Strona główna» Aktualności

Kultura i Promocja

• 18-10

HONOROWY PATRONAT SEKRETARZA STANU W MINISTERSTWIE KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO nad modernizacją wystawy stałej "Historia w dewizce zapisana"

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej informuje, że honorowy patronat nad modernizacją wystawy stałej "Historia w dewizce zapisana", której otwarcie odbędzie się 17 listopada 2017 roku przyjął sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Jarosław Sellin.

• 11-10

Ogłoszono III Limanowskie Dyktando

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza wszystkich śmiałków do zmagań z ortografią języka polskiego. Organizator zapowiada, że na limanowskich mistrzów ortografii czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

• 10-10

Fotoalbum oraz kalendarz do odbioru w bibliotece

Limanowska Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej informuje oraz zachęca wszystkich zainteresowanych do zwiedzania wystawy oraz odbioru fotoalbumu i kalendarza, które zostały wydane w ramach realizacji projektu „Skarby Pogranicza”.

• 10-10

„Skarby Pogranicza” – wystawa otwarta

Od 5 do 16 października w bibliotecznej Miejskiej Galerii Sztuki można zwiedzać polsko-słowacką wystawę fotograficzną pn. „Skarby Pogranicza”, zrealizowaną w ramach transgranicznego projektu kulturalnego o tym samym tytule.

• 06-10

Nowa kompozycja Sebastiana Szymańskiego

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej nagrał nowy utwór O Salutaris Hostia , który skomponował Sebastian Szymański do słów utworu stanowiącego dwie ostatnie zwrotki XIII-wiecznego hymnu „Verbum supernum” św. Tomasza z Akwinu (1225-1274).

• 05-10

III LIMANOWSKIE DYKTANDO

Zachęcamy do udziału w III LIMANOWSKIM DYKTANDZIE organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w dniu 15 listopada br. w Sali Konferencyjnej LIMANOWA HOTEL i życzymy połamania pióra.

• 04-10

RUDIMENTA LINGUAE LATINAE - podstawy języka łacińskiego

Rudimenta linguae latinae” – podstawy języka łacińskiego. Zajęcia cykliczne adresowane do uczniów szkół średnich oraz dorosłych.

• 04-10

Relacja z wakacyjnych warsztatów kaligraficzno-iluminatorskich

W ramach działalności edukacyjnej w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej tradycyjne już odbywały się wakacyjne spotkania warsztatowe skupiajace miłośników kaligrafii i iluminatorstwa.

• 03-10

„Skarby Pogranicza” – otwarcie wystawy

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wernisaż polsko-słowackiej wystawy fotografii pn. „Skarby Pogranicza”. Jest ona pokłosiem transgranicznego fotopleneru, realizowanego na przełomie czerwca i lipca po polskiej i słowackiej stronie granicy, z uwzględnieniem miast Limanowa i Dolny Kubin oraz okolic.

• 26-09

99 prezentacji, 800 wykonawców - 43. Limanowska Słaza przeszła do historii

24 września, w niedzielę, na sali widowiskowej LDK odbyło się zakończenie 43. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza. Komisja podkreśliła wysoki poziom występujących i pogratulowała każdemu nie tylko talentu, ale przede wszystkim pasji i zaangażowania w pracę jaką wykonują dla popularyzacji folkloru i ludowych tradycji. Folklor w regionie rośnie w siłę!

Archiwum Wiadomości >>