Sport i Edukacja

Gala Osiągnięć Uczniów limanowskich szkół podstawowych i gimnazjów 2017/18

2606 Gala Osiągnięć Uczniów limanowskich szkół podstawowych i gimnazjów 2017/18

W dniu 15 czerwca 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej zorganizowane zostało uroczyste podsumowanie osiągnięć uczniów limanowskich szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018.

Pożegnanie przedszkolaków w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Limanowej

2506 Pożegnanie przedszkolaków w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Limanowej

W piątek w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Limanowej miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Było to pożegnanie dzieci które od września rozpoczną nowy etap edukacji - pójdą do pierwszej klasy!

II miejsce w konkursie – Bliżej świata

2206 II miejsce w konkursie – Bliżej świata

W połowie maja grupa teatralna gimnazjalistów z klasy 3 Ga wzięła udział w XXV Wojewódzkim Przeglądzie-Konkursie „Bliżej świata”, który odbył się w Krakowie w Szkole Podstawowej nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego.

Konkurs plastyczny „Wakacje moich marzeń”

1806 Konkurs plastyczny „Wakacje moich marzeń”

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sowlinach ogłasza i zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „Wakacje moich marzeń”.

Bajtek w finale Bajdurka

1406 Bajtek w finale Bajdurka

Wspaniale zaprezentowali się młodzi aktorzy Grupy Teatralnej „Bajtek” 12 czerwca 2018 r. w finale 33. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.

Zakończenie XVI Gwiaździstego Rajdu Szlakami Świętego Jana Pawła II.

1406 Zakończenie XVI Gwiaździstego Rajdu Szlakami Świętego Jana Pawła II.

Dobiegł końca XVI Gwiaździsty Rajd Szlakami Świętego Jana Pawła II. Jak co roku wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy przez wiele dni przemierzali Szlaki Papieskie w Beskidzie Wyspowym, Beskidzie Sądeckim i Gorcach, aby uczcić przejazd Wielkiego Polaka przez Limanową, rozważać jego nauczanie, a także poznawać historię i walory turystyczne swojego regionu.

Debata społeczna w Senior–WIGOR

1106 Debata społeczna w Senior–WIGOR

W dniu 11.06.2018 r. w Dziennym Domu „Senior–WIGOR” odbyła się debata społeczna z Seniorami.

„Przyroda i zwierzęta w wierszu”- konkurs recytatorski

0806 „Przyroda i zwierzęta w wierszu”- konkurs recytatorski

W Miejskim Przedszkolu nr 2 w Limanowej odbyła się czwarta edycja konkursu recytatorskiego. Tym razem motywem przewodnim konkursu były zwierzęta i przyroda w wierszu.

XI POWIATOWA SPARTAKIADA SPORTOWA JUŻ ZA NAMI!!!

0606 XI POWIATOWA SPARTAKIADA SPORTOWA JUŻ ZA NAMI!!!

„Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.”- Jan Paweł II.

Dzień Dziecka w Łososinie Górnej

0406 Dzień Dziecka w Łososinie Górnej

Można powiedzieć, że Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej to już tradycja. W tym roku odbył się on w sobotę 2 czerwca. Z racji pięknej pogody impreza miała miejsce obok szkolnego „Orlika”. Organizatorami festynu byli Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, Rada Rodziców ZSP nr 4 oraz Caritas Parafialny.

archiwum wiadomości