Limanowianin Artur Pietrzak znów na podium

W ubiegły weekend (22-23 lipca 2017 r.) odbyła się VI i VII runda Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w SuperEnduro. Pochodzący z Limanowej Artur Pietrzak, członek klubu BKFM-FLOW zdominował kolejne zawody zajmując 1 miejsce.


 

Zawody odbyły się na Torze SuperEnduro AJSKA Enduro Team w Bytomiu. Na 80 zawodników czekał ponad 700 metrowy tor, na którym mieli do pokonania 20 przeszkód. Wśród zawodników nie mogło zabraknąć limanowianina Artura Pietrzaka, który ma na swoim sportowym koncie wygrany Puchar Polski w 2016 r.

 

 

 
W kwalifikacji obydwu zawodów udało mu się stanąć dwa razy na pierwszym miejscu podium. Artur tak wspomina zawody: "Pogoda dopisywała, aż za bardzo. Żar lał się z nieba. Dwa dni zawodów pod rząd dla zawodników to nie lada wyczyn, wielkie zmęczenie organizmu, wynikające nie tylko z samej jazdy, ale także pogody i kontuzji. Drugi dzień zawodów to już walka z samym sobą aż do mety. Tym razem udało się przebrnąć zawody bez poważnej awarii  motocykla."
 
 


Po 7 rundach Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej młodzik Artur prowadzi, zajmując 1 miejsce z przewagą 12 punktów.

 

 

Tagi