Strona główna» Aktualności

2017-08-04 9:37

UMOWY NA DOFINANSOWANIE WAŻNYCH INWESTYCJI MIEJSKICH PODPISANE

Wczoraj w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie, które miało na celu podpisanie umowy na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, dwóch projektów: tj. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Miasta Limanowa” oraz „Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Czecha w Limanowej dla potrzeb Domu Kultury z salą widowiskową”. Miasto Limanowa reprezentował Burmistrz Miasta Władysław Bieda oraz Skarbnik Miasta Limanowa Irena Gawlik.

Uzyskane dofinansowanie pozwoli na termomodernizację 9 miejskich budynków użyteczności publicznej. Wśród nich są: żłobek miejski, 2 przedszkola oraz 4 szkoły. Zmodernizowany zostanie także limanowski magistrat oraz budynek przy ul. Spacerowej. Obiekty te zostaną gruntownie docieplone, a instalacja centralnego ogrzewania wraz z kotłownią – zmodernizowana. Ponadto niektóre z nich zyskają na dachach kolektory słoneczne, które pozwolą na pozyskiwanie energii ze światła słonecznego. Wartość tego projektu to 6,25 mln zł z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 wyniesie ponad 3,5 mln zł. Wszystkie działania termomodernizacyjne zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

Oprócz cieplejszych i bardziej ekologicznych budynków rozbudowany i zmodernizowany zostanie Limanowski Dom Kultury. Dodatkowo zostanie on wyposażony m.in. w nowoczesne urządzenia, w tym nagłośnienie, oświetlenie oraz nowy system kinowy. Obiekt zyska przebudowaną scenę, a dzięki zakupowi dodatkowych foteli widownia będzie mogła pomieścić około 440 osób. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zyska także nowe foyer z szatniami, kasami oraz kioskiem multimedialnym. Także w tym przypadku budynek będzie bardziej przyjazny dla środowiska, gdyż zostanie gruntownie docieplony, wyposażony również w nowe drzwi, okna oraz instalacje (w tym m.in. wodna, sanitarna, przeciwpożarowa, wentylacyjna, elektryczna czy centralne ogrzewanie). Wartość projektu, dzięki któremu będzie możliwa rozbudowa domu kultury w Limanowej, to niemal 4,2 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 2 mln zł. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a planowane zakończenie przewidziano na listopad 2018 r.

Źródło (tekst/fot) www.malopolska.pl

Autor: UMLimanowa.SK