Dziś Halina Kunicka w Limanowej!

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na spotkanie autorskie z piosenkarką Haliną Kunicką. Odbędzie się ono 17 lipca (poniedziałek) o godzinie 18.00 w limanowskiej bibliotece. Wstęp wolny.

Halina Kunicka w Limanowej

 

Halina Kunicka. Urodzona we Lwowie. Jest jedną z najbardziej lubianych polskich piosenkarek od lat i od lat tą popularność utrzymuje. Znają ją wszyscy. Jej 14 albumów płytowych kupiono w nakładzie przekraczającym ponad milion egzemplarzy. Ponad 3000 razy występowała już w Polsce ze swym recitalem. Do jej największych przebojów należą „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka”, „Od nocy do nocy”, „To były piękne dni”. Śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. W 1972 r. reprezentowała Polskę w zespole artystów na Olimpiadzie. W paryskiej Olimpii śpiewała wraz z innymi polskimi wokalistkami. Odznaczona nagrodami branżowymi i odznaczeniami państwowymi. Na 52. Festiwalu w Opolu otrzymała Złoty Mikrofon.

 

 

4 lutego 2015 roku ukazała się książka „Świat nie jest taki zły” – rozmowa Haliny Kunickiej z dziennikarką TVP o karierze, życiu prywatnym oraz wielu nieznanych dotąd historiach. Książka będzie dostępna podczas limanowskiego spotkania.

 

 
Tagi