Strzelaniem uczcili podwójną rocznicę

Na strzelnicy LOK w Nowym Sączu odbyły się Otwarte Powiatowe Zimowe Zawody Strzeleckie z okazji 73. rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W strzelaniu z karabinka pneumatycznego wzięło udział 80 zawodników, natomiast z broni kulowej strzelało 85 uczestników. Wśród uczestników zawodów byli opiekunowie młodzieży z Barcic – Kazimierz Baran i Mateusz Borucki oraz z Limanowej – Leszek Lach. Wszystkich zawodników podzielono na kategorie indywidualne i drużynowe, wiekowe i męsko-żeńskie.

 

W strzelaniu z karabinka pneumatycznego w kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt najlepsza okazała się Dominika Maciuszek (90 pkt), a wśród chłopców najcelniejszym okiem wykazał się Miłosz Wątroba Szkoła Podstaweowa Nr 2 w Starej Wsi (95 pkt). W kategorii szkół ponadpodstawowych najlepsi byli: Sylwia Kulpa i Klaudia Stącel (obie po 92 pkt) oraz Jakub Rzeszowski i Jakub Firlej (obaj po 89 pkt).

 

Wśród dorosłych kobiet najwięcej punktów wystrzelała Zuzanna Struzik LOK LIMANOWA (97), a najlepszym z mężczyzn okazał się Grzegorz Kądziołka Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej (93 pkt). Drużynowo zwyciężyła Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz (275 pkt). Kolejne miejsca wywalczyli LOK Limanowa (264 pkt) i Zakład Karny w Nowym Sączu (263 pkt).

 

W strzelaniu z karabinka sportowego wz 48 "Radom" wśród kobiet najcelniejszym okiem wykazała się Beata Frączek (95 pkt). Z mężczyzn najlepiej strzelał Beniamin Pierzga (97 pkt).

 

Turniej został zorganizowany po raz 26. przez koło LOK "Snajper", działające przy spółce Newag SA i Zarząd Powiatowy LOK w Nowym Sączu.

 

źródło: www.starostwo.nowy-sacz.pl

 

 

 

Tagi

GALERIA