Sukces limanowskich przedsiębiorców!

Składamy serdeczne gratulacje dla firm „Limantherm SA” oraz „Laskopol Sp.j.” z Limanowej za wyróżnienie w prestiżowym rankingu „Diamenty Forbesa 2017” i zajęcie wysokich miejsc w kategorii średnich firm.


Już po raz dziesiąty redakcja miesięcznika „Forbes” wraz z firmą Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju. Spółka Limatherm SA zajęła wysokie 15. miejsce w Małopolsce i 220. miejsce w kraju, natomiast Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Laskopol uplasowało się na 37. pozycji w województwie i 501. miejscu ogólnopolskiego rankingu.

Nie są to jedyne sukcesy firm z terenu naszego miasta. W kwietniu 2017 r. Instytut Europejskiego Biznesu, spośród 40 tysięcy polskich przedsiębiorstw, uhonorował aż 21 limanowskich firm zaszczytnym tytułem „Gepard Biznesu 2016”. Wyróżnione zostały firmy, których wartość rynkowa  wzrosła o więcej niż 10 % na przestrzeni lat 2014-2016.Sukces wyżej wymienionych firm przyczynił się do wyróżnienia Miasta Limanowa w dziesiątej edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Firmom 2016. Przyznany miejskiemu samorządowi tytuł „Miasta Przyjaznego Firmom 2016”  jest dorobkiem przede wszystkim prężnie działających firm z terenu Limanowej, które dzięki dynamicznemu rozwojowi są wizytówką naszego miasta.

We wspomnianym rankingu wyróżnione zostały 94 polskie miasta, które spełniły kryterium konkursu. Zaszczytny tytuł otrzymały miasta, w których  jest minimum 20 dynamicznych firm, wyróżnionych w konkursie Gepardy Biznesu 2016, oraz przypada tam minimum 10 Gepardów Biznesu 2016 na 10 tysięcy mieszkańców. Limanowa spełniła powyższe warunki, a ze swoimi wynikami uplasowała się na 40. pozycji rankingu.Cała lista rankingowa dostępna jest na stronie:
http://businessnow.pl/13793,ranking-miasta-przyjazne-firmom-2016.html

Konkurs Samorząd Przyjazny Firmom jest inicjatywą Instytutu Europejskiego Biznesu i wydawcy Magazynu  Przedsiębiorców  ”Europejska Firma”, a jego celem jest promowanie miast, gmin, powiatów, województw i urzędników samorządowych wspierających rozwój firm na swoim terenie.

 

Tagi