Strona główna» Aktualności

• 20-04

Ruszył plebiscyt na "Strażaka Roku 2017"

Wielki plebiscyt strażacki rozpoczęty! W piątek, 14 kwietnia, rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Strażak Małopolski. Celem konkursu jest docenienie strażaków, którzy szczególnie na to zasługują, jest również okazją, aby podziękować im za ofiarną pracę i poświęcenie.

• 06-04

Nowy numer INFORMATORA MIEJSKIEGO

Ukazał się kwietniowy numer Informatora Miejskiego, w którym zamieszczane są informacje z pracy Burmistrza i Rady Miasta Limanowa. Zachęcamy do zapoznania się z treścią.

• 12-04

55 par małżenskich świętowało ZŁOTE GODY

55 par małżeńskich z Limanowej świętowało złote gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Dostojni jubilaci otrzymali “Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP, które wręczył Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz.

• 11-04

Wojewódzki Jarmark Wielkanocny w Limanowej

Wojewódzki Jarmark Wielkanocny w Limanowej odbył się w dniach 7-8 kwietnia 2017 r.. Organizatorem było Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu" z Limanowej we współpracy z Urzędem Miasta Limanowa, partnerem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

• 11-04

Palma Wielkanocna na limanowskim rynku

Palma to symbol czci, hołdu i pokoju. Jak co roku na limanowskim rynku, tuż przed Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień, umieszczona została palma wielkanocna. Palma ta jest symbolem przypominającym mieszkańcom o zbliżających się Świętach Wielkiej Nocy.

• 05-04

Ustalenie obwodów miejskich szkół podstawowych

Do miejskich czterech szkół aktualnie uczęszcza ponad 2300 uczniów, w tym z terenu gminy Limanowa 739 uczniów. Taki stan jest od lat i utrzymany był na podstawie obowiązujących do tej pory przepisów. Z dniem 1 stycznia 2017 r. zmieniła się jednak ustawa o systemie oświaty. Zmiana ta dotyczy nie tylko likwidacji gimnazjów i utworzenia szkół podstawowych ośmioklasowych, lecz również obowiązku utworzenia przez samorządy nowych obwodów szkolnych.

• 31-03

Retransmisja Sesji Rady Miasta Limanowa

Zapraszamy na retransmisję XLVI Sesji Rady Miasta Limanowa, która odbyła się 31 marca 2017 r.

• 28-03

Komunikat w sprawie sporządzania ocen energetycznych budynków

• 16-03

Sprawdź stan jakości powietrza w Limanowej

Sprawdź stan jakości powietrza w Limanowej oraz aktualne wartości stężenia pyłu PM10 w powietrzu.

• 13-03

Antysmogowe ABC

1 lipca 2017 roku w Małopolsce zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa dla całego regionu. Oznacza to, że do jej przepisów będą musieli dostosować się wszyscy mieszkańcy województwa małopolskiego.

Archiwum Wiadomości >>

UWAGA! Zmiana terminu otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego - 28 kwietnia 2017, godz. 14.00!