Przesyłki ciszy – obrazy i słowa

W piątek 23 marca w limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki odbył się niecodzienny wernisaż wystawy połączony ze spotkaniem autorskim z Beatą Zalot – malarką, pisarką, poetką, dziennikarką, podróżniczką. A to wszystko pod tytułem ,,Przesyłki ciszy – obrazy i słowa".

Na rozpoczęcie, licznie zebranych gości oraz artystkę powitała dyrektor biblioteki Joanna Michalik, przedstawiła biogram pani Beaty Zalot, po czym oddała głos malarce. Jak tytuł podpowiada, spotkanie podzielone było na dwie części: w pierwszej pani Beata zaprezentowała swoją twórczość malarską, a w drugiej literacką.

Podczas spotkania autorskiego pisarka opowiedziała o pasji pisania, swoim zamiłowaniu do podróżowania oraz odczytała kilka nastrojowych wierszy i opowiadań swojego autorstwa. Natomiast na temat pasteli – aktualnie eksponowanej wystawy – mówi, że są to: wymalowane emocje. Pastele są dla niej dziennikiem z wędrówek, po najbliższej okolicy, zaułkach ulubionych podhalańskich wiosek i słowackich miasteczkach, ale także zakamarkach Krakowa, Lublina, Lwowa czy Wilna. To także ślady dalszych egzotycznych podróży – do Wenezueli, Laosu, Indii, Nepalu, Libanu i wielu innych ciekawych miejsc świata. Sama mówi, że: pastele i podróże są sposobem na oczyszczenie i ucieczkę od codzienności.

Uczestnicy zaangażowali się w rozmowę, zadawali pytania i dzielili się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

Wystawę, która zabiera widza w podróż po urokliwych zakątkach, można oglądać do końca kwietnia bieżącego roku.

W limanowskiej książnicy można też zakupić książki autorstwa Beaty Zalot.

Zapraszamy!

Beata Zalot - z zawodu i pasji dziennikarka, przez 13 lat redaktor naczelna Tygodnika Podhalańskiego. Dla równowagi psychicznej pisze wiersze, opowiadania, a w bezsenne noce zajmuje się malowaniem i ceramiką. Pieniądze trwoni głównie na podróże.  Za każdym razem jednak z radością wraca do rodzinnego Gronkowa na Podhalu. Jej środkiem świata jest oddalona dwa kilometry od domu magiczna Cisowa Skała.

Jest rodowitą góralką (po mamie pół – Gąsienica). Zamiast owiec hoduje koty.

Autorka tomików poezji: "Przesyłki ciszy", "Pomiędzy", "Szepty", "Anioł w ogrodzie" a także zbiorów opowiadań „Ozwa” i „Opowieści niedoskończone”.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej pod adresem: www.beatazalot.pl