VI Spacer Historyczny po Limanowej - „Sowliny zakątek szczególny w dziejach Limanowej”

Już w najbliższą niedzielę 9 września odbędzie się po raz kolejny w tym roku „Spacer Historyczny po Limanowej”. Tym razem tematem przewodnim spaceru będą Sowliny oraz ich wpływ na rozwój Limanowej oraz całej Ziemi Limanowskiej.

Sowliny w dziejach Limanowej to przede wszystkim rafineria oraz jej otoczenie, ale też miejsce rozwoju kultury i życia społecznego miasta. To tu w Sowlinach mają swój początek limanowski szpital oraz limanowskie szkoły średnie.

Podczas spaceru uczestnicy poznają historię tej części miasta, zobaczą budynki, w których działa się wielka i mała historia regionu i Polski. Poznają także życiorysy wybranych postaci związanych swym życiem i działalnością z Sowlinami i Limanową.

Uczestnicy spaceru dowiedzą się między innymi, dlaczego właśnie tutaj w Sowlinach powstała rafineria? Jakie były początki parafii w Sowlinach? Jak wyglądały początki limanowskiego szpitala?

Miejsce zbiórki i start spaceru przy schodach prowadzących do kościoła pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Limanowej – Sowlinach

Zapraszamy wszystkich, których interesuje przeszłość naszego miasta i regionu.

Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.