Strzeleckie podsumowanie sezonu

Reprezentacja LOK Limanowa składająca się z uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych brała udział w XXX Sylwestrowych Zawodach Strzeleckich, rozegranych na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu. Podsumowano tam sezon sportów obronnych na Sądecczyźnie w 2017 roku.

 

W strzelaniu z karabinka pneumatycznego i kulowego rywalizowali zawodnicy z Nowego Sącza, Barcic, Grybowa, Limanowej i Tymbarku. Wszyscy podzieleni byli na kategorie indywidualne i drużynowe, a także wiekowe oraz męskie i żeńskie. Walka o czołowe pozycje toczyła się niemal do ostatniego strzału, a wiele wyników było równorzędnych i o miejscu decydowała większa ilość trafień.

 

Z karabinka pneumatycznego oddawano dwa razy po sześć strzałów. Liczono 10 najlepszych przestrzelin.

 

Wśród dziewcząt, reprezentujących szkoły podstawowe, najskuteczniejsze okazały się Elena Lompart i Katarzyna Kasperska - Szkoła Podstawowa w Tymbarku (obie zdobyły po 75 punktów). 71 punktów uzyskała Dominika Maciuszek.

 

Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej najcelniejszym okiem wykazał się Karol Fałowski, który wystrzelał 82 punkty. Tuż za nim znaleźli się Adrian Kopiec (81 punktów) i Kacper Cisowski (77 punktów).

 

W kategorii szkół średnich, spośród dziewcząt najlepsze okazały się Magdalena Szewczyk - I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej (85 punktów), Karolina Maciaszek (83 punkty) i Sylwia Kulpa (82 punkty). Z chłopców najcelniej strzelali Piotr Drożdżak - Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej (88 punktów), Grzegorz Kądziołka - Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej (83 punkty) i Jakub Rzeszowski (82 punkty).

 

W klasyfikacji drużynowej trzy pierwsze miejsca zdobyły LOK I Limanowa (250 punktów), Gimnazjum Barcice (228 punktów) oraz JS 2006 Strzelec Nowy Sącz (223 punkty).

 

Wśród dorosłych kobiet najlepsze wyniki uzyskały Klaudia Jasińska (85 punktów), Barbara Baran (80 punktów) i Beata Frączek (74 punkty). W kategorii mężczyzn najcelniejszym okiem wykazali się Krzysztof Gozdecki, Adam Baran i Sławomir Wolak. Wszyscy zdobyli po 85 punktów.

 

Wśród dorosłych, w klasyfikacji drużynowej, pierwsze miejsca wywalczyli reprezentanci LOK Nowy Sącz (243 punkty), JS 2006 Strzelec Nowy Sącz (243 punkty) oraz Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu (236 punktów).

 

W strzelaniu z karabinka sportowego "Vostok" (12 strzałów i 10 najlepszych liczonych do klasyfikacji) pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła Barbara Baran (74 punkty). Dwa kolejne zdobyły Urszula Chlipała (83 punkty) i Klaudia Jasińska (82 punkty). Spośród mężczyzn 89 punktów wystrzelał Krzysztof Gozdecki. Dwa kolejne miejsca zdobyli Przemysław Tokarz  LOK Limanowa (87 punktów) i Tomasz Ciesielski (86 punktów).

 

Podczas uroczystego zakończenia zawodów wręczono medale organizacyjne LOK dla wyróżniających się działaczy i osób wspierających. Otrzymali je Dawid Górski i Marian Kolczak. Nagrody i puchary w imieniu fundatorów wręczyli zwycięzcom Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu, Stanisław Słaby – prezes ZP LOK Nowy Sącz, Józef Fiut – prezes Koła LOK Snajper przy Newag S.A. oraz Łukasz Kopiec.

 

Zawody zorganizowano przy znaczącej pomocy Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

 

źródło: www.starostwo.nowy-sacz.pl

 

Tagi

GALERIA