Ruszył plebiscyt na "Strażaka Roku 2017"

Wielki plebiscyt strażacki rozpoczęty! W piątek, 14 kwietnia, rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Strażak Małopolski. Celem konkursu jest docenienie strażaków, którzy szczególnie na to zasługują, jest również okazją, aby podziękować im za ofiarną pracę i poświęcenie.

 


 

Głosowanie jest dwuetapowe. Najpierw będzie wybrany Strażak Ochotnik Roku i Jednostka OSP Roku osobno w każdym z powiatów Małopolski. Zwycięzcy etapu powiatowego wezmą następnie udział w wojewódzkim finale akcji. Wyłoniony zostanie także najpopularniejszy Strażak Zawodowy i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Laureatów w tych kategoriach Małopolanie wybiorą spośród kandydatów zgłoszonych z całego regionu. Tu będzie tylko jeden, wojewódzki etap głosowania.

W tegorocznej edycji plebiscytu na Jednostkę OSP Roku bierze udział OSP Limanowa oraz OSP z Łososiny Górnej.

 

W plebiscycie można oddawać swoje głosy na jednostki działające na terenie Miasta Limanowa:

  • OSP Łososina Górna (OS.686) SMS pod nr 72355 o treści OS.686
  • OSP Limanowa (OS.709) SMS pod nr 72355 o treści OS.709

 

 

 
Na Strażaka Ochotnika Roku i Jednostkę OSP Roku głosować można do 5 maja 2017 r.


Strażacy to grupa zawodowa, która cieszy się największym zaufaniem społecznym i uznaniem w Polsce. Nie tylko walczą z ogniem i często ratują zdrowie i życie, lecz także strzegą nas i pomagają w wielu innych sytuacjach. To więcej niż służba. To pasja i powołanie. Straż pożarna dba także o edukację i wychowanie. Mnóstwo dzieci z naszego regionu należy do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których nie tylko uczą się zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, lecz mają wiele pozytywnej, sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

 
Tagi