Dni Limanowej 2018! – pełny program wydarzenia

1007 Dni Limanowej 2018! – pełny program wydarzenia

W dniach 21 do 22 lipca, na placu przed Limanowskim Domem Kultury na uczestników wydarzenia czekać będą koncerty gwiazd, wesołe miasteczko, stoiska, gastronomia, atrakcje dla najmłodszych i przede wszystkim dużo dobrej zabawy.

Zapraszamy na 10. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą!

2007 Zapraszamy na 10. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą!

Już tylko tydzień dzieli nas od inauguracji jubileuszowego, 10. Wyścigu Górskiego Limanowa – 9 Rundy FIA EHC (FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich) oraz 5 i 6 Rundy GSMP (Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski). Zawody rozpoczną się w piątek 27 lipca Odbiorem Administracyjnym i Badaniem Kontrolnym w Limanowej, sobota 28 lipca i niedziela 29 lipca to podjazdy treningowe i wyścigowe.

Tegoroczne gwiazdy Dni Limanowej

2007 Tegoroczne gwiazdy Dni Limanowej

Tegoroczne świętowanie zaczynamy koncertem NoBrothers już w najbliższa sobotę o godzinie 19:00 na placu przy Limanowskim Domu Kultury.

Ostatnie przygotowania do Dni Limanowej

2007 Ostatnie przygotowania do Dni Limanowej

Już jutro zapraszamy wszystkich mieszkańców jak i turystów na Święto Miasta – Dni Limanowej.

Konferencja prasowa i zapowiedź atrakcji 10. Wyścigu Górskiego

2007 Konferencja prasowa i zapowiedź atrakcji 10. Wyścigu Górskiego

Dnia 17 lipca br. odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca 10. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Wzięły w niej udział przedstawiciele mediów, parlamentarzyści, samorządowcy oraz służby zaangażowane w organizacje wydarzenia. Urząd Miasta Limanowa reprezentowali: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Wiceburmistrz Wacław Zoń oraz Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Jolanta Szyler.

Poseł Wiesław Janczyk zasłużonym dla Miasta Limanowa

1907 Poseł Wiesław Janczyk zasłużonym dla Miasta Limanowa

Święto miasta jest okazją do złożenia podziękowań szczególnie zasłużonym dla miasta i jego rozwoju. W tym roku tytułem i medalem „ZA ZASŁUGI DLA MIASTA LIMANOWA” odznaczony zostanie Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Janczyk. Ceremonia wręczenia odznaczenia odbędzie się podczas oficjalnego otwarcia Dni Limanowej w sobotę 21 lipca br. o godz. 18.15.

Pożegnanie Śp. Wojciecha Struzika

1907 Pożegnanie Śp. Wojciecha Struzika

Uroczystości pogrzebowe Śp. Wojciecha Struzika, Radnego Miasta Limanowa, odbyły się 14 lipca br. w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Limanowej. Rodzina, przyjaciele, współpracownicy, a także mieszkańcy Limanowej licznie wzięli udział w uroczystym pożegnaniu.

315 Węgrów z wizytą na Jabłońcu

1907 315 Węgrów z wizytą na Jabłońcu

W tym roku mijają 104 lata od dnia, gdy to miejsce na wzgórzu Jabłoniec w Limanowej, spłynęło krwią dzielnych synów węgierskiej ziemi. Otrzymali krótki rozkaz: utrzymać pozycje na Jabłońcu i Golcowie za wszelką cenę. Wielu z nich zapłaciło cenę najwyższą, cenę przelanej krwi, a nawet życia. Anioł Śmierci przygarnął ich do siebie i ułożył do snu wiecznego właśnie na tej - naszej limanowskiej ziemi. Na pamiątkę tych wydarzeń gościliśmy wczoraj (18.07.2018) 315-osobową delegację pielgrzymów historycznej pielgrzymki pod nazwą „EKSPRES GALICJA” z Węgier.

Pogotowie przeciwpowodziowe w Limanowej

1907 Pogotowie przeciwpowodziowe w Limanowej

W związku z intensywnymi opadami deszczu i podnoszeniem się stanu wód w rzekach i potokach Burmistrz Miasta Limanowa Zarządzeniem Nr 117/2018 ogłasza w dniu 18 lipca 2018 r. pogotowie przeciwpowodziowe, które będzie trwać do odwołania.

Już tylko 3 dni dzielą nas od ŚWIĘTA MIASTA!

1807 Już tylko 3 dni dzielą nas od ŚWIĘTA MIASTA!

Limanową odwiedzą delegacje z zaprzyjaźnionych miast, które wezmą udział świętowaniu Dni Limanowej. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele 5 miast partnerskich.

archiwum wiadomości