W NIEDZIELĘ KONKURS SZOPEK I GRUP KOLĘDNICZYCH

1512 W NIEDZIELĘ KONKURS SZOPEK I GRUP KOLĘDNICZYCH

Tradycyjnie, jak co roku w limanowskiej Bazylice odbywa się Konkurs Szopek i Grup Kolędniczych. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowej - podkreślenie i propagowanie pięknej tradycji szopki polskiej oraz kolędowania z uwzględnieniem akcentów regionalnych.

103. ROCZNICA BITWY POD LIMANOWĄ

0612 103. ROCZNICA BITWY POD LIMANOWĄ

Burmistrz Miasta Limanowa wraz z Limanowskim Stowarzyszeniem Historii Ożywionej Jabłoniec 1914 serdecznie zapraszają na obchody 103. rocznicy Bitwy pod Limanową. Uroczystości odbędą się w dniu 17 grudnia br. (niedziela).

„Wszystko co nas łączy” w Galerii

1512 „Wszystko co nas łączy” w Galerii

Ten powyższy tytuł wprost idealnie pasuje do aktualnie eksponowanej wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki. – Prosty, a tak trafny i wymowny w kontekście prezentowanej właśnie ekspozycji, tym bardziej że jest ona łączona.

W zaczarowanym świecie baśni

1512 W zaczarowanym świecie baśni

Królowa Śniegu z Brzydkim Kaczątkiem, Kot w butach z Calineczką, Czerwony Kapturek z Kopciuszkiem, Śpiąca Królewna z Księżniczką na ziarnku grochu a Dziewczynka z zapałkami ze Śnieżką.

JUŻ W SOBOTĘ KOLEJNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY! ZAPRASZAMY!

1512 JUŻ W SOBOTĘ KOLEJNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY! ZAPRASZAMY!

Dajmy się porwać atmosferze Świąt Bożego Narodzenia! Zacznijmy przygotowania do świąt od świątecznych zakupów. Tym razem na placu targowym MÓJ RYNEK można będzie spotkać Mikołaja rozdającego sianko z życzeniami świątecznymi od Burmistrza oraz Rady Miasta Limanowa.

ZSP nr 4 najlepszą szkołą w powiecie

1412 ZSP nr 4 najlepszą szkołą w powiecie

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej został uznany za najlepszą szkołę w powiecie limanowskim w VIII edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

Limanowa przygotowuje się do Świąt!

1412 Limanowa przygotowuje się do Świąt!

Choinka, która od dzisiaj zdobi rynek, została zakupiona od prywatnej osoby z ul. Moniuszki. Drzewo ma ponad 10 m wysokości i już jutro będzie przyozdobione światełkami w ciepłej białej tonacji. Przy choince, śladem zeszłego roku, ustawiona została ornamentowa bombka.

IV Międzyszkolny Pięciobój Języka Angielskiego

1412 IV Międzyszkolny Pięciobój Języka Angielskiego

13 grudnia odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Pięcioboju Języka Angielskiego. Wzięli w niej udział najlepsi z najlepszych ze wszystkich limanowskich gimnazjów. Boje były bardzo zażarte, o poszczególnych miejscach zadecydowały pojedyncze punkty.

„Dziesięć” – promocja książki

1412 „Dziesięć” – promocja książki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie promocyjne książki pt. „Dziesięć” (egzemplarz darmowy) autorów należących do Limanowskiego Klubu Literackiego. Odbędzie się ono 20 grudnia (środa) o godzinie 17.00 w limanowskiej bibliotece (ul. M. B. Bolesnej 13, I piętro). Wstęp wolny.

Limanowa w czołówce Rankingu Gmin Małopolski

1312 Limanowa w czołówce Rankingu Gmin Małopolski

Mijający rok był dla władz Miasta Limanowa czasem wytężonej pracy, której celem jest dynamiczny rozwój i poprawa warunków życia mieszkańców.

archiwum wiadomości