Strona główna» Aktualności

2017-06-07 15:20

Letni ogród w Dziennym Domu Senior - WIGOR

Seniorzy z Dziennego Domu Senior Wigor w Limanowej, kochają kwiaty. Stąd pomysł na zagospodarowanie otoczenia budynku, tak by czuli się jak we własnym ogrodzie. Za zgodą Burmistrza Miasta, na zarośniętym, niezagospodarowanym dotychczas terenie przy ul. Spacerowej, stworzyli piękny letni ogród.

To właśnie w atmosferze oczekiwania na lato, seniorzy ochoczo zabrali się do pracy. Stanęła tam klimatyczna altana, pojawiły się rabatki z kwiatami, krzesła ogrodowe z parasolem na letnie upały. Zagospodarowano też skarpę na skalniak. Zasadzono: letnie kwiaty, tuje, tawuły i azalie. Jak mówi Wiktoria Zelek - Kierownik Dziennego Domu Senior Wigor „ Nie ważne ile masz lat, jeśli tylko chcesz coś stworzyć i wkładasz w to swoje serce – jesteś wielki i realizujesz siebie. Nasze miasto pięknieje z dnia na dzień. My seniorzy mamy dużo czasu, by to obserwować. Dlatego też dostrzegając to piękno miasta, chcemy mieć również wkład w jego ukwiecenie”.

Autor: UMLimanowa