Wizyta słowackiej delegacji w sprawie wspólnego projektu transgranicznego

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych, w limanowskim magistracie odbyło się spotkanie z delegacją ze słowackiego miasta Kieżmark, które na celu miało omówienie wspólnego projektu transgranicznego przed złożeniem wniosku.
Wspomniany projekt nosi nazwę „Rekonstrukcja szlaku winnego z Miasta Limanowa do Miasta Kieżmarku na bazie zrekonstruowanego obiektu zabytkowego Dworu Marsów muzeum ziemi limanowskiej i zabytkowej kamienicy Miasta Kieżmarku” i nawiązuje do ożywienia wspólnej historii. Nie bez znaczenia jest fakt, że stukilometrowa trasa z Limanowej do Kieżmarku to jeden z dawnych traktów handlowych regionu, tak zwany winny szlak. Założeniem projektu jest nawiązanie do obiektów, które powstały w czasach funkcjonowania tego szlaku. Dzięki finansowemu wsparciu ze środków unii europejskiej planowana jest przebudowa i modernizacja Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, zaadaptowanie podworskich budynków przy ul. Polnej na muzeum wsi limanowskiej, a także odnowienie domu mieszczańskiego w Kieżmarku.

Po rozmowach w Urzędzie Miasta druga część spotkania obyła się w plenerze, podczas którego goście obejrzeli budynki, na których remont Miasto chce uzyskać wsparcie w ramach wspólnego projektu, a także poznali uroki Beskidu Wyspowego.

Tagi