Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa

W poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa. Przy szachownicach zasiadło 47 uczestników, w tym 12 przedszkolaków.

 

Był to już kolejny miejski turniej z myślą o dzieciach i młodzieży, biorących udział w zajęciach szachowych, odbywających się w limanowskich szkołach i przedszkolach. Tym razem odbył się na zakończenie roku szkolnego 2016/2017, podumowując nabyte umiejętności.

 

 

Nauka ta sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Szachy zawierają także wiele elementów wychowawczych. Uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Młody szachista staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i w pełni panuje nad sobą. Szachy uczą go pokory gdyż wie, że nie wszystkie jego decyzje są słuszne. Wykształcone w ten sposób cechy umysłu i charakteru objawiają się nie tylko przy szachownicy. Widzimy więc, że szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci.

 

 

Turniej rozgrywany została przestrzeni 7 rund w kojarzeniu komputerowym systemem szwajcarskim.

 

Choć Turniej Szachowy ma na celu głównie rozrywkę i przyjemne spędzenie czasu, to nie zabrakło również rywalizacji i emocji w walce o puchary i jak najlepszy wynik. Kwestia zwycięstwa  w turnieju otwarta pozostawała do ostatniej rundy.

 

 

Po jej zakończeniu ogłoszono wyniki:

a/ dzieci przedszkolne

I miejsce Tymoteusz Zając

II miejsce Kacper Twaróg

III miejsce Antoni Wójtowicz


b/ klasy I – III

I miejsce Oliwier Sukiennik

II miejsce Franciszek Bieda

III miejsce Grzegorz Liszka


c/ klasy IV – VI

I miejsce Filip Włodarczyk

II miejsce Hubert Szkarłat

III miejsce Dawid Trojan

 

Szczegółowe wyniki Turnieju Szachowego do pobrania:

 

 

Najlepsi w swoich kategoriach zostali nagrodzeni pucharami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, złote medale oraz szachy magnetyczne na wakacyjne rozgrywki. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 Kazimiera Zięba.

 

 

Wszystkim szachistom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom GRATULUJEMY sukcesu w sportowej rywalizacji.


Pieczę nad przebiegiem rywalizacji sprawowali: sędzia główny Ryszard Ewert
FA (FIDE Arbiter) oraz Pan Stanisław Czyrnek.

 
Turniej zorganizował Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki. Za współpracę i pomoc dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej.
 

 

 

Tagi

GALERIA