Wojewódzki Jarmark Wielkanocny w Limanowej

Wojewódzki Jarmark Wielkanocny w Limanowej odbył się w dniach 7-8 kwietnia 2017 r.. Organizatorem było Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu" z Limanowej we współpracy z Urzędem Miasta Limanowa, partnerem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Jarmark Wielkanocny był doskonałą okazją do prezentacji wielkanocnych ozdób i wyrobów ludowej twórczości artystycznej i rzemiosła, a także małopolskich produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych oraz stworzył możliwość prezentacji dorobku kulturowego regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Wydarzeniu towarzyszyły m. in. pokazy obrzędów wielkanocnych, koncerty zespołów regionalnych, degustacja potraw wielkanocnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Wielkanocne spotkanie było także okazją do podsumowania konkursów o tematyce świątecznej: „Wielkanocna Baba stołom uroków nada”, „Wielkanocny stół okiem KGW”, „Pisanka kolorowa na święta gotowa” oraz wiosennej: „Pokaż wszystkim budzącą się dookoła wiosnę!”, „Wiosna, ach to ty!”, „Rymowanki dobrze nam znane są w regionie promowane”.

Wojewódzki Jarmark Wielkanocny mieał miejsce na placu targowym Mój Rynek u zbiegu ulic Targowej i Bulwary w Limanowej.