Kulig z okazji Dnia Kobiet

Dzień Kobiet to międzynarodowe święto wszystkich pań, które obchodzone jest od ponad 108 lat. Tego dnia wszystkie kobiety mogą poczuć się wyjątkowo.

 

Z tej okazji 8 marca 2018 r. w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Groniem” pani Magdaleny Głąb w Jurkowie została zorganizowana dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej impreza plenerowa - kulig.

 

Sanie zaprzęgnięte pięknymi końmi, biały puch na drogach i pośród lasów, mróz delikatnie szczypiący w uszy i policzki, śnieg skrzący się srebrzyście w promieniach słońca sprzyjały zabawie na świeżym powietrzu oraz wzajemnej integracji. Podczas białej sanny uczestnicy mieli okazję podziwiać zimowe krajobrazy oraz grzać się przy ognisku i herbatce, a następnie biesiadowali przy wspólnym stole oddając się przyjemności smakowania specjalnie dla nich przygotowanych dań obiadowych oraz ciasta. Wspólnym śpiewom, żartom i rozmowom nie było końca.

 

Uczestnicy dziękują za organizację kuligu, który na długo pozostawił w ich pamięci miłe wspomnienia. Zimowa atrakcja wywołała u nich uśmiech i ogromną radość.

 

Wspólna zabawa jest najbardziej wartościowym czynnikiem integrującym, prowadzi do kształtowania pozytywnych więzi emocjonalnych między uczestnikami, poprawia  ich samoocenę. Jak napisała Maria Grzegorzewska - wybitny pedagog - „Każdy człowiek ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczności”.

 

Z pewnością jest to też dobry sposób promowania aktywnych form wypoczynku zimowego wśród uczestników.

 

autor: Środowiskowy Dom Samopomocy w Limanowej

 

Tagi

GALERIA