Czas kolędowania ŚDS

Kolędy, pastorałki i wspólne kolędowanie to niezwykle ważny element każdych Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewanie z najbliższymi nadaje niezwykłego klimatu świątecznym spotkaniom, czyni ten czas wyjątkowym.


Kolędy kojarzą nam się z tradycją, przywołują na myśl czasy dzieciństwa i miłych rodzinnych chwil w świątecznym nastroju. Melodyjne, często nawet taneczne, kolędy mają piękne teksty, muzyka tworzy odpowiedni klimat, a słowa wypełniają go treścią – podniosłą, ważną lub lekką. Warto w tym czasie sięgnąć w przeszłość i przypomnieć te z dawnych lat, często już zapomniane.Personel Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej z wielkim zaangażowaniem służy pomocą wszystkim podopiecznym stawiając sobie za cel aktywizację społeczną i kulturalną osób niepełnosprawnych. Po raz kolejny uczestnicy naszego Domu mieli okazję pod kierunkiem terapeutek Iwony Zygmunt i Anny Kędroń, kolędować u Wójta Gminy  Limanowa, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej, Dziennym Domu „Senior-WIGOR”, Domu Pomocy Społecznej w Limanowej, Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi.

Dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy czas kolędowania jest zawsze czasem uniesień, wielkich emocji i wzruszeń, pozwala dłużej cieszyć się cudem ukrytym w maleńkim dzieciątku. Dzielony z życzliwymi ludźmi staje się niepowtarzalną podróżą w głąb ludzkich uczuć, ćwiczy mózg, pamięć, jest kreatywny, poprawia pewność siebie, wycisza. Uczestnicy biorący udział w kolędowaniu potrafią się lepiej skoncentrować na danej czynności, lepiej radzą sobie ze stresem, bardzo cieszą się z tego, że kolędowanie się podoba, czują się wyjątkowo, że są w stanie dać radość. To jest ich czas, ich umiejętności, które mogą zaoferować. Widać pracę wszystkich uczestników, ich zaangażowanie, wkładane serce, a radość jest obopólna, towarzyszy nam wszystkim.

/Środowiskowy Dom Samopomocy w Limanowej

Tagi

GALERIA