Przed nami kolejne odsłony Festiwalu „Beskidzkie Rytmy i Smaki"

1 lipca 2017 roku w Dobrej zainaugurowano V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego Beskidzkie Rytmy i Smaki’. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn przy licznie zgromadzonej publiczności w Parku Małachowskich


V FESTIWAL KULTURY BESKIDU WYSPOWEGO

"BESKIDZKIE RYTMY I SMAKI"

 

Dobra 1 lipca 2017 – organizator Gmina Dobra i GOK w Dobrej

1 lipca 2017 roku w Dobrej zainaugurowano V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego Beskidzkie Rytmy i Smaki’. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn przy licznie zgromadzonej publiczności  w Parku Małachowskich.   

Organizatorzy przygotowali ciekawy i urozmaicony program . Zgodnie z hasłem festiwalu goście mieli nie tylko okazję   posłuchać muzyki i obejrzeć na scenie  licznych artystów ale również spróbować różnych smaków na stoisku wyrobów regionalnych przygotowanych przez członkinie KGW w Przenoszy oraz w Skrzydlnej  oraz na stoisku  Gminnego Ośrodku  Kultury. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji , liczne konkursy, zawody sportowe w siatkówkę, gry i zabawy.

W amfiteatrze na początek zaprezentowali się  członkowie Grupy Ćwilin – Wigor z Dobrej w spektaklu pt „Ożenimy Kubę” pod kierunkiem Balbiny Judki- Małopolskiego Seniora roku 2016. Następnie swoje umiejętności pokazali młodzi artyści członkowie  Zespołu Regionalnego Mali Jurkowianie pod kierunkiem Karoliny Czech , a po nich grupa Taekwondo z Dobrej . Zagórzańskie tańce i przyśpiewki zademonstrował Zespół Regionalny Jurkowianie z Jurkowa.  Publiczność rozgrzali i zachęcili do wspólnej zabawy  zespół muzyczny  oraz coverowy Abba show.

Strażacy z OSP w Dobrej przygotowali niespodziankę  w postaci pokazu  wodno – świetlno – muzycznego. Do północy gości bawił zespół Góral-Folk. Była to udana inauguracja Festiwalu , którego koordynatorem była Dyrektor GOK-u Urszula Palka - Ranosz.

 

   

Żegocina 2 lipca 2017 – organizator Gmina Żegocina i CKSiT w Żegocinie

2 lipca 2017 roku w niedzielne popołudnie na placu GS w Żegocinie już kolejny raz został zorganizowany Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki.  Tym razem dopisała pogoda oraz liczni goście z Gminy Żegocina oraz Małopolski.                                                                

Uroczystego otwarcia festiwalu dokonał Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz . Organizatorzy przygotowali bardzo rozbudowany  program. Na rozgrzewkę wystąpiła grupa taneczna  CKSiT w Żegocinie oraz uczniowie Państwowej szkoły Muzycznej w Żegocinie.    

Wyjątkowo bogato prezentowały się stoiska przygotowane przez członkinie KGW w Żegocinie, Bytomsku,  Rozdziela i Stowarzyszenia „Z Nurtem Sanki” z Łąkty Górnej .   Stoły uginały się od miejscowych przysmaków jak kołacze, ciasta, chleby, gołąbki, pierogi, grochówka czy  różnego rodzaju smaczne przetwory.  Okazale prezentowała się wystawa rękodzieła artystycznego Klubu Seniora "Żegotka". Na scenie  po młodych artystach zaprezentował się  laureat wielu nagród Zespół Regionalny Łąkta ‘ z Łąkty Górnej z przyśpiewkami, tańcem i muzyką wschodnich Krakowiaków .  Po nich wystąpiła  kapela Zespołu Regionalnego Podegrodzie  z muzyką i śpiewem Lachów  Sądeckich . Na deser  do wspólnej zabawy zagrał i porwał  zespół Pięć i pół ‘ wraz z  DJ .

Była to bardzo udana edycja Festiwalu Beskidzkie Rytmy i Smaki  w czym zasługa organizatorów z Dyrektorem CKSiT w Żegocinie Mieczysław Kędrą na czele.

 Jeszcze raz sprawdziło się przysłowie "Cudze chwalicie , swego nie znacie".

 

Przed nami kolejne odsłony Festiwalu  „Beskidzkie Rytmy i Smaki „

9 lipca Tenczyn /plac przy Stadionie Sportowym/

16 lipca Wiśniowa /plac przy Gminnym Ośrodku Sportu i Kultury/

23 lipca Słopnice /plac przy Urzędzie Gminy/

29 lipca Kamienica /Plac Saturn /

30 lipca Rabka-Zdrój /amfiteatr /

5 sierpnia Tokarnia / plac przy kościele /

20 sierpnia Raciechowice /plac przy Urzędzie Gminy/

27 sierpnia Limanowa /Park Miejski/

 

Program ramowy Festiwalu:

- godz.17.00 – 22.00 - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna.

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje, muzyka, tańce, wyroby i produkty regionalne, konkurs na potrawę i produkt regionalny  pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy Białych Górali, Lachów, Kliszczaków, Podhalan i Zagórzan.

Szczegóły na stronie: www.odkryjbeskidwyspowy.pl  i  www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

 

Za nami również 5 udanych wędrówek po Beskidzie Wyspowym / Urbania Góra , Śnieżnica, Luboń Wielki, Modyń, Ciecień/ , a przed nami jeszcze 13 spotkań na Beskidzkich Wyspach . W najbliższy weekend zapraszamy na nocne odkrywanie Korabu /8 lipca/ i dzienne Sałaszu /9 lipca/.

 

http://tv28.pl/7779-obw-wyprawa-na-ciecien-w-rytm-skrzydlanskiej-piosnki

http://tv28.pl/7750-obw-taniec-i-spiew-turystow-rozpedzil-mgle-nad-luboniem-wielkim

http://tv28.pl/7764-obw-zakochani-turysci-wedrowali-na-modyn

http://tv28.pl/7749-dobra-quotdwa-serca-jak-pociagi-dwaquot-odspiewane-na-kilkaset-gardel

http://tv28.pl/7726-viii-edycja-akcji-obw-z-filmowej-stacji-na-sniezna-gore


 

Czesław Szynalik

Odkryj Beskid Wyspowy

 

 

Tagi

GALERIA