Wyprawa na Miejską Górę zwieńczeniem akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2018

W niedzielę (tj. 09.09.2018 r.) liczna grupa turystów zdobyła Miejską Górę w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. Piechurzy, pod opieką przewodnika PTTK Mirosława Karola Sipaka, o godzinie 9:00 w zawartym szyku wyruszyli z limanowskiego rynku. Turyści docierali do celu również z innych stron, a na szczycie przywitało ich słońce.

U stóp Milenijnego Krzyża odprawiona została Msza Święta polowa, której przewodniczył ks. Stanisław Wojcieszak, kapelan Cechu Rzemiosł Różnych w Limanowej, a tuż po niej nastąpiła wspólna biesiada turystyczna z muzyką, grillem i konkursami.

Konkurs podzielony był na różne kategorie, w których nagrodzeni zostali:

UCZESTNIK
NAJMŁODSZY: Malwina Murzyn /7 m-cy/ z Mstowa,
NAJSTARSZY: Marian Pławecki /72 lata/ z Limanowej.

UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA
POLSKI: Krystyna Szereda z Pucka,
ŚWIATA: Damian i Dominik Bugajski z Chicago, USA.

Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i mieście Limanowa:
I miejsce: Szymon Banach z Limanowej,
II miejsce: Małgorzata Drzymalska z Mszany Dolnej,
III miejsce: Bartosz Antkiewicz z Limanowej.

NAJMILSZA: Justyna Wąsik z Limanowej,
NAJMILSZY: Marek Wójcik z Limanowej.

Nagrody wręczał
Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa wraz z Jolantą Juszkiewicz Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa.

Ponadto odznaki metalowe „Złotego Rysia” otrzymały 53 osoby uczestniczące we wszystkich tegorocznych wędrówkach /19 w ramach IX edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2018/.

Nagroda specjalna - wycieczka w Alpy, ufundowana została przez Klub Podróży Horyzonty, a zdobyła ją Małgorzata Kośmider z Proszowic.

Anna Stępień z Proszowic wędrując po Beskidzie Wyspowym i czytając Dziennik Polski wygrała nagrodę wyjazd do Planicy na zimowy finał lotów narciarskich..

Specjalne podziękowania zostały złożone również na ręce
Czesława Szynalika, pomysłodawcy akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” oraz prowadzącego imprezę Stanisława Przybylskiego.

Zregenerować siły pomógł ciepły posiłek ufundowany przez Urząd Miasta Limanowa, obsługę grilla zapewniła firma "Eden" Teresy Woźniak. Specjalny koncert dla uczestników zaprezentował zespół „VENA” w składzie: Zofia Sułkowska, Zbigniew Sułkowski, Janusz Wojsław, Paweł Maślanka.

Nad organizacją spotkania i bezpieczeństwem czuwał Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Limanowa, Walenty Rusin Radny Miasta Limanowa i Sekcja Limanowska GOPR.

Spotkanie dofinansowane przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu „Małopolska Gościnna 2018”.

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2018
Miejska Góra /716 m/- 9 września 2018 roku