Finał projektu nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową”

30 uczniów z klasy 3a i 3b Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej w dniach 31 stycznia 2017 r. – 24 lutego 2017 r. miało możliwość nauczyć się jeździć na nartach. Dzieci brały udział w projekcie „Jeżdżę z głową” realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego przez Miasto Limanowa.

 

Zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy nauki jazdy na nartach. Kurs obejmował 8 wyjazdów po 2 godziny zajęć na stoku.

 

Dzieci dojeżdżały do Stacji Narciarskiej Limanowa – Ski autobusem pod opieką nauczycieli. W ramach programu wypożyczono im narty, buty i kaski. Po rozgrzewce uczniowie wyjeżdżali na stok i ucząc się, wspaniale się bawili. Wielu z nich po raz pierwszy miało możliwość jazdy na nartach. Inni doskonalili swoje umiejętności. 

 

Projekt miał na celu podniesienie sprawności fizycznej uczniów i nabycie umiejętności bezpiecznej jazdy na nartach.

 

24 lutego 2017r. dzieci otrzymały dyplomy i słodki upominek od Burmistrza  Miasta Limanowa Władysława Biedy i przewodniczącej Rady Miasta Limanowa Jolanty Juszkiewicz. Obecny był również Dyrektor Albert Golonka. Obserwował uczniów w czasie jazdy i chwalił ich postępy szusowaniu na stoku.

 

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach i w przyszłości będą doskonalić umiejętność jazdy na nartach.

 

Na realizację powyższego projektu Miasto Limanowa uzyskało pomoc z Województwa Małopolskiego w wysokości 45.600,00 zł, a ogólny koszt realizacji projektu wynosi 123.845,00 zł.

 

na podstawie: www.zss4.limanowa.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi

GALERIA