Uwaga! Zmiana godzin obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne - duży mróz, program powiatowo-miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uległ zmianie. Poniżej przedstawiamy aktualny na dzień 1 marca br., porządek uroczystości patriotycznych.

Na ul. Fabrycznej w Limanowej/Sowliny o godz. 9.30 planowana jest zbiórka uczestników marszu, a następnie o godz. 9.45, na cmentarz parafialny w Limanowej przejdzie „Marsz Pamięci”.

Główne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu rozpoczną się Apelem Pamięci o godz. 10.15 oraz złożeniem zniczy na mogiłach żołnierzy wyklętych z terenu powiatu.

O godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza Święta w Bazylice MBB w Limanowej.

Dopełnieniem obchodów będzie spotkanie patriotyczne połączone z Koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Consonans z ZS nr 1, które rozpocznie się o godz. 12.00 w  Domu Pielgrzyma  w Limanowej. Dla wszystkich uczestników ciepły posiłek w postaci bigosu.

Dodatkowo 1 marca o godz. 14.30 w Sali kinowej przy ul. Łososińskiej 23 - odbędzie się pokaz filmu „Niezłomni pod drutami Auschwitz”,  połączone ze spotkaniem z Bogdanem Wasztylem współautorem filmu, dyrektorem i redaktorem naczelnym TVP Kraków.