Kultura i Promocja

Relacja z Patriotycznego Jarmarku Św. Marii Magdaleny

1807 Relacja z Patriotycznego Jarmarku Św. Marii Magdaleny

W niedzielę odbył się Patriotyczny Jarmark św. Marii Magdaleny „W drodze do wolności…” zrealizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Limanowa dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Województwo Małopolskie w ramach programu „Mecenat Małopolski”. Współorganizatorami wydarzenia byli Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, Miasto Limanowa, Limanowski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu Filia w Limanowej.

Wystaw się nieodpłatnie na wydarzeniach LDK

1707 Wystaw się nieodpłatnie na wydarzeniach LDK

Limanowski Dom Kultury zaprasza artystów ludowych, rękodzielników oraz podmioty mające w swojej ofercie tradycyjne artykuły spożywcze do nieodpłatnego uczestnictwa i prezentacji podczas wydarzeń kulturalnych, które będą realizowane przez Limanowski Dom Kultury w najbliższym czasie.

Zbliżają się XXI Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

1607 Zbliżają się XXI Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Limanowski Dom Kultury zaprasza na XXI Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, które w dwa letnie piątkowe wieczory wypełnią dźwiękami limanowską Bazylikę.

Klasycznie i rodzinnie, czyli podsumowywujemy wydarzenia minionego weekendu

1007 Klasycznie i rodzinnie, czyli podsumowywujemy wydarzenia minionego weekendu

Za nami dwa wydarzenia kulturalne, które zgromadziły wielbicieli muzyki klasycznej i zabawy na świeżym powietrzu. 5 lipca o godz. 19:00 odbył się koncert w ramach IV Małopolskiego Akademii Talentów. Natomiast 8 lipca, w limanowskim parku całe rodziny wzięły udział w pikniku „Witajcie wakacje!”.

Obchody 75 Rocznicy Rzezi Wołyńskiej

1007 Obchody 75 Rocznicy Rzezi Wołyńskiej

Zapraszam wszystkich na uroczystą mszę św. w intencji pomordowanych w Rzezi Wołyńskiej, która odbędzie się w dniu 11 lipca 2018 r. w Bazylice Limanowskiej o godz. 11:00. Po mszy św. odbędzie się złożenie zniczy oraz modlitwa pod symbolicznym krzyżem upamiętniających ponad sto

Chór Chłopięcy z koncertami na europejskich trasach

0607 Chór Chłopięcy z koncertami na europejskich trasach

Limanowski Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej wyrusza na europejskie turnee koncertowe.

Witajcie wakacje - rodzinny piknik 8 lipca w Limanowskim parku

0607 Witajcie wakacje - rodzinny piknik 8 lipca w Limanowskim parku

Limanowski Dom Kultury zaprasza do limanowskiego parku wszystkich małych i dużych - 8 lipca od godziny 15:00 odbędzie się piknik rodzinny z okazji rozpoczęcia wakacji!

VI Edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Z obiektywem przez Powiat”

0507 VI Edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Z obiektywem przez Powiat”

Limanowska Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza VI edycję powiatowego konkursu fotograficznego „Z obiektywem przez Powiat”. – Fotografie powinny się wpisywać w tematykę konkursu i przedstawiać osoby, miejsca, obiekty bądź zjawiska związane bezpośrednio z Powiatem Limanowskim.

0507 Lipcowe spotkanie Limanowskiego Klubu Literackiego oraz Dyskusyjnego Klubu Książki

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na spotkanie Limanowskiego Klubu Literackiego oraz Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 10 lipca 2018 roku  o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej

Familijna, wakacyjna sobota czytelnicza

0507 Familijna, wakacyjna sobota czytelnicza

Miejska Biblioteka Publiczna na okres wakacji zaplanowała cykl zajęć dla dzieci i młodzieży. W sobotę 30 czerwca odbyła się inauguracja „Wakacji 2018”. W programie znalazło się spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką oraz warsztaty kreatywne prowadzone przez Danutę Szwed.

archiwum wiadomości