„Wszystko co nas łączy” - zapraszamy na wernisaż

Już dzisiaj (07.12.2017) o godzinie 17.00 w limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki (ul. M.B. Bolesnej 13, I piętro) odbędzie się wernisaż nowej wystawy. Serdecznie zapraszamy!

– Tym razem prezentujemy ekspozycję łączoną. Swoje prace zaprezentuje Anna Szewczyk oraz twórcy z  Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Remedium w Tymbarku. Podczas wernisażu odbędzie się kiermasz dekoracji świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatu. Proszę nam wierzyć, małe i większe cuda wychodzą spod dłoni tych artystów, których gościć będziemy od czwartku w naszej Galerii. Gorąco zapraszamy na spotkanie z nimi. – zachęcają organizatorzy.Anna Szewczyk to artystka która twórczo „pracuje” z puzzlami. – Około 10 lat temu zaczęła się moja przygoda z puzzlami. Umiejętność ich układania przekazali mi moi rodzice. Początkowo układaliśmy je wspólnie. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi na samodzielne wykonanie pierwszego obrazu.  Od tamtej pory każdą wolną chwilę spędzam przy układaniu kolejnych. – podkreśla.

Twórcy z WTZ zaprezentują malarstwo, rysunek, haft i tkaninę oraz rzeźbę i ceramikę. – Głównym celem działalności  Stowarzyszenia Remedium w Tymbarku jest rehabilitacja zawodowa oraz społeczna osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej, gdzie realizowana jest kompleksowa terapia dla 60 osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Uczestnicy Warsztatu to również laureaci wielu regionalnych i ogólnopolskich konkursów artystycznych: plastycznych, teatralnych. Zapraszamy do spotkania z nimi i ich twórczymi dokonaniami w czwartkowe popołudnie w limanowskiej Galerii – zachęcają pracownicy „Remedium”.

„Wszystko co nas łączy”. Wystawa prac Anny Szewczyk oraz twórców z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Remedium w Tymbarku. Wernisaż: 7 grudnia (czwartek), godz. 17.00, Miejska Galeria Sztuki w Limanowej (ul. M.B. Bolesnej 13). Wstęp wolny.  

/Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej

Tagi

GALERIA