Relacja z wakacyjnych warsztatów kaligraficzno-iluminatorskich

W ramach działalności edukacyjnej w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej tradycyjne już odbywały się wakacyjne spotkania warsztatowe skupiajace miłośników kaligrafii i iluminatorstwa.

 

Uczestnikami tych spotkań były głównie dzieci, ale także osoby dorosłe. W tym roku warsztaty poświęcone były  nauce kaligrafii alfabetu hebrajskiego. Poznawaliśmy kolejne litery hebrajskie i ich graficznie piękne formy, wykonaliśmy ich plastyczne interpretacje. Wszystko w oparciu o podglądane karty rekopisów hebrajskich z dawnych wieków.  Zdobnictwo ksiażkowe i XVI- wieczne bordiury  były naszą inspiracją także w działaniach sierpniowych, pod tytułem "Pergaminowa zakładka".  Tegoroczną edycję "Wakacji z kaligrafią" zakończyliśmy  mini wystawą prac warsztatowych. Gratulujemy uczestnikom. Pragniemy  podzielić się fotorelacją z tych spotkań i zdjęciami pięknych dziełek.

 

 

Przypominamy iż w roku szkolnym 2017/2018 można przychodzić na zajęcia z kaligrafii i iluminatorstwa w piątki w godz. 16-18, lub umawiać się na indywidualne terminy. Na zajęciach kaligraficznych można uczyć się kaligrafii pism historycznych wczesnośredniowiecznych, gotyckich, humanistycznych, kursywy angielskiej. Oprócz alfabetu łacińskiego można poznać hebrajski, ruski i grecki. Na warsztatach iluminatorskich poznajemy dawne techniki i dekoracje malarstwa książkowego oraz zagadnienia związane z pozłotnictwem. Zapraszamy!

 

Warsztaty prowadzi: Lidia Marek-Jurkowska

 

 

 

 

Tagi

GALERIA