Strona główna» Aktualności

Sport i Edukacja

• 04-04

77. rocznica zbrodni katyńskiej

Burmistrz Miasta Limanowa oraz Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej, organizatorzy obchodów 77. rocznicy zbrodni katyńskiej zapraszają w dniu 30 kwietnia 2017r. do udziału w uroczystej Mszy Świętej będącej hołdem pamięci zdradziecko zamordowanych polskich jeńców wojennych w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni i innych miejscach kaźni za wschodnią granicą.

• 21-04

Laureatka konkursu języka francuskiego

4 kwietnia 2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie - Mościcach odbyło się uroczyste podsumowanie Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego dla uczniów gimnazjum. Wiktoria Twaróg uczennica klasy II A Zespołu Szkól Samorządowych nr 1 w Limanowej uzyskała tytuł laureata.

• 11-04

53 uczniów na Gimnazjadzie "Wiem wszystko"

6 kwietnia 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej odbyła się już po raz czternasty Powiatowa Gimnazjada „Wiem wszystko”. Konkurs ten jest adresowany do uczniów klas III gimnazjów z powiatu limanowskiego.

• 10-04

Daria Kokot oficjalnie Laureatką

Darię Kokot znam od 9 lat. Pamiętam ją jako małą dziewczynkę, która zawsze miała swoje zdanie i zadawała mnóstwo dociekliwych pytań. Za trzy miesiące Daria opuści naszą szkołę, będzie kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym, a potem (jestem tego pewna) na studiach wyższych.

• 06-04

Oferta edukacyjna Miejskiego Przedszkola Nr 2

Od 5 kwietnia rusza nabór do naszego przedszkola. Jesteśmy w stanie zadbać o wszechstronny rozwój dziecka, pomóc mu w osiągnięciu dojrzałości szkolnej, a przede wszystkim rozwinąć w nim wszelkie ukryte zdolności i osobiste potencjały. Wybór naszego przedszkola na pewno będzie trafiony!

• 06-04

Agata Pałka najlepsza!

4 kwietnia b.r. w Małopolskim Centrum Kultury „SOKÓŁ” w Nowym Sączu odbyły się eliminacje rejonowe 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

• 05-04

W kwietniu rusza rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

W dniu 5 kwietnia 2017r. rusza rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Limanowa na rok szkolny 2017/2018.

• 05-04

Rekrutacja do szkół podstawowych dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły podstawowej

Poniżej przedstawiamy informację o obowiązujących terminach i kryteriach postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej szkoły podstawowej zgodnie z przepisami ustawy Prawo oświatowe oraz zasadami przyjętymi przez Radę Miasta Limanowa.

• 05-04

„Ja i moi uczniowie” w Galerii

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Galeria Sztuki w Limanowej zapraszają na otwarcie nowej wystawy. Swoje prace zaprezentuje Agnieszka Pałka oraz jej uczniowie. Wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek 6 kwietnia o godzinie 17.00 w limanowskiej Galerii (ul. M. B. Bolesnej 13, I piętro).

• 03-04

Projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu o nazwie „Sejm Dzieci i Młodzieży”

Uczennice klasy 3 gimnazjum Daria Kokot i Gabriela Dudek swoje pasje rozwijają także poza obowiązkowymi zajęciami szkolnymi. Chętnie uczestniczą w różnych projektach i konkursach pozaszkolnych. Jednym z nich jest projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu o nazwie Sejm Dzieci i Młodzieży.

Archiwum Wiadomości >>

UWAGA! Zmiana terminu otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego - 5 maja 2017, godz. 14.00!