Dziewiąta edycja akcji Odkryj Beskid Wyspowy

Tour Mszana Dolna rozpoczyna dziewiątą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy organizowanej przez 20 Gmin Małopolski z Forum Gmin Beskidu Wyspowego , której celem akcji jest upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji, folkloru pięknego, ale jeszcze mało odkrytego Beskidu Wyspowego.

W programie oprócz Touru Mszana Dolna przewidziano 19 /w tym 3 nocne/ rodzinne  wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 93 lata.

Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 3 czerwca  2018 r. od  Urbaniej Góry. Następnie czekają na zdobycie "wyspy"Lubogoszcz, Śnieżnica, jasień, Modyń, Luboń Wielki, Grodzisko, Korab, Jaworz, Ćwilin, Łopusze Wschodnie, Kostrza, Szczebel, Łopień,  Potaczkowa, Łyżka, Mogielica, Patryja, a na finał 9 września 2018 roku Miejska Góra.

Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

Najmłodszych amatorów górskich wycieczek zapraszam 4 maja 2018 roku na  V Rajd dla dzieci  i młodzieży " Beskidzkie Wyspy " KAMIONNA 2018 /organizator CKSiT w Żegocinie i GOKSiT w Laskowej/.

Dla bardziej wytrawnych turystów proponujemy Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 250 km , 62 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

Miłośników muzyki , tańca , smacznego jadła i dobrej zabawy zapraszamy 12-13 maja 2018 roku do Łącka na "Święto Kwitnącej Jabłoni", a w miesiącu  czerwcu, lipcu i sierpniu  na  VI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" w jedenastu miejscowościach /Tokarnia, Dobra, Żegocina, Tenczyn, Wiśniowa, Słopnice, Kamienica, Rabka Zdrój, Siekierczyna, Przyszowa i Limanowa/ na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

W wakacje zapraszamy na  cykl imprez organizowanych przez Gminy Beskidu Wyspowego pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami / m.innymi Jarmark Dobrzański , Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju, Karpacki Festiwal Zespołów Dziecięcych w Rabce Zdroju, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej, Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu, Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku, Dożynki, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich/.

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 16 września 2018 r. do Mszany Dolnej na VIII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".

W weekendy w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu 2018 roku zapraszamy miłośników starych parowozów na niezapomnianą podróż pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej i Dobrej  na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej /niedawno obchodziła jubileusz 130 lecia/, a  17 czerwca 2018 roku na VI Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej, gdzie po raz kolejny  podejmiemy próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej.

Program otrzymał dofinansowanie Województwa Małopolskiego w ramach konkursu "Małopolska Gościnna".

Pełny serwis informacyjny na stronie
www.odkryjbeskidwyspowy.pl

www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy