Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza seniorów do udziału w projektach

Pragniemy serdecznie zaprosić seniorów do udziału w projektach, które będą organizowane w naszym powiecie. Mają one na celu zachęcić seniorów do aktywnego spędzania czasu.

W okresie od 9 kwietnia do 30 listopada 2018 roku Limanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje projekt pt. „Bo jak nie my, to kto” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Projekt skierowany jest do osób 50+ mieszkających na terenie Powiatu Limanowskiego. Głównym celem projektu jest zachęcenie seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu, a tym samym do poprawy jakości i poziomu ich życia.
W ramach projektu organizowane są następujące zajęcia:
•    20 godz. warsztatów muzycznych,
•    udział w przeglądzie pieśni patriotycznych w Szczyrzycu,
•    20 godz. zajęć aqua fitness,
•    20 godz. nauki i doskonalenia techniki pływania,
•    20 godz. gimnastyki rekreacyjnej,
•    100 godz. zajęć nordic walking,
•    3 piesze wycieczki górskie – na Babią Górę i w Tatry,
•    wyjazd na lecznicze źródła termalne do Chochołowa.

Organizowane zajęcia są nieodpłatne, za wyjątkiem biletów wstępu na źródła termalne.
Zgłoszenia na poszczególne zajęcia przyjmowane są w biurze LUTW w godzinach jego pracy.
Serdecznie zapraszamy seniorów z Powiatu Limanowskiego do udziału w projekcie.

W okresie od 1 czerwca do 30 listopada 2018 roku Limanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje projekt pt. „Tu jest moje miejsce” przy wsparciu finansowym Powiatu Limanowskiego. Oferta skierowana jest do osób 50+ zamieszkujących Powiat Limanowski. Celem projektu jest stworzenie seniorom możliwości poznania historii, kultury i tradycji naszego regionu.
W ramach projektu  zaplanowaliśmy:
    - dwa wykłady z zakresu kultury,
    - zwiedzenie Bazyliki MBB w Limanowej oraz Placu Kościelnego,
    - 20 godz. warsztatów rękodzieła,
    - 20 godz. warsztatów artystycznych.

Wszystkie zajęcia się nieodpłatne.
Serdecznie zapraszamy seniorów z Powiatu Limanowskiego do udziału w projekcie.

Autor: Grażyna Jacak-Świerkosz
Prezes Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku