Strona główna» Aktualności

Aktualności

2013-04-24 10:33

Wiosna w CKU

Słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej odwiedzili Ogród Botaniczny w Krakowie i odbyli zajęcia na Wydziale Ogrodniczym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.  W wycieczce wzięli udział słuchacze z klas o zawodach florysta i technik architektury krajobrazu. 


W Ogrodzie Botanicznym zajęcia prowadził  Krzysztof Kapała, który oprowadził grupę po bogatej kolekcji roślin na blisko dziesięciohektarowej powierzchni. Słuchacze mogli także obejrzeć ciekawe rośliny w szklarniach oraz zapoznać się z ich wymaganiami uprawowymi.  Uwagę zwracały przede wszystkim rzadkie i niepospolite gatunki roślin. 


Na Wydziale Ogrodniczym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie słuchacze CKU w Limanowej uczestniczyli w wykładzie i warsztatach prowadzonych przez Panią dr hab. inż. Ewę Dziedzic. Grupa zwiedziła laboratorium kultur tkankowych in vitro, a także pracowała przy przygotowaniu eksplantatów do mikrorozmnażania roślin w in vitro. Słuchacze zwiedzili także nowoczesne szklarnie doświadczalne oraz kolekcję roślin ozdobnych.


Zajęcia w Ogrodzie Botanicznym i na Wydziale Ogrodniczym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie miały na celu lepsze przygotowanie słuchaczy do egzaminu zawodowego. Były także doskonałym uzupełnieniem nabytej w szkole wiedzy teoretycznej. Organizatorem wyjazdu był Krzysztof Młynarczyk- nauczyciel przedmiotów zawodowych w CKU.


Warto wiedzieć:
W Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej działa roczna szkoła policealna  w zawodzie florysta. Słuchacze zdobywają wiedzę nie tylko z zakresu florystyki, ale także z podstaw ogrodnictwa. Od września 2013 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej zostanie uruchomione technikum architektury krajobrazu. Uczniowie tej szkoły będą brać udział w cyklicznych warsztatach, wykładach i zajęciach terenowych w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. 

Autor: