Strona główna» Aktualności

Inwestycje i Ogłoszenia

• 13-04

Most na granicy miasta i gminy

Most na rzece Łososina został uszkodzony na skutek ulewnych deszczów w 2014 roku, co potwierdzają ekspertyzy. Wezbrana woda podmyła jedną z podpór, która runęła do rzeki. Powstałe zniszczenia widoczne są gołym okiem, w nawierzchni asfaltowej widnieją pęknięcia, a barierki w miejscu brakującej podpory zostały wygięte w dół. Ze względów bezpieczeństwa most został wyłączony z ruchu.

• 11-04

Rozbudowa cmentarza komunalnego

Cmentarz komunalny w Limanowej powstał w czasie, gdy miasto i gmina tworzyły jeden samorząd. Do dziś użytkowany jest zarówno przez mieszkańców Miasta Limanowa, jak również mieszkańców Gminy Limanowa ze wsi: Mordarka, Jabłoniec, Stara Wieś, Lipowe oraz Sowliny.

• 02-03

I przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę terenu pod lokalizację ogródka gastronomicznego na płycie Rynku w Limanowej

Burmistrz Miasta Limanowa informuje, że został ogłoszony I przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę terenu części działki 438/1 obr 5 m. Limanowa pod lokalizację ogródka gastronomicznego

• 27-02

Wielkie świętowanie w Miejskim Przedszkolu Nr 2 - placówka otwarta po remoncie!

„Każdy człowiek powinien w życiu marzyć ... marzenia się spełniają”– takimi słowami Pani Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2 Halina Kożuch powitała gości na oficjalnych otwarciu placówki po remoncie.

• 24-02

Komunikat Inspekcji Weterynaryjnej z dnia 14.02.2017 roku

Komunikat Inspekcji Weterynaryjnej z dnia 14.02.2017 roku w sprawie sporządzenia rejestru gospodarstw utrzymujących w stadach przyzagrodowych drób na potrzeby własne.

• 14-02

Miejskie Przedszkole Nr 2 już po remoncie!

Kolorowe, jasne sale, piękne łazienki, przestronna klatka schodowa – to wszystko czeka na dzieci w Miejskim Przedszkolu Nr 2, w którym właśnie został zakończony remont. Od dziś przedszkolaki mogą cieszyć się nowymi wnętrzami, bowiem obiekt jest już w pełni gotowy, aby na nowo rozpocząć w nim zajęcia dydaktyczne.

• 15-02

I przetarg ustny nieograniczony na najem miejsc handlowych na targowisku stałym Mój Rynek w Limanowej

Burmistrz Miasta Limanowa ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na najem miejsc handlowych zlokalizowanych na targowisku stałym Mój Rynek w Limanowej

• 24-01

Zakończył się remont Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej

Dzięki staraniom Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy generalny remont budynku przeprowadzony został w bardzo krótkim czasie. Dzięki inwestycji zapewnione zostało bezpieczeństwo przeciwpożarowe budynku i osób w nim przebywających. Ponadto w ramach przebudowy powiększony został metraż dwóch sal wraz z wybudowaniem dla nich zaplecza socjalnego. Przygotowano również pomieszczenia szatni dla dzieci.

• 17-01

Załóż firmę przez telefon!

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji.

• 28-12

Terminy wywozu odpadów w 2017 roku

Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z terminami wywozu odpadów komunalnych w 2017 r. Zasady zbiórki i utylizacji odpadów komunalnych oraz rozliczania należności za odbiór odpadów z poszczególnych nieruchomości w Mieście Limanowa pozostają bez zmian, zmieniają się natomiast stawki opłat.

Archiwum Wiadomości >>

UWAGA! Zmiana terminu otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego - 5 maja 2017, godz. 14.00!