Nabór na zajęcia i warsztaty w LDK na sezon 2017/2018!

Limanowski Dom Kultury rozpoczyna zapisy na warsztaty i do zespołów w sezonie 2017/2018. Do 6 listopada, chętni mogą zapisywać się w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury, który aktualnie znajduje się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym numer 4 przy ul. Reymonta 3 w Limanowej osobiście bądź telefonicznie.

Poniżej prezentujemy program warsztatów i zajęć:

ROBOTYKA – 17 listopada, 1 grudnia, 15 grudnia, 5 stycznia, 19 stycznia, – godz. 16:15-17:15, dwie grupy wiekowe:
•    od 5 lat – koszt: 20 zł/miesiąc
•    od 12 lat – koszt: 35 zł/miesiąc

Na warsztatach zbudujesz i zaprogramujesz prawdziwe roboty LEGO, poznasz czujniki wykorzystywane w automatyce, będziesz sterował robotami za pomocą komputera, smartfonu oraz mikrokontrolerów, poznasz tajniki automatyki, robotyki i programowania, weźmiesz udział w prawdziwych walkach robotów.

Organizatorzy zapewniają wszelkie materiały potrzebne do prowadzenia zajęć.

PRACOWNIA PLASTYCZNA – grupa młodsza (od 8 do 12 lat) – godz. 16:00 – koszt: 40 zł/miesiąc. Zajęcia będą odbywać się we wtorki.

PRACOWNIA PLASTYCZNA – grupa starsza (od 12 lat) – godz. 16:00 – koszt: 40 zł/miesiąc. Zajęcia będą odbywać się we środy.

Na zajęciach dzieci poznają i będą rozwijać umiejętności malarskie oraz rękodzielnicze. Malowanie na płótnie, malowanie na tkaninach, metaloplastyka, malowanie na szkle, rysunek odręczny itp. - wszystko to czeka na uczestników zajęć plastycznych.

Warsztaty poprowadzi Wiesława Frączek.

LIMANOWSKA ORKIESTRA KAMERALNA – dla osób od 16 roku życia – godz. 19:00. Próby orkiestry odbywają się w poniedziałki – bezpłatnie.

W ramach członkostwa w orkiestrze zapewniamy atrakcyjny materiał nutowy, regularne koncerty, doskonalenie swoich umiejętności m.in. poprzez udział w kursach, warsztatach rozwijających potencjał twórczy, oraz nagrania audio-wizualne wraz z transmisją on-line. Dysponujemy własną salą prób oraz pomieszczeniem do indywidualnego ćwiczenia, obszerną biblioteką nutową i płytową wraz z profesjonalnym zapleczem technicznym.

Kierownikiem Artystycznym orkiestry jest Sebastian Szymański.

ZESPÓŁ REGIONALNY „LIMANOWIANIE” - dla osób od 13 roku życia – godz. 17:00-19:00. Próby zespołu odbywają się we wtorki i piątki – bezpłatnie.

Jeśli twoją pasją jest folklor, taniec oraz dziedzictwo kulturowe naszego regionu Zespół Regionalny „Limanowianie” to miejsce stworzone dla ciebie. Będąc członkiem zespołu, nie tylko nauczysz się tańczyć i śpiewać, ale poznasz naszą kulturę i przyczynisz się do jej popularyzacji w Polsce oraz za jej granicami. Nabór do zespołu trwa!

Kierownikiem zespołu jest Jacek Smaga. Choreografem zespołu jest Iwona Gawlak.

ZESPÓŁ REGIONALNY „LIMANOWIANIE” - GRUPA DZIECIĘCA – dla dzieci od 6 roku życia – godz. 16:00. Próby zespołu odywają się w piątki – bezpłatnie.

Podczas zajęć dzieci poznają kulturę regionu, tutejsze tańce oraz pieśni, być może również zarażą się pasją do folkloru.

Zajęcia poprowadzi Jacek Smaga/choreograf Iwona Gawlak.

PRACOWNIA CERAMICZNA – grupa dziecięca (7 – 12 lat) – godz. 16:00-18:00 – koszt: 40 zł/miesiąc. Zajęcia w pracowni odbywają się w poniedziałki.

PRACOWNIA CERAMICZNA – grupa młodzieżowa (od 12 lat) – godz. 16:00-18:00 – koszt: 40 zł/miesiąc. Zajęcia w pracowni odbywają się w czwartki.

PRACOWNIA CERAMICZNA – grupa dorosła – godz. 18:00-20:00 – koszt: 40 zł/miesiąc. Zajęcia w pracowni odbywają się w piątki.

Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki wytwarzania ceramiki. Pod okiem instruktora będą tworzyć prace, które następnie zostaną wypalone w nowym, profesjonalnym piecu zakupionym specjalnie na potrzeby pracowni.

Zajęcia poprowadzi Andrzej Giza.

ORKIESTRA DĘTA „ECHO PODHALA” - dla osób od 13 roku życia – 19:00-21:00. Próby orkiestry odbywają się w czwartki.

Orkiestra „Echo Podhala” jest najdłużej działającym zespołem upowszechniającym kulturę muzyczną na terenie Miasta Limanowa. Do udziału w orkiestrze zapraszamy każdego kto ma talent, gra na instrumentach dętych i chciałby kontynuować tworzenie kulturalnej historii miasta Limanowa.

Orkiestrę prowadzi Kierownik Artystyczny Marek Michalik oraz Koordynator Eugeniusz Szubryt.

TEATR „CO SIĘ STAŁO?!” - dla osób od 16 roku życia – godz. 12:00-14:00. Próby grupy teatralnej odbywają się w soboty – bezpłatnie.

Teatr "Co się stało ?!" działa przy Limanowskim Domu Kultury od 2009 roku. W swoim dorobku ma występy nie tylko na lokalnej scenie, ale również spektakle wyjazdowe w tym na profesjonalnych festiwalach teatralnych w Polsce. Jeśli czujesz, że masz talent aktorski to miejsce idealne dla Ciebie!

Pieczę artystyczną nad członkami grupy teatralnej trzyma Marcin Król.

WARSZTATY GITAROWE – dla dzieci od 8 roku zycia – godz. 16:00. Warsztaty odbywają się w poniedziałki.

Zapraszamy przyszłych wirtuozów instrumentu. Na zajęciach uczestnicy będą mogli poznać różne techniki gry na gitarze, improwizację, teorię muzyki i kreatywności.

Zajęcia prowadzi instruktor Artur Kmiecik.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać osobiście w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury, który aktualnie znajduje się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym numer 4 przy ul. Reymonta 3 w Limanowej  lub pod numerem telefonu: 18 3371 603.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Zapisy będą prowadzone do 6 listopada bądź do wyczerpania miejsc.

Warsztaty ruszają od 6 listopada!

Pełny program zajęć na www.ldk.limanowa.pl/Źródło: Limanowski Dom Kultury

Tagi