Strona główna» Aktualności

Sport i Edukacja

 • 20-10

  Święto Pieczonego Ziemniaka w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej

  Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić.

 • 20-10

  IV Powiatowy Konkurs Recytatorski JAN PAWEŁ II JAKO ARTYSTA

  IV Powiatowy Konkurs Recytatorski JAN PAWEŁ II JAKO ARTYSTA już za nami. 18 października 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej spotkali się młodzi utalentowani przedstawiciele szkół z terenu Powiatu Limanowskiego, aby zmierzyć się z niezwykłą mistyczną twórczością literacką Karola Wojtyły.

 • 17-10

  Współpraca z Europejskim Forum Młodzieży w Szkole Podstawowej Nr 2 w Limanowej

  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej współpracuje z Europejskim Forum Młodzieży już od ponad roku. Współpraca ta odbywa się dwukierunkowo: poprzez zapraszanie wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży do szkoły w Limanowej oraz udział uczniów w obozach językowych organizowanych w ramach programu YouthMaSter.

 • 16-10

  Dzień Edukacji Narodowej i Święto Patrona Szkoły

  13 października 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz święta Patrona Szkoły- św. Jana z Kęt.

 • 16-10

  Dzień Edukacji Narodowej w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej

  14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 6-latki zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 • 13-10

  Kolorowy tydzień warzyw i owoców

  Ten tydzień w grupie VI Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej jest poświęcony warzywom i owocom. Wszystkim działaniom w tych dniach przyświeca jeden cel - aby przedszkolaki zachęcać do codziennego spożywania darów natury, jakimi są pyszne owoce i warzywa!

 • 10-10

  Dzień Anioła Stróża

  Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, który chroni przed niebezpieczeństwami dnia codziennego i czuwa przy nas cały czas. Drugiego października obchodzone jest w kościele katolickim Święto Aniołów Stróżów ustanowione już w roku 1670 przez papieża Klemensa X.

 • 10-10

  Ślubowanie klas pierwszych

  6 października 2017 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 4 w Limanowej odbyło się ślubowanie uczniów klas 1a i 1b. Uroczystość rozpoczął dyrektor Albert Golonka, który powitał dzieci, ich rodziców i gości. Akademię przygotowały wychowawczynie klas pierwszych pani Bernadetta Natanek oraz pani Maria Hejmej.

 • 26-09

  Konkurs pn. „Współczesny mały i duży Patriota” oraz „Marszałek Piłsudski okiem mieszkańców województwa małopolskiego”

  Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” otrzymało dotację na realizację projektu pn. „W przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości…”. Projekt ten jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2017 roku pn. „MECENAT MAŁOPOLSKI”.

 • 13-09

  W przedddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” otrzymało dotację na realizację projektu pn. „W przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości…”. Projekt ten jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2017 roku pn. „MECENAT MAŁOPOLSKI”.

Archiwum Wiadomości >>