Dziękowali za 20 lat śpiewu w Łagiewnikach

W minioną niedzielę, w Święto Miłosierdzia Bożego, Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej pod dyrekcją Marka Michalika, wystąpił jak co roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Tegoroczny występ był wyjątkowy, gdyż podczas uroczystej mszy świętej o godzinie 16:00 pod przewodnictwem biskupa Damiana Muskusa, modlono się w intencji limanowskiego chóru z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy powstania zespołu.  Popołudniowa uroczystość przy ołtarzu polowym, zgromadziła wiele tysięcy osób z kraju i z zagranicy.

Wszystkich przybyłych na czele z limanowskim chórem, przywitał honorowy kustosz sanktuarium ksiądz biskup Jan Zając. Po uroczystej mszy świętej i wspólnej modlitwie, podziękowania i życzenia popłynęły do chóru od kustosza Księdza Prałata Franciszka Ślusarczyka, który dziękował za posługę i występy na wysokim poziomie, przez wiele lat na łagiewnickim Wzgórzu Miłosierdzia. Życzenia i gratulacje przekazał także Ksiądz Biskup Damian Muskus i obecny ksiądz doktor Stanisław Mieszczak, liturgista w archidiecezji krakowskiej, który  prowadził komentarz liturgiczny podczas sprawowanej mszy świętej.

Po wykonaniu na zakończenie radosnego "Alleluja" z oratorium Mesjasz G. F. Haendla, wierni nagrodzili chór gromkimi brawami.  Po uroczystości przedstawiciele chóru z dyrygentem na czele, mogli obejrzeć i usłyszeć nowe, piękne organy w Bazylice Miłosierdzia Bożego, które zostaną uroczyście poświęcone 19 sierpnia 2018 roku.

Po uczestnictwie w wyjątkowej liturgii w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium, chór CANTICUM IUBILAEUM wraca zawsze ubogacony duchowo z nowymi siłami do dalszej pracy. Po raz pierwszy chór zaśpiewał w Łagiewnikach osiemnaście lat temu.

 

Tagi

GALERIA