KONKURS SZOPEK I GRUP KOLĘDNICZYCH

Tradycyjnie, jak co roku w limanowskiej Bazylice odbędzie się Konkurs Szopek i Grup Kolędniczych. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowej - podkreślenie i propagowanie pięknej tradycji szopki polskiej oraz kolędowania z uwzględnieniem akcentów regionalnych. Trwa przyjmowanie zgłoszeń!

Organizatorami konkursu są parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej oraz Urząd Miasta Limanowa. Cele konkursowe to: kultywowanie i upowszechnianie tradycji kolędowania, zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, prezentacja zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych Limanowszczyzny, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci, młodzieży i dorosłych, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że konkurs wciąż się rozwija, przybywają nowe grupy i zachwycają piękne bożonarodzeniowe szopki – dodają organizatorzy. Daje to dowód, że na naszym terenie wciąż żywa jest tradycja kolędowania. Konkurs prowadzony będzie w dwóch kategoriach: szopek bożonarodzeniowych i grup kolędniczych.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w terminie do 20 grudnia 2018 r. (czwartek), mailowo na adres: promocja@miasto.limanowa.pl lub można przynieść osobiście do Wydziału Promocji Urzędu Miasta Limanowa (pokój nr 25), na odpowiednim formularzu, do pobrania poniżej.

Karta zgłoszenia GRUPY KOLĘDNICZE /PDF/

Karta zgłoszenia SZOPKI /PDF/

Regulamin 2018 /PDF/

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z ubiegłorocznego konkursu szopek i grup kolędniczych.