LIMANOWSKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2018

Władze Samorządowe Miasta Limanowa oraz Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej „Jabłoniec 1914” zapraszają do udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości - obchodzone dla upamiętnienia rocznicy odzyskania
przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego.

Gorąco zachęcamy do udziału w patriotycznych uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości organizowanych na terenie naszego miasta. Szczególne zaproszenie kierujemy na główne uroczystości tj. 11 listopada o godz. 10.30, które odbędą się na limanowskim rynku, a zainauguruje je REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA „Inspekcja Komendanta Piłsudskiego – tu czułem się w Ojczyźnie”.

Miasto Limanowa włącza się do akcji „Niepodległa do hymnu” śpiewając wspólnie hymn 11 listopada o godz. 12.00.

Akcja polega na wspólnym zaśpiewaniu hymnu przez każdego Polaka. Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania.
Więcej o akcji: www.niepodległa.gov.pl

Pokażmy, że wszyscy razem świętujemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości!