Meeting ekologiczny na limanowskim rynku!

Miasto Limanowa realizuje projekt pn. Limanowska Kampania Informacyjna „Z Ekologią na Ty”, na który otrzymał dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W ramach kampanii na limanowskim rynku odbył się meeting ekologiczny połączony z pokazem mody pt. "Inspiracja surowcami wtórnymi”.


 

Meeting, w którym uczestniczyli nauczyciele i młodzież limanowskim szkół, prowadziła Jolanta Szyler Kierownik Wydziału Promocji, która powitała zgromadzonych na limanowskim rynku. Przybyli m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Irena Grosicka.

 


Limanowska kampania informacyjna ma na celu uświadomienie mieszkańcom naszego miasta: dorosłym, młodzieży i dzieciom dlaczego warto segregować odpady oraz by przekonali się, że nie jest to wcale takie trudne. Celem akcji jest: zapoznanie z nowym sposobem segregacji odpadów, kształtowanie świadomości potrzeby segregowania odpadów i poddawania ich recyklingowi, uświadamianie wpływu każdego człowieka na jakość środowiska oraz promowanie zachowań przyjaznych środowisku.

 


Projekt polega na akcji informacyjnej, tj. wydrukowane zostały ulotki, plakaty, rollu’py i banery informacyjne na temat segregacji śmieci. W placówkach oświatowych w najbliższym czasie zostaną zorganizowane zajęcia z edukacji ekologicznej, a na limanowskim rynku została otwarta wystawa poświęcona nowym zasadom gospodarki odpadami oraz odbył się pokaz mody. W gablotach ekspozycyjnych, które można oglądać na limanowskim rynku, znajdują się plakaty przedstawiające m. in.  zasady segregacji śmieci i ochrony środowiska.

 


Pokaz mody recyklingowej przygotowała limanowska projektantka Daria Florek – właścicielka firmy "Darié" Projektowanie Ubioru i Krawiectwo Artystyczne. Jest to już druga odsłona mody recyklingowej według Pani Darii. Ubrania były wykonane głównie z worków foliowych. Tematem przewodnim kolekcji była moda ślubna, ponieważ aktualnie Pani Daria zajmuje się projektowaniem i produkcją sukni ślubnych, prezentując je w swoim Salonie Mody Ślubnej przy ul. Jana Pawła II 40.

 

 

W pokazie wystąpiły modelki - uczennice ZSS Nr 1: Małgorzata Golińska, Barbara Trzupek, Agata Trzupek, Łucja Stanisz; uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Ekonomik: Dominka Wielgosz, Klaudia Burdek oraz Panie: Angelika Guzik, Katarzyna Kuchta.


Podczas pokazu swoją twórczość zaprezentowała również pracownia artystyczna Eufloria F. H. U. Crow, która przygotowała piękne bukiety recyklingowe.


Kolejnym punktem meetingu były konkursy z nagrodami sprawdzające wiedzę oraz świadomość ekologiczną wśród zgromadzonej młodzieży.


 

 

 

Tagi