Strona główna» Aktualności

2017-09-01 13:41

Wizyta w słowackim Kieżmarku w sprawie współpracy w projekcie transgranicznym

W ubiegłą środę odbyło się kolejne spotkanie związane z pracą nad polsko-słowackim projektem transgranicznym pn. „Reaktywowanie starego handlowego szlaku winnego między Kieżmarkiem a Limanową”.

Tym razem gospodarzem był słowacki partner projektu - Miasto Kieżmark. Limanową reprezentował Zastępca Burmistrza Wacław Zoń, w spotkaniu uczestniczył również Arkadiusz Urbaniec z ramienia Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej.

Przedstawiciele obydwu miast rozmawiali na temat współpracy w projekcie transgranicznym, który zakłada ożywienie wspólnej historii w nawiązaniu do jednego z dawnych traktów handlowych regionu, tzw. szlaku winnego. Konsultowane były nowe pomysły, które uatrakcyjnią projekt, a także ustalony został harmonogram prac nad wnioskiem na najbliższe tygodnie.

Dzięki finansowemu wsparciu ze środków unii europejskiej planowana jest przebudowa i modernizacja Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, zaadaptowanie podworskich budynków przy ul. Polnej na muzeum wsi limanowskiej, a także odnowienie domu mieszczańskiego w Kieżmarku.

Druga część spotkania poświęcona była zwiedzeniu okazałego zamku kieżmarskiego, bliższemu poznaniu historii miasta, któremu towarzyszyły rozmowy o wspólnej przeszłości polsko-słowackiego pogranicza.

Autor: Wydział Promocji