Strona główna» Aktualności

2017-01-24 10:58

Zakończył się remont Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej

Dzięki staraniom Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy generalny remont budynku przeprowadzony został w bardzo krótkim czasie. Dzięki inwestycji zapewnione zostało bezpieczeństwo przeciwpożarowe budynku i osób w nim przebywających. Ponadto w ramach przebudowy powiększony został metraż dwóch sal wraz z wybudowaniem dla nich zaplecza socjalnego. Przygotowano również pomieszczenia szatni dla dzieci.

Remont przedszkola stał się, w trosce o dzieci, zadaniem priorytetowym na koniec 2016 roku. Pozyskana dotacja z budżetu państwa z rezerwy Ministra Finansów w kwocie 298.950,00 zł pozwoliła wykonać prace w szybkim tempie i na bardzo wysokim poziomie. Wartość inwestycji to 597.903,00 zł. Wszystkie prace remontowe, wykonywane przez Zakład Ogólnobudowlany STAM-BUD Mariana Sułkowskiego z Limanowej, na bieżąco były omawiane i konsultowane, by remont nie przedłużał się.

Na czas trwania prac remontowych zajęcia przedszkolne odbywały się w budynku Zespołu Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej. Dodatkowo Miasto Limanowa zorganizowało transport dzieci do tymczasowej placówki.

Mając na uwadze, że przedszkole wyremontowane zostało przy zaangażowaniu wielu osób i instytucji, Dyrekcja, Pracownicy oraz same przedszkolaki chcą podziękować w sposób szczególny wszystkim, którzy przyczynili się do wszelkich prac i zabiegów w czasie realizacji tego przedsięwzięcia:

Rozstaliśmy się z naszym przedszkolem na miesięcy kilka,

Na szczęście one minęły jak chwilka.

Dzisiaj się tu wszyscy spotykamy

I wszystko dokładnie oglądamy.

Wiele się zmieniło i jest jeszcze ładniej niż było.

Dziękujemy szkole w Łososinie,

Że nas ugościła

I że atmosfera była miła.

Szkole Trójce także chcemy podziękować

Za to, że dała nam się schować

przed mrozem, śniegiem i zawieruchą,

Bo tam zawsze nam było ciepło i sucho.

A teraz dzięki władz współpracy

Nasze przedszkole gotowe jest do pracy.

Jest kolorowe, przestronne i funkcjonalne,

Wykonawcy mieli zadanie niebanalne,

Dlatego obiecujemy ich pracę szanować,

Słuchać naszych pań i już nie wojować.

Autor: Wydział Promocji

XXX Konkurs Palm Wielkanocnych - 9 kwietnia 2017r! UWAGA - zgłoszenia do 6 kwietnia!