Strona główna» Aktualności

2017-07-25 13:52

Nabór deklaracji wstępnych – FOTOWOLTAIKA

Burmistrz Miasta Limanowa ogłasza nabór WSTĘPNYCH DEKLARACJI przystąpienia do projektu mającego na celu pozyskanie środków finansowych na zakup i montaż instalacji OZE (odnawialnych źródeł energii) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Działanie : 4.1.ZWIĘKSZENIE WYKORZYSTANIA ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII,
Poddziałanie: 4.1.1 ROZWÓJ INFRASTRUKTURY PRODUKCJI ENERGII ZE ŹRÓDEŁ ODNAWIALNYCH.

Miasto Limanowa wnioskować będzie o dotacje na:

•    Instalacje fotowoltaiczne

Na działania związane z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych możliwe jest uzyskanie dofinansowania w wysokości do 60 % kosztów kwalifikowanych (minus podatek vat). W przypadku zlokalizowania instalacji na dachach bądź elewacji budynków mieszkalnych - VAT wynosi 8%, na dachach budynków gospodarczych bądź gruncie - VAT wynosi 23%.
Szczegóły dotyczące warunków programu znane będą w III kwartale bieżącego roku - po ogłoszeniu regulaminu i naboru wniosków do RPO.
Mieszkańcy Miasta Limanowa zainteresowani udziałem w projekcie powinni wypełnić DEKLARACJĘ WSTĘPNĄ UCZESTNICTWA  i dostarczyć ją do Urzędu Miasta na Dziennik Podawczy w godzinach pracy urzędu. Podpisany i zeskanowany dokument można również przesłać na adres: sekretariat@miasto.limanowa.pl.

Nabór deklaracji trwa do 13 października 2017 r.

Deklaracja do pobrania TUTAJ lub w wersji papierowej w Urzędzie Miasta.

Autor: Ekodoradca