Sport i Edukacja

1212 "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

11 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". Konkurs przeznaczony był dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Limanowa.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”

1112 „Kto czyta książki, żyje podwójnie”

W nocy z 24 na 25 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Limanowej odbyło się II Nocne Czytanie zorganizowane w ramach Tygodnia Języka Ojczystego. Uczniowie klas IV i V wraz z opiekunami spotkali się, aby przy lekturze wartościowych książek miło i owocnie spędzić jesienny czas.

Zabawa andrzejkowa

0412 Zabawa andrzejkowa

30 listopada 2017 r. odbyła się w Miejskim Przedszkolu Nr 4 w Limanowej zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta.

KONKURS WIEDZY O SEJMIE

3110 KONKURS WIEDZY O SEJMIE

W dniu 25 października 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej odbyło się spotkanie młodzieży z Panią Moniką Srzednicką-Raczkowską oraz Panem Ireneuszem Nowakiem - pracownikami Wszechnicy Sejmowej.

„Odblaskowa Szkoła

2510 „Odblaskowa Szkoła"

23 października w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 4 w Limanowej odbyło się podsumowanie akcji „Odblaskowa Szkoła". Akcja, która od wielu lat cieszy się zainteresowaniem w szkołach, organizowana jest przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Święto Pieczonego Ziemniaka w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej

2010 Święto Pieczonego Ziemniaka w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej

Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić.

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski JAN PAWEŁ II JAKO ARTYSTA

2010 IV Powiatowy Konkurs Recytatorski JAN PAWEŁ II JAKO ARTYSTA

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski JAN PAWEŁ II JAKO ARTYSTA już za nami. 18 października 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej spotkali się młodzi utalentowani przedstawiciele szkół z terenu Powiatu Limanowskiego, aby zmierzyć się z niezwykłą mistyczną twórczością literacką Karola Wojtyły.

Współpraca z Europejskim Forum Młodzieży w Szkole Podstawowej Nr 2 w Limanowej

1710 Współpraca z Europejskim Forum Młodzieży w Szkole Podstawowej Nr 2 w Limanowej

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej współpracuje z Europejskim Forum Młodzieży już od ponad roku. Współpraca ta odbywa się dwukierunkowo: poprzez zapraszanie wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży do szkoły w Limanowej oraz udział uczniów w obozach językowych organizowanych w ramach programu YouthMaSter.

Dzień Edukacji Narodowej i Święto Patrona Szkoły

1610 Dzień Edukacji Narodowej i Święto Patrona Szkoły

13 października 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz święta Patrona Szkoły- św. Jana z Kęt.

Dzień Edukacji Narodowej w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej

1610 Dzień Edukacji Narodowej w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 6-latki zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

archiwum wiadomości