Chór Chłopięcy z koncertami na europejskich trasach

Limanowski Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej wyrusza na europejskie turnee koncertowe.

W dniach 7-17.07.2018r. odwiedzi m.in. m.Biberach w Niemczech z rewizytą u tamtejszego chóru i koncertem dla ludności,

Sanktuarium maryjne w Lourdes we Francji z uczestnictwem w modlitwie Różańcowej i mszy świętej oraz koncertem.

Dotrze na wybrzeże Morza Śródziemnego w Hiszpanii do m. Lloret de Mar, by wreszcie w dn. 11-15.07.2018 r. uczestniczyć w Barcelonie w Międzynarodowym Kongresie Chórów PUERI CANTORES.

Kongres to zgromadzenie 101 chórów z 15 krajów i 5 kontynentów. To wspólne koncerty w mieście kongresowym, kościołach i miastach wokół Barcelony. Wymiana doświadczeń, spotkania z rówieśnikami i nawiązywanie przyjaźni, prezentacje koncertowe dorobku poszczególnych zespołów chóralnych, styczność z różnymi kulturami, folklorem katalońskim, wspólna modlitwa- w tym "O Pokój" oraz zwiedzanie- także Świątyni Sagrada Familia wraz z koncertem, to główne przesłanie programowe Kongresu. Chórzyści odwiedzą także hiszpańskie górskie Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat ze wspólnym programem modlitewnym uczestników Kongresu oraz zwiedzaniem.

Niewątpliwie pobyt w Wenecji we Włoszech stanowił będzie dopełnienie atrakcyjności wyjazdu. Przewidziany jest spacer po mieście i rejs tramwajem wodnym oraz koncert i msza święta w jednym z miejscowych kościołów.

Wyjazd chóru, najdłuższy zagraniczny w 27-letniej historii zespołu, możliwy jest dzięki środkom własnym Stowarzyszenia, odpłatności uczestników oraz dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Fundacji PZU.

O szczegółach wyjazdu poinformujemy po jego zrealizowaniu.

Autor: Adam Mazuga - przew. Zarządu Stowarzyszenia Chóru Chłopięcego Baziliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej