Święto Zawodów 2017

8 marca we środę w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odbyła się kolejna edycja Święta Zawodów. Uroczystego otwarcia przygotowanych ekspozycji i stoisk dokonała Grażyna Szumilas - dyrektor ZSTiO wraz z zaproszonymi gośćmi wśród których byli: Starosta Limanowski - Jan Puchała, Wicestarosta Mieczysław Uryga, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego Artur Krzak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marek Młynarczyk, a także dyrektorzy szkół - ZS nr 1 - Eugeniusz Bogacz i ZSP w Mszanie Dolnej Halina Bubiłek.


 

 

Limanowski "Mechanik" odwiedziło ponad 960 gimnazjalistów z 25 gimnazjów z  całego regionu. Młodzież miała możliwość zobaczyć bogate zaplecze dydaktyczne ZSTiO, a także zapoznać się z ofertą edukacyjną ZS nr 1 w Limanowej, ZSTiO w Limanowej, ZSP i ZSTI w Mszanie Dolnej. Szkoła z "Augusta" zachwycała młodzież pracowniami informatycznymi, samochodowymi, elektrycznymi, mechatronicznymi czy przyciągającymi wzrok ekspozycjami architektów krajobrazu. Z okazji Dnia Kobiet gimnazjalistki zostały obdarowywane  przez architektów krajobrazu kolorowymi lizakami w kształcie kwiatów, a przybyłym wraz z młodzieżą paniom nauczycielkom uczniowie ZSTiO wręczali kwiaty. Na stoiskach i ekspozycjach nie brakło także innych ciekawostek jak na przykład słodkości w konkursie językowym.

 

 

Tegoroczna edycja Święta Zawodów była również promocją ruszającego, nowego projektu z poddziałania 10.2.2 - Kształcenie zawodowe uczniów, który to umożliwi wyposażenie pracowni dydaktycznych w szkołach zawodowych powiatu limanowskiego, a także da możliwości bezpłatnego  skorzystania przez uczniów z szeregu kursów, zajęć i staży w różnych branżach zawodowych.

 

zdjęcia autorstwa Jakuba Banacha i  Arkadiusza Bujaka

tekst Krzysztof Młynarczyk

 

Tagi

GALERIA