Strona główna» Aktualności

Kultura i Promocja

• 17-08

„Góry to ludzie którzy je niosą w plecaku” – zakończył się OFPT 2017!

Zakończył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej 2017. W ubiegłą niedzielę, 13 sierpnia, w parku miejskim w Limanowej, artyści z całej Polski zaprezentowali te najbardziej znane oraz autorskie utwory zaliczane do piosenki turystycznej. Publiczność zgromadzona pod sceną mogła poczuć klimat spotkań przy ognisku i podróży z plecakiem, dzięki muzyce oraz opowieściom podróżniczym, które wypełniły limanowski park.

• 17-08

Młodsza siostra organów rozbrzmiała w limanowskiej Bazylice

11 sierpnia, w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej miał miejsce drugi koncert w ramach tegorocznych XX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Wnętrze świątyni wypełniły dźwięki fisharmonii koncertowej – instrumentu unikatowego – przy którego klawiszach zasiadł jeden z nielicznych ekspertów w jego dziedzinie – Jan Hennig.

• 10-08

"Młodsza siostra organów" - drugi koncert jubileuszowych XX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej

Organizatorzy zapraszają na drugi z trzech koncertów, XX edycji Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, zatytułowany „Młodsza siostra organów”, który odbędzie się 11 sierpnia o godz. 19:00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

• 10-08

13 sierpnia w niedzielę w Limanowej ponownie zabrzmi piosenka turystyczna!

Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej. 13 sierpnia 2017 roku, od godziny 16:00 w amfiteatrze w Parku Miejskim w Limanowej ponownie zabrzmi piosenka turystyczna!

75. Rocznica Holokaustu na Ziemi Limanowskiej

• 02-08

Beskidzkie Wyspy - głosujemy na najlepsze zdjęcie

Organizatorzy OFPT 2017 zapraszają do głosowania na najlepsze zdjęcie w konkursie fotograficznym "Beskidzkie Wyspy" zorganizowanym w ramach festiwalu.

• 01-08

Koncertowe Dni Limanowej 2017!

To były wspaniałe, usiane koncertami Dni Limanowej. Organizatorzy Burmistrz Miasta Limanowa, Rada Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury dziękują wszystkim, którzy tłumnie obchodzili tegoroczne święto miasta.

• 27-07

Niemieccy harcerze z wizytą w Limanowej

W dniach 22 – 30 lipca 2017 r. w ramach współpracy partnerskiej między Miastem Limanowa a Zbiorczą Gminą Wathlingen gościmy grupę harcerzy z Nienhagen. Odwiedziny są okazją do zwiedzania i do zawierania nowych znajomości.

• 27-07

III Jarmark Historyczny św. Marii Magdaleny w Limanowej

W niedziele 23 lipca odbył się po raz trzeci Jarmark Historyczny św. Marii Magdaleny organizowany przez Burmistrza Miasta Limanowa oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej. W tym roku hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: Między wojnami: Piękne Dwudziestolecie, dlatego Park Miejski już od rana rozbrzmiewał przebojami z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

• 25-07

Chór Męski Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej koncertował w Pradze

Chór Męski Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, działający nieprzerwanie od 1925 roku, w dniach 14-16 lipca 2017 roku koncertował w Pradze podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej "Prague Summer Choral Meeting". Prezentacje poszczególnych chórów miały miejsce w przepięknych praskich świątyniach, między innymi w kościele Zbawiciela, św. Marcina oraz św. Mikołaja.

Archiwum Wiadomości >>