Strona główna» Aktualności

• 17-08

Odszedł ks. prałat Jan Bukowiec

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci wieloletniego Proboszcza Parafii Limanowa-Sowliny - ks. prałata Jana Bukowca. Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w sobotę o godzinie 15.00 kościele parafialnym w Sowlinach.

• 17-08

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

• 10-08

Wizyta słowackiej delegacji w sprawie wspólnego projektu transgranicznego

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych, w limanowskim magistracie odbyło się spotkanie z delegacją ze słowackiego miasta Kieżmark, które na celu miało omówienie wspólnego projektu transgranicznego przed złożeniem wniosku.

• 03-08

Wystawa o dwóch dekadach polsko-niemieckiej przyjaźni

Minione Święto Miasta było niepowtarzalną okazją do zorganizowania w Miejskiej Galerii Sztuki wernisażu upamiętniającego 20 lat partnerstwa, zawartego przed laty, pomiędzy Miastem Limanowa, a Zbiorczą Gminą Wathlingen.

• 01-08

Spotkanie z przedstawicielami zaprzyjaźnionych miast

Święto Miasta – Dni Limanowej nie tylko bogata oferta kulturalna koncerty, konkursy i prezentacje. To również czas na spotkania i rozmowy z przyjaciółmi, do grona których zaliczają się mieszkańcy miast, z którymi Limanowa prowadzi współpracę i potwierdzone partnerstwo. Z tej tez okazji w Dniach Limanowej wzięły udział delegacje miast z Wathlingen (Niemcy), Dolny Kubin (Słowacja), Nagykallo (Węgry), Tryskawiec (Ukraina) oraz Kłodzko (Polska).

• 31-07

Syreny zawyją w rocznicę Powstania Warszawskiego

W ramach treningu i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania oraz celem jednoczesnego upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godzinie 17.00 nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe).

• 27-07

Wizyta delegacji zaprzyjaźnionych miast

• 24-07

Komunikat w sprawie składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres 2017 - 2018

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej informuje, iż zgodnie z ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ na okres 2017/2018 przyjmowane będą od dnia 1 sierpnia 2017 r.

• 21-07

Zobacz jak nasze miasto się zmienia!

Zachęcamy do zaglądania na stronę WIRTUALNA WIZYTÓWKA MIASTA LIMANOWA, na której przedstawione są w zbiorczy sposób zrealizowane zadania, inwestycje w trakcie realizacji oraz planowane przedsięwzięcia.

• 19-07

Limanowa latem

Mieszkańcy naszego miasta oraz przyjezdni do Limanowej goście mogą podziwiać piękne rabaty na limanowskim rynku, które zostały nasadzone kolorowymi kwiatami. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Archiwum Wiadomości >>