Wakacje w Limanowej

Bogata i różnorodna oferta zajęć edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych sprawia, że najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzić wakacyjny, wolny czas. Zapraszamy do zapoznania się z programem przygotowanym na LATO 2017.

 

 

Jednostki kultury proponują dzieciom udział w bezpłatych zajęciach, które mają charakter, artystyczny i poznawczy. Są warsztaty teatralne, gitarowe, wokalne, ceramiczne, plastyczne, z robotyki, kaligraficzne i warsztaty robienia witraży. Na boiskach sportowych ORLIK przy ul. Z. Augusta i ul. Reymonta zostaną zorganizowane zajęcia sportowe otwarte, podczas których najmłodsi będą mogli rozgrywać pod opieką animatorów mecze piłki siatkowej i koszykowej oraz uczestniczyć w rozgrywkach tenisa ziemnego. Organizowane wycieczki do atrakcyjnych miejsc w mieście i jego okolicy, wędrówki po szczytach Beskidu Wyspowego z pewnością urozmaicą wakacje. Temu przyczynić się ma uczestnictwo miasta w akcji Odkryj Beskid Wyspowy z promocją miasta na Miejskiej Górze w dniu 12 sierpnia br. Ponadto miasto partycypuje w kosztach organizacji wycieczek turystycznych pn. „Lato z Przewodnikiem” organizowanych przez PTTK o/Limanowa.


W programie na lato są także Koncerty Organowe czy zaproszenie na III Jarmark Historyczny Św. Marii Magdaleny, ŚWIĘTO MIASTA - Dni Limanowej 2017 oraz Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej. Przedstawiona na plakatach wakacyjna oferta pozwoli dzieciom i młodzieży wybrać ciekawe zajęcia w kręgu swoich zainteresowań. Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież interesująco, przyjemnie i bezpiecznie wykorzystają czas wolny od zajęć szkolnych.


Życzymy udanego wypoczynku!

 

 

WAKACJE - PLAKAT /pobierz plik pdf/


ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY!Wakacyjne warsztaty i zajęcia w Limanowskim Domu Kultury

 


Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w zajęciach i warsztatach podczas letnich wakacji, które rozpoczynają się już 23 czerwca 2017 roku. Jak co roku, na dzieci i młodzież czekać będą zajęcia i warsztaty, podczas których będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności artystyczne.

W tym roku oprócz zajęć, które na stałe zagościły w programie wakacji w LDK, takich jak warsztaty plastyczne, ceramiczne, gitarowe czy robotyka, dzieci i młodzież będą mogły poznać reguły jakie obowiązują podczas wycieczki w góry czy do lasu, a to dzięki zajęciom Ahoj przygodo! Warsztaty poprowadzi instruktor Dariusz Bielak, dzięki któremu uczestnicy warsztatów spędzą aktywnie czas w plenerze i dowiedzą się jak rozbić namiot, zawiązać profesjonalnie linkę i co zrobić kiedy na środku lasu popsuje się rower.

Zainteresowani będą mogli również poznać tajniki języka migowego, języka, który daję możliwość komunikacji z osobami niesłyszącymi i jest przepustką do częściowego zrozumienia ich świata.

Wszystkie zajęcia, za wyjątkiem Robotyki oraz Warsztatów Języka Migowego, będą bezpłatne. Zachęcamy do zapisywania się do poszczególnych grup. Można to zrobić osobiście w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury bądź telefonicznie pod numerem 18 3371 603 w godzinach od 8:00 do 16:00. Termin zapisów mija 30 czerwca. Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona i będzie się liczyć kolejność zgłoszeń.

Szczególnie zapraszamy do Limanowskiego Domu Kultury 3 lipca, na spotkanie z Karolem Wójcickim. Z pewnością wielu z nas kojarzy młodego mężczyznę w czarnych okularach, który na łamach różnych programów telewizyjnych z entuzjazmem opowiada o kosmosie i niebie. To właśnie Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku, współpracownik Gazety Wyborczej, prowadzący programów popularnonaukowych na antenie Discovery Science i TVN Turbo, nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka, w latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik, organizator jednych z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba oraz wielu innych imprez popularnonaukowych, laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Podczas spotkania 3 lipca, w sali widowiskowej LDK, Karol Wójcicki opowie o drodze mlecznej, zorzy polarnej, a także wskaże dzieciom drogę do tego jak zostać badaczem kosmosu.

Zapraszamy 3 lipca, od godziny 11:00 – 13:00 do sali widowiskowej LDK. WSTĘP WOLNY!

18 sierpnia, w godz. 10:00 – 12:00 zapraszamy na Dzień Otwarty w LDK! Podczas tych dwóch godzin, zobaczymy prace stworzone przez dzieci w trakcie wakacyjnych zajęć, odbędzie się prezentacja robotów, a także przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami.
WSTĘP WOLNY!

 

Familijne Wakacje w bibliotece

  

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej zaprasza wszystkie chętne Mamy, Babcie oraz Ojców, Dziadków do włączenia się w akcję „Wakacje 2017” dedykowaną młodym czytelnikom limanowskiej biblioteki.

- Jeśli jesteś Mamą bądź Tatą i masz jakąś pasję, nieszablonową umiejętność, ciekawe hobby, wiedzę na określony temat, którą chciałabyś bądź chciałbyś zaprezentować podczas wakacji młodym czytelnikom w formie warsztatów bądź innych zajęć: gorąco zapraszamy i zachęcamy do współpracy. – informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje oraz ewentualne konsultacje można uzyskać pod numerem telefonu: 18 3372140 wew. 106 lub pisząc na adres e-mail: dzieci@mbp.limanowa.pl


Termin zgłoszeń pomysłów na ww. zajęcia mija 20 czerwca br.

 

 

 

 

Tagi