Strona główna» Aktualności

2017-02-21 8:46

Tydzień E-książki – więcej e’booków

Zbliża się Międzynarodowy Tydzień E-książki. W tym roku będzie on przebiegał w dniach od 5 do 11 marca. Z tej okazji operator platformy IBUK Libra (a jednym z jej użytkowników jest limanowska biblioteka i jej Czytelnicy) przygotował niespodziankę.

W okresie 1-14 marca br. poszerzymy zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o ok. 2700 publikacji. Dodatkowo dostępne będą książki z segmentu literatury faktu i literatury pięknej. Przez 2 tygodnie czytelnicy IBUK Libra otrzymają dostęp do pełnej treści wszystkich książek z ww. kategorii (plus oczywiście książki wykupione przez Państwa bibliotekę). Zasady korzystania z IBUK LIBRA bez zmian, zwiększy się tylko pula dostępnych tytułów – informuje Anna Radoszewska, menadżer ds. kluczowych klientów IBUK Libra.

IBUK Libra to bezpłatna platforma z e-bookami (książkami w wersji elektronicznej). Swoista czytelnia czynna 24 godziny na dobę oraz „przedłużenie” standardowego księgozbioru biblioteki. W jej zasobie znajdują się publikacje z przeróżnych dyscyplin naukowych i dziedzin wiedzy, ale również beletrystyka Może z niej korzystać każda osoba, która jest zarejestrowanym czytelnikiem limanowskiej biblioteki (lub nowo rejestrująca się). Wystarczy tylko podczas pobytu w bibliotece zgłosić pracownikowi chęć korzystania z platformy. Rejestracja oraz dostęp do bazy z e-bookami jest całkowicie bezpłatny. Z zasobu IBUK Libry można korzystać za pomocą każdego urządzenia posiadającego dostęp do internetu, bez jakichkolwiek ograniczeń odnośnie czasu i miejsca korzystania. Platforma jest prosta, przejrzysta, funkcjonalna, bardzo łatwa w obsłudze. Z roku na rok jej księgozbiór stale się powiększa.

Źródło: MBP Limanowa

Autor: UMLimanowa

UWAGA! Zmiana terminu otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego - 5 maja 2017, godz. 14.00!