W piątek otwarcie rodzinnej wystawy

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Galeria Sztuki w Limanowej zapraszają na otwarcie nowej wystawy. – Tym razem prezentujemy wystawę wspólną, rodzinną. Swoje prace będą eksponować w naszej Galerii doświadczony i dobrze znany w naszym lokalnym środowisku Jan Kurek oraz jego dwie utalentowane córki: Marcelina i Justyna.

Tematyka różnorodna, wartość i jakość artystyczna prac – pierwszorzędna. Zapraszamy w piątkowe popołudnie do nas. – zachęcają organizatorzy. Początek wernisażu w piątkowe popołudnie (8 września) o godzinie 17.00. Wstęp wolny.
Jan Kurek. Urodził się w Limanowej w 1959 roku. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Pracował w charakterze snycerza przy odnowie Zamku Królewskiego na Wawelu. Jego dziełem jest m.in. rekonstrukcja barokowego stropu na Zamku w Nowym Wiśniczu. Uprawia głównie rzeźbę w drewnie ale często do pracy twórczej używa kamienia i metalu. Jest także autorem niezwykle interesujących rysunków i obrazów olejnych. Znaczący dorobek artysty stanowią monumentalne realizacje wykonane do kościołów w kraju. Są to świątynie w Limanowej- Sowliny, Trzcianie, Dobczycach, Szczawie, Hebdowie i innych. Większość prac autora znajduje się u kolekcjonerów sztuki w Polsce i innych krajach np. Niemcy, Austria, Szwajcaria, Anglia, Holandia a nawet Kanada.

Marcelina Kurek. urodziła się w 1994 roku w Limanowej. Jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem, które ukończyła dyplomem na kierunku snycerstwo. Obecnie jest studentką studiów magisterskich Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie w 2017 roku obroniła z wyróżnieniem tytuł licencjata. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ceramiką, a także tworzy projekty służące edukacji dzieci i dorosłych w zakresie sztuki. Brała udział w wielu plenerach, wystawach oraz projektach artystycznych w kraju i za granicą. Jej obrazy można oglądać w Zofia Weiss Gallery – Art Gallery przy ulicy Sławkowskiej 12 w Krakowie.

Justyna Kurek. Urodzona w 1997 roku w Limanowej. Jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem, które ukończyła w 2017 roku z wyróżnieniem, uzyskując dyplom na kierunku snycerstwo. Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia artystyczne i naukowe. Brała udział w plenerach oraz wystawach zarówno w kraju jak i za granicą. Zajmuje się rzeźbą, fotografią oraz filmem. Po ukończeniu liceum, została przyjęta do Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie od października 2017 roku rozpocznie naukę na Wydziale Rzeźby.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej

Tagi

GALERIA