LIFE OPEN DAY

W dniach 29 i 30 lipca 2017 w Limanowej jak co roku odbędą się obchody „Dni Limanowej” .To impreza która ze względu na mnogość atrakcji: występy zespołów, festyn, wesołe miasteczko z atrakcjami dla dzieci i dorosłych przyciąga wiele osób, tak mieszkańców miasta jak i z okolicznych trenów. Chcemy wykorzystać ten fakt do tego, aby zaznajomić mieszkańców z programami, których celem jest ochrona środowiska a w szczególności tych, w których Miasto Limanowa uczestniczy bądź planuje wziąć udział.

 
 

W tym roku chcemy zachęcić mieszkańców do skorzystania z możliwych dotacji, które pomogą nam w walce z niską emisją. W tym celu w programie wydarzeń przewidziana jest prezentacja urządzeń OZE przy wsparciu min. Instytutu Zrównoważonej Energii z Miękini.
 

Razem na pokładzie OZE BUSA zaprezentujemy i przedstawimy:
- moduł fotowoltaiczny w normalnej skali wraz z falownikiem (możliwość budowania instalacji z kilku modułów), płaskie i próżniowe kolektory słoneczne, powietrzną i gruntową pompę ciepła, kocioł kondensacyjny, makietę ogrzewania podłogowego. Będzie też możliwość obejrzenia produktów i urządzeń odnawialnej energii innych firm wystawienniczych.
 

Ponadto zostaną wyjaśnione zagadnienia obowiązującej od 1 lipca 2017 przepisy uchwały antysmogowej dla województwa małopolskiego, a także wymagania dotyczące urządzeń grzewczych. Mieszkańcy uzyskają również informacje jakie urządzenia grzewcze będą mogły uzyskać dofinansowanie w postaci dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego. Celem jest pomoc lokalnej społeczności w doborze odpowiedniego systemu grzewczego a także prezentacja nowoczesnych rozwiązań grzewczych i technologii.
 

Ekodoradca zaprasza do strefy LIFE 29 lipca w godzinach od 14.00 do 18.00.

 

 

Tagi