Dziś spotkanie ws. dotacji na fotowoltaikę !

W związku z przygotowaniami Miasta Limanowa do udziału w programie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020 (RPO WM) podziałanie 4.1.1 „Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych” w ramach, którego mieszkańcy będą mogli ubiegać się o dotacje na instalacje odnawialnych źródeł energii - Burmistrz Miasta informuje o spotkaniu informacyjnym dla Mieszkańców Limanowej.


Spotkanie odbędzie się 21 lipca o godz. 16.00 w Limanowskim Domu Kultury. W spotkaniu udział wezmą: Operator Programu dla Miasta Limanowa oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.

Dotacja przewiduje dofinansowania do ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, małych elektrowni wodnych i wiatrowych. 

Omówione zostaną tematy: na jakich zasadach można uzyskać dotacje, jak płacić mniej za prąd, jak czerpać energię za darmo z otoczenia, czy można zarobić na wytworzeniu energii, a także zasady udziału w projekcie.Podczas nadchodzących obchodów „Dni Limanowej ” w dn. 29 lipca 2017 r. będzie możliwość zapoznania się z zasadami działania urządzeń OZE. Razem z Instytutem Zrównoważonej Energii z Miękini na pokładzie OZE BUSA  zaprezentujemy i przedstawimy :
- moduł fotowoltaiczny w normalnej skali wraz z falownikiem (możliwość budowania instalacji z kilku modułów),
- płaskie i próżniowe kolektory słoneczne,
 - powietrzną i gruntową pompę ciepła,
- kocioł kondensacyjny,
- makietę ogrzewania podłogowego.

Ponadto grupa Ekodoradców wyjaśni zagadnienia obowiązującej od 1 lipca 2017 uchwały antysmogowej dla województwa małopolskiego, a także przedstawi wymagania ekoprojektu dla urządzeń grzewczych oraz jakie urządzenia będą dofinansowane w ramach dotacji RPO.

Tagi