Mały jubileusz turnieju „Łososina OPEN”

W okresie wakacyjnym już po raz piąty rozgrywany był turniej tenisa ziemnego mężczyzn pod nazwą „V Turniej Łososina OPEN 2017”, do którego zgłosiło się 16 zawodników. Przeciwników rozlosowali między sobą. Rozgrywki prowadzone były systemem do dwóch przegranych.

Zawodnicy w porozumieniu z animatorem indywidualnie ustalali terminy rozgrywania pojedynków. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas zawodowych rozgrywek tenisa ziemnego. Mecz finałowy odbył się 28 sierpnia 2017 r. Zgodnie z tabelą rozgrywek spotkanie o II miejsce odbyło się 29 sierpnia 2017 r. W sumie rozegrano 30 spotkań.

 

 


W tej edycji zwyciężył debiutant Bartłomiej Florek pokonując w fazie finałowej Krzysztofa Golonkę 2:0, który ostatecznie zajął 3 miejsce przegrywając również z obrońcą tytułu z poprzedniego roku Łukaszem Bukowcem również 2:0


Tabela zwycięzców:

1.    Bartłomiej Florek

2.    Łukasz Bukowiec

3.    Krzysztof Golonka

4.    Karol Hałapa

Dalsze miejsca zajęli:

5-6 Krzysztof Kaletka, Łukasz Koza

7-8 Piotr Ociepka, Krzysztof Ryś


Wręczenia pucharów oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez Burmistrza Miasta Limanowa dokonał Dyrektor ZSP Nr 4 w Limanowej Albert Golonka.


Zawodnicy co roku prezentują coraz wyższe umiejętności tenisowe. Świadczą o tym wyniki wyrównanych spotkań. Często potrzeba było rozegrania 3 setowego spotkania, aby wyłonić zwycięzcę. Niejednokrotnie sety kończyły się po tie-breaku.

 


Cieszy fakt, że co roku startują debiutanci, którzy nawiązują równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi  zawodnikami. W tym roku zadebiutowali: Bartłomiej Florek, Karol Hałapa i Leszek Łącki. Należy wspomnieć także zawodników, którzy grają od pierwszej edycji turnieju w 2013 roku. Do tego zaszczytnego grona należą: Łukasz Bukowiec, Stanisław Zapała, Mateusz Twaróg oraz Łukasz Koza.


Turniej przebiegał w atmosferze sportowej walki, a nade wszystko gry fair-play. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku na VI już edycję turnieju.

 

autor: Maciej Bieda Animator Sportu

 

 

 

 

 

Tagi

GALERIA