Strona główna» Aktualności

Kultura i Promocja

 • 17-08

  „Góry to ludzie którzy je niosą w plecaku” – zakończył się OFPT 2017!

  Zakończył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej 2017. W ubiegłą niedzielę, 13 sierpnia, w parku miejskim w Limanowej, artyści z całej Polski zaprezentowali te najbardziej znane oraz autorskie utwory zaliczane do piosenki turystycznej. Publiczność zgromadzona pod sceną mogła poczuć klimat spotkań przy ognisku i podróży z plecakiem, dzięki muzyce oraz opowieściom podróżniczym, które wypełniły limanowski park.

 • 17-08

  Młodsza siostra organów rozbrzmiała w limanowskiej Bazylice

  11 sierpnia, w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej miał miejsce drugi koncert w ramach tegorocznych XX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Wnętrze świątyni wypełniły dźwięki fisharmonii koncertowej – instrumentu unikatowego – przy którego klawiszach zasiadł jeden z nielicznych ekspertów w jego dziedzinie – Jan Hennig.

 • 10-08

  "Młodsza siostra organów" - drugi koncert jubileuszowych XX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej

  Organizatorzy zapraszają na drugi z trzech koncertów, XX edycji Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, zatytułowany „Młodsza siostra organów”, który odbędzie się 11 sierpnia o godz. 19:00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

 • 10-08

  13 sierpnia w niedzielę w Limanowej ponownie zabrzmi piosenka turystyczna!

  Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej. 13 sierpnia 2017 roku, od godziny 16:00 w amfiteatrze w Parku Miejskim w Limanowej ponownie zabrzmi piosenka turystyczna!

 • 10-08

  75. Rocznica Holokaustu na Ziemi Limanowskiej

 • 02-08

  Beskidzkie Wyspy - głosujemy na najlepsze zdjęcie

  Organizatorzy OFPT 2017 zapraszają do głosowania na najlepsze zdjęcie w konkursie fotograficznym "Beskidzkie Wyspy" zorganizowanym w ramach festiwalu.

 • 01-08

  Koncertowe Dni Limanowej 2017!

  To były wspaniałe, usiane koncertami Dni Limanowej. Organizatorzy Burmistrz Miasta Limanowa, Rada Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury dziękują wszystkim, którzy tłumnie obchodzili tegoroczne święto miasta.

 • 27-07

  Niemieccy harcerze z wizytą w Limanowej

  W dniach 22 – 30 lipca 2017 r. w ramach współpracy partnerskiej między Miastem Limanowa a Zbiorczą Gminą Wathlingen gościmy grupę harcerzy z Nienhagen. Odwiedziny są okazją do zwiedzania i do zawierania nowych znajomości.

 • 27-07

  III Jarmark Historyczny św. Marii Magdaleny w Limanowej

  W niedziele 23 lipca odbył się po raz trzeci Jarmark Historyczny św. Marii Magdaleny organizowany przez Burmistrza Miasta Limanowa oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej. W tym roku hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: Między wojnami: Piękne Dwudziestolecie, dlatego Park Miejski już od rana rozbrzmiewał przebojami z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

 • 25-07

  Chór Męski Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej koncertował w Pradze

  Chór Męski Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, działający nieprzerwanie od 1925 roku, w dniach 14-16 lipca 2017 roku koncertował w Pradze podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej "Prague Summer Choral Meeting". Prezentacje poszczególnych chórów miały miejsce w przepięknych praskich świątyniach, między innymi w kościele Zbawiciela, św. Marcina oraz św. Mikołaja.

Archiwum Wiadomości >>