Maroko Alicji Przybyszowskiej

Już 11 maja br. o godzinie 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki działającej przy Bibliotece Publicznej w Limanowej, nastąpi otwarcie niezwykłej wystawy fotograficznej autorstwa Alicji Przybyszowskiej. Wystawa pt.: „Maroko” jest artystycznym pokłosiem kilkutygodniowej podróży artystki po tym egzotycznym zakątku świata.

Autorka prac fotograficznych Pani Alicja Przybyszowka jest  sądeczanką, która fotografią zajmuje się od ponad dwudziestu lat.  Jest Absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu o kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych specjalność: Sztuki wizualne i cyfrowa kreacja obrazu. Jest członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Fèderation Internationale de I`Art. Photographique w Paryżu. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa w Krynickim Towarzystwie Fotograficznym.

Pani Alicja Przybyszowska jest też autorką 10 wystaw indywidualnych oraz uczestniczką wielu wystaw zbiorowych i plenerów fotograficznych.

Swoje prace często poddaje konfrontacjom na konkursach fotograficznych w Polsce jaki i za granicą, zdobywając prestiżowe nagrody. Do najbardziej osobistych zalicza:

- I miejsce w konkursie pt. „Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce” Karów 2009 r.,

- I miejsce w konkursie pt. „Skarby Małopolski 2011r. – Drewniana architektura uzdrowisk ”Nowym Sączu,

- I miejsce w Biennale Fotografii „Zabytki Świata” Zamość 2016”,

- Brązowy medal FIAP w kategorii Foto Travel na międzynarodowym konkursie „1st International Salon Of Photography "BOKA BAY 2017" w Czarnogórze za fotografię "Kazba Ait Benhaddou",

- Brązowy medal w międzynarodowym konkursie „Life Press Photo - International Salon of Reporter Photography” na Ukrainie za pracę „The mystery of the Great Friday 2”,

- Medal Bardaf Gold za pracę „Snow trail” oraz nagrodę HM FIAP za pracę „Horse in the city” w międzynarodowym konkursie „6. Bardaf International Exhibition 2017”na Słowacji.

 

Jest też laureatką nagrody „Srebrne Jabłko Sądeckie za zasługi dla Ziemi Sądeckiej” w dziedzinie fotografii. Odznaczona została Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości (1918-2018) przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Była kuratorem kilku edycji ogólnopolskich konkursów fotograficznych oraz członkiem jury.

Zajmuje się fotografią pejzażową i podróżniczą. Swoją pracą artystyczną zaangażowana jest również w różnego rodzaju akcje charytatywne i licytacje dobroczynne.

 

- Ekspozycja Mroko sugeruje szerokie spektrum spojrzenia na ten kraj: od architektury, krajobrazu po aspekty społeczne. Fotografie są materialnym urealnianiem pomysłów, umiejętności oraz odczuć w czasie drogi, której trasa przebiegała od Marrakeszu przez As-Sawirę, Al-Dżadidę, Meknes, Fez, Merzougę, Ouarzazate i Aït Benhaddou – mówi autorka wystawy.

 

Chętnych do zanurzenia się w malowniczych krajobrazach Maroka serdecznie zapraszamy.

Wystawę będzie można zwiedzać do 21 maja br. 

 

 

 

Tagi