Agata Pałka najlepsza!

4 kwietnia b.r. w Małopolskim Centrum Kultury „SOKÓŁ” w Nowym Sączu odbyły się eliminacje rejonowe 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

 

 

Zaprezentowało się w nich 27  finalistów przeglądów powiatowych z Nowego Sącza, Gorlic, Nowego Targu i Limanowej.  Podzieleni oni byli na cztery kategorie:  recytatorska, poezja śpiewana, teatr jednego aktora i „wywiedzione ze słowa”.  Oceniała ich wysoka komisja w składzie: Pan Jan Korwin Kochanowski – aktor, reżyser i scenarzysta z Krakowa, Pani prof. Monika Rasiewicz – aktorka i wykładowca Akademii Muzycznej z Krakowa oraz Pan Aleksander Smaga – muzyk z MCK „Sokół” w Nowym Sączu.
         

 

Wspaniale zaprezentowała się uczennica klasy IV Technikum Budowlanego w limanowskim Zespole Szkół Nr1  im. J. Piłsudskiego, solistka szkolnego zespołu „CONSONANS”  Agata Palka,  która w kategorii poezja śpiewana zdobyła  I  nagrodę wraz z kwalifikacją  do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.  Agata zaprezentowała trzy utwory, do których sama napisała muzykę:  „Wszystko jest muzyką” (sł. K. Jeżowski),  „List z więzienia” (sł. Wł. Broniewski) i  „Kołysanka” (sł. i  muz. Agata Palka). Akompaniował jej na fortepianie uczeń klasy III F/H, również członek zespołu „Consonans”  Michał Skwarczek.  W swym uzasadnieniu Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom tegorocznych prezentacji konkursowych oraz świadomy dobór repertuaru. Agata Palka zdobyła również prestiżową nagrodę publiczności. Przygotowana została do konkursu przez nauczyciela muzyki i wiedzy o kulturze Leszka Mordarskiego, który dokonał również aranżacji jej kompozycji.
         

 

Warto również przypomnieć, że solistki zespołu „CONSONANS”  Sylwia Zelek, Karolina Curzydło i Agata Palka w ostatnich siedmiu latach  pięciokrotnie występowały w finałach wojewódzkich tego konkursu w Krakowie oraz trzykrotnie w finałach centralnych Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku.  W  roku 2013 Sylwia Zelek była najlepsza w kraju.
 

 

 

Tagi