bitwa limanowska 1914”

0503 „Polsko-słowackie braterstwo broni – bitwa limanowska 1914”

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej uzyskało środki na realizację projektu pt. „Polsko-słowackie braterstwo broni – bitwa limanowska 1914”, wraz z partnerem słowackim: Muzeum w Kieżmarku, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Związku Euroregion „Tatry”.

Atrakcyjne ferie w bibliotece za nami!

0103 Atrakcyjne ferie w bibliotece za nami!

Czas tegorocznych ferii zimowych upłynął w bibliotece pod hasłem "Stop dla nudy!”. Niemalże na każdy dzień ferii zaplanowane były zajęcia. Zrealizowano cykle różnorodnych warsztatów dla dzieci w grupach wiekowych: od 6 do 9 lat, od 10 do 13 lat oraz od 12 do 15 lat.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w LDK

0103 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w LDK

Limanowski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Auschwitz Memento zapraszają na pokaz filmu „Niezłomni pod drutami Auschwitz” 1 marca o godz. 14:30 w sali kinowej przy ul. Łososińskiej 23, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

archiwum wiadomości

GALERIA